Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlzás az ilyen jellegű...

Túlzás az ilyen jellegű támogatás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

23/l vagyok.Elég jó fizető munkám volt, sajnos a vírus miatt június óta munka nélküli vagyok, de van jócskán félre tett pénzem.

Anyukámék nagyon rossz anyagi körülmények között élnek, engem sem támogattak soha, egyedül kellett már 16 éves korom óta megdolgoznom a pénzért. Anyukámék szociális lakásban laknak, ahol sajnos sok a roma, és nem a legnormálisabb fajtából. Nagyon sok a kölcsönük, tartozásuk.Van egy kisebb (15l) testvérem, ő emiatt a körülmények miatt a mamámmal él, de sajnos nekik sem jók az anyagiak.

Anyukám egyik napról a másikra elvett tőlem 5ezer eurót, nem mondta meg mire, a mai napig nem adta vissza.

Jelenleg a párommal élek (38) és neki sem tetszik ez a rendszer. Az anyukámat de sokszor a mamámat is támogatom nem kis összeggel anyagilag (rezsi stb), vagy csak akkor hívnak ha ki kell fizetni a számlákat. Február óta anyukám munkanélküli volt, pár hónapja lett munkája de még nem állt lábra. Azóta(!) én fizetem nekik a napi megélhetést (étel, drogéria, tesóm iskolaztatasa, tényleg minden)

Tudom és anyukám is sokszor mondta hogy nélkülem már éhen haltak volna vagy utcán lennének. Én személy szerint ezt már soknak érzem,sokszor veszekedtem már vele ez miatt, volt úgy hónapokig nem beszéltünk, viszont lelkiismeret furdalásom van, hogy cserben hagynám a családot és a testvérem.

Tanácsokat kérnék hogy vegyem rá anyukámat hogy végre belássa nem szeretném őt a végtelenségig támogatni és szerintem megtettem minden tőlem telhetőt, sőt szerintem még többet is.

Szerintetek is önző lennék, ha megtagadnám ezt tőle és magamra és a párommal való közös jövőre gondolnék?

Főképp anyukák válaszát várom



2020. okt. 17. 19:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Én simán megmondanám, hogy engem is kirúgtak. Amúgy hogy fér hozzá a számládhoz? Most olvastam... nem lehet havi limitet beállítani a kártyádra? Tpik amúgy... egy dolgozik, kapar, próbál jutni valamerre, a többi meg lehúzza. Én meghúznám a határvonalat, akkor is, ha nem látnám többet őket. A hugodat kell esetleg segítened...
2020. okt. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám a helyedben anyádnak, hogy azt a lopott 5000 eurót ossza be a következő félévre, onnantól kezdve meg nem segítesz.

Az én szüleim is ugyanezt csinálták, mikor külföldön dolgoztunk tesómmal, mind a kettőnktől állandóan kértek. Azóta mind a ketten mindig következetesen nemet mondtunk és láss csodát, nincs is szükségük pénzre. Van egy olyan mondás, amire nem emlékszem pontosan, de kenyér helyett mutasd meg nekik, hogy kell sütni vagy ilyesmi. Segíts apádnak állást keresni vagy anyádnak jobban fizető állást.

Olvasgasd a kiszámoló.hu-t, ami tele van hasonló sztorikkal és tanácsokkal, hogyan kell a lehúzó rokonokat leépíteni. Soha de soha nem fognak tudni bánni a pénzzel, ha te perselyt játszol velük és állandóan tömöd őket.

Még egy példa:

Amíg a szüleink eljátszották, hogy nincs pénz téli tüzelőre, meg fognak fagyni, további lelki terror, addig 20 fős házibulit tartottak következő hétvégén, ahol ők állták a kaját/piát mind a 20 főre... Ennyit a megfagyásról, éhenhalásról. Te adsz nekik, mert megy a lelki terror, de közben azt sem tudod, hogy hova megy a pénz. Kérd számon anyádat, hogy mire ment el az az 5000 euró és rájössz, hogy valójában nincs is szükségük a pénzre...

2020. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Megtudtad, hogy mire kellett neki a pénz? Mi történt azóta?
2020. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!