Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlzás az ilyen jellegű...

Túlzás az ilyen jellegű támogatás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

23/l vagyok.Elég jó fizető munkám volt, sajnos a vírus miatt június óta munka nélküli vagyok, de van jócskán félre tett pénzem.

Anyukámék nagyon rossz anyagi körülmények között élnek, engem sem támogattak soha, egyedül kellett már 16 éves korom óta megdolgoznom a pénzért. Anyukámék szociális lakásban laknak, ahol sajnos sok a roma, és nem a legnormálisabb fajtából. Nagyon sok a kölcsönük, tartozásuk.Van egy kisebb (15l) testvérem, ő emiatt a körülmények miatt a mamámmal él, de sajnos nekik sem jók az anyagiak.

Anyukám egyik napról a másikra elvett tőlem 5ezer eurót, nem mondta meg mire, a mai napig nem adta vissza.

Jelenleg a párommal élek (38) és neki sem tetszik ez a rendszer. Az anyukámat de sokszor a mamámat is támogatom nem kis összeggel anyagilag (rezsi stb), vagy csak akkor hívnak ha ki kell fizetni a számlákat. Február óta anyukám munkanélküli volt, pár hónapja lett munkája de még nem állt lábra. Azóta(!) én fizetem nekik a napi megélhetést (étel, drogéria, tesóm iskolaztatasa, tényleg minden)

Tudom és anyukám is sokszor mondta hogy nélkülem már éhen haltak volna vagy utcán lennének. Én személy szerint ezt már soknak érzem,sokszor veszekedtem már vele ez miatt, volt úgy hónapokig nem beszéltünk, viszont lelkiismeret furdalásom van, hogy cserben hagynám a családot és a testvérem.

Tanácsokat kérnék hogy vegyem rá anyukámat hogy végre belássa nem szeretném őt a végtelenségig támogatni és szerintem megtettem minden tőlem telhetőt, sőt szerintem még többet is.

Szerintetek is önző lennék, ha megtagadnám ezt tőle és magamra és a párommal való közös jövőre gondolnék?

Főképp anyukák válaszát várom



2020. okt. 17. 19:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
2 gyerekes anyaként mondom, hogy nem lennél önző, a húgodnak segíts, amíg nem tud dolgozni, de anyukádék oldják meg az életüket most már nélküled, neked sincs munkád.
2020. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Épp ez a baj, hogy a hugomat tartom sokszor szem előtt, mikor pl mama elvan maradva a lakbérrel, mindig azzal "zsarolnak", hogy akkor a tesómnak se lesz hova menni stb, ezért hát van úgy több hónapig én fizetem helyettük.

Anyukámnak is csak azért adok pénzt, hogy tesómnak főzzön, mert még magára nem tud és mama már idős, hogy legyen mit enniük

2020. okt. 17. 19:59
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is tudod, hogy a szüleitek csak lehúznak téged. Tesódat pedig tudod közvetlenül támogatni, nagylány már, de a szüleidet szerintem butaság.
2020. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A bökkenő ott van, hogy én külföldön tartozkodom. (Csehország, egyébként Szlovákia vagyok)

Itt élek a párommal, ritkán járok haza (3-4honap)

Van egy számlaszámom, ahhoz pedig két kártya, egyik enyém, nálam, másik anyukámnál, mivel tesóm még nem 18 ezért nem tudtam őt megadni hogy legyen hozzáférhetősége. És ezt használják ki, hogy ugye távol vagyok, de a kártyát nem szeretném blokkolni, az a tesommal szemben is kibabrálás lenne ...

2020. okt. 17. 20:14
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
a kártyával vett le a te számládról 5000 eurót úgy, hogy azt meg sem beszélte veled?
2020. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Pontosan
2020. okt. 17. 20:23
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Mamáddal költözzönek össze a szüleid, rögtön csak egy albérleti díjat kell fizetni, ennyivel kevesebb. Illetve a fűtési szezon alatt a fűtésben is lesz megtakarítás.
2020. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ez jutott az eszembe, előző..


a kérdező meg szerintem azonnal blokkolja a másik kártyát. a pénz eztán csak megbeszélés után, utalással.

2020. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss, de te ku-va hülye vagy. Én hétfőn mennék egy cseh bankba, csináltatnék egy számlát, és a mostani kártyámról mindent oda utalnék. Anyád meg azt csinál amit akar. Ha az én anyám 5000 eurót le vett volna a tudtom nélkül a számlámról, legközelebb a temetésén találkoztunk volna csak.

Ha nagyon jófej vagy (vagyis nagyon buta), akkor hagysz a régi számládon havi 100 ezret például, és abból azt csinál amit akar. Amint húgod 18 lesz, neki utalsz, anyádról meg végleg leveszed a kezed. Eszem megáll hogy felnőtt emberek így élnek és gondolkodnak.

2020. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Jok ezek a troll kerdesek...jokat lehet szorakozni rajta.🤣😅
2020. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!