Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlzás az ilyen jellegű...

Túlzás az ilyen jellegű támogatás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

23/l vagyok.Elég jó fizető munkám volt, sajnos a vírus miatt június óta munka nélküli vagyok, de van jócskán félre tett pénzem.

Anyukámék nagyon rossz anyagi körülmények között élnek, engem sem támogattak soha, egyedül kellett már 16 éves korom óta megdolgoznom a pénzért. Anyukámék szociális lakásban laknak, ahol sajnos sok a roma, és nem a legnormálisabb fajtából. Nagyon sok a kölcsönük, tartozásuk.Van egy kisebb (15l) testvérem, ő emiatt a körülmények miatt a mamámmal él, de sajnos nekik sem jók az anyagiak.

Anyukám egyik napról a másikra elvett tőlem 5ezer eurót, nem mondta meg mire, a mai napig nem adta vissza.

Jelenleg a párommal élek (38) és neki sem tetszik ez a rendszer. Az anyukámat de sokszor a mamámat is támogatom nem kis összeggel anyagilag (rezsi stb), vagy csak akkor hívnak ha ki kell fizetni a számlákat. Február óta anyukám munkanélküli volt, pár hónapja lett munkája de még nem állt lábra. Azóta(!) én fizetem nekik a napi megélhetést (étel, drogéria, tesóm iskolaztatasa, tényleg minden)

Tudom és anyukám is sokszor mondta hogy nélkülem már éhen haltak volna vagy utcán lennének. Én személy szerint ezt már soknak érzem,sokszor veszekedtem már vele ez miatt, volt úgy hónapokig nem beszéltünk, viszont lelkiismeret furdalásom van, hogy cserben hagynám a családot és a testvérem.

Tanácsokat kérnék hogy vegyem rá anyukámat hogy végre belássa nem szeretném őt a végtelenségig támogatni és szerintem megtettem minden tőlem telhetőt, sőt szerintem még többet is.

Szerintetek is önző lennék, ha megtagadnám ezt tőle és magamra és a párommal való közös jövőre gondolnék?

Főképp anyukák válaszát várom



2020. okt. 17. 19:45
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kedves 7es 8as. Ez a téma nálunk is már sokszor felmerült, a másik gond hogy nem lenne annyi hely (szoba-konyha) + a főbérlő is egy elég kukacos ember. Sokszor abba is bele kötött hogy a tesóm már mióta ott van, bejelentés nélkül stb mégis ugyanannyi lakbér van fizetve nem pedig +1 személyre valoval több

A másik dolog pedig apám. Mama ki nem állhatja az miatt amilyen,nem dolgozott sokáig, ivott is stb, nem birnák egymást elviselni. Regényt irhatnek róla de legyen elég ennyi.

Szóval elég összetett nálunk a szitu

2020. okt. 17. 20:39
 12/23 A kérdező kommentje:

9es: szeretem anyámat, akármilyen is az anyám.

10es: nem kamu a kérdésem és a helyzetem bárcsak az lenne. Ha neked mások nyomora okoz jó szórakozást akkor most kulturáltan elküldelek a melegebb éghajlatokra!!!

2020. okt. 17. 20:44
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"nem kamu a kérdésem és a helyzetem bárcsak az lenne. Ha neked mások nyomora okoz jó szórakozást akkor most kulturáltan elküldelek a melegebb éghajlatokra!!!"

Neked meg lehetne annyi eszed, hogy azért kamuzzák le a kérdésedet, mert ekkora hülyeséget, mint amit te csinálsz (elméletileg), nincs még egy ember a Földön, aki csinálna.

Persze, lehet hogy van egy pár, de mindenhol vannak hü*yék.

2020. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ekkora h*lyeséget? Hagynom kéne őket éhen halni? Vagy talán pereljem be a saját anyámat? Mégis mit kellett volna tennem? Ítélkezni nagyon könnyű...

Nem mindig racionálisan és csak az eszével gondolkodik az ember, főleg ha szereti az illetőt.

2020. okt. 17. 20:55
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Attol mert az anyad nem kell feltétel nélkül szeretned. Ezt latszolag a legtobb ember itt megerti. Ne irjal ki kerdest ha nem fogadod el az egyertelmu valaszokat, egy egyertelmu problemara.
2020. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog, hogy szereted az anyádat annak ellenére, hogy évek óta zsarol (érzelmileg), élősködik rajtad és újabban még meg is lop.

"csak akkor hívnak ha ki kell fizetni a számlákat"

És ez még mindig nem nyitotta fel a szemed, hogy olyan embert szeretsz, aki a malacperselyt látja benned. Az ilyen ember nem érdemli meg a szeretetet.

Az embernek meg kell tudni védenie magát és ezt majd egyszer belátod te is. A húgod nem kerül utcára, legrosszabb esetben is állami gondozásba, ami a körülményeihez képest nem is biztos, hogy rossz lenne. 18 évesen meg mehet utánad, a közeledbe (nem hozzád!) és megcsinálhatja ő is a szerencséjét kiszakadva a mocsárból, ahonnan jöttetek.

Én azt az 5000 eurót búcsúajándéknak tekinteném. Ennyit ért anyádnak a lánya, ennyiért adta el a bizalmadat. Egy percig ne gondold, hogy valaha vissza fogja tudni fizetni.

2020. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csinálj egy Revolut kártyát anyádnak, a mostanit meg tiltsd le. Arra minden hónapban teszel x összeget és ossza be. Épp csak annyit adjál hogy ne kerüljenek utcára, de muszáj legyen elmenjen dolgozni. És mondd el neki amit itt leírtál, hogy szívesen segítettél de már a te megélhetésed és párkapcsolatod is veszélybe került amiatt hogy sok pénzt adtál nekik. Szerintem tévképzeteik vannak a te vagyoni helyzetedet illetően (én is éltem külföldön és sokan azt képzelték a bőröm alatt is pénz van, pedig elég sokat kellett gürizni azért a pár ezer euróért).
2020. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben azért számonkérném rajta az 5000 eurot. Mire költötte, ha mindent te fizetsz? Na meg megszüntetném a hozzáférését a bankszámlához. Jól kihasználnak. A hugodnak van 2 szülője, menjenek dolgozni mindketten.
2020. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Új bankszámla, a mostanin annyit hagyj amennyit nem sajnálsz ha anyád megint meglop. Azt az 5 ezer eurót bottal ütheted de a későbbiekben nem kell minden pénzedet elvegyék. Kicsit nekem úgy tűnik az egész családod (nyilván húgodat kivéve) mint aki teljesen lecsúszott és beleült abba, hogy majd lehúzkodják a lányt mert milyen már az hogy ő jól keres. Úgy is lehet szeretni őket hogy nem magad/magatok elől szórod ki az ablakon a pénzt. Ne aggódj nem úgy megy az hogy húgodnak nem lesz hova menni, végső soron megkeresnek téged hogy legyél a gyámja, nem csak az a két opció van, hogy szarrá pénzeled a lumpen rokonságot vagy a húgod fagyhalált hal csontsoványan az utcán... ezt te is érzed valahol legbelül.

Ne hagyd magad, ne gyengülj el, le se szarnának ha nem lehetne elvenni a pénzedet. Ez is a bántalmazás egy formája, akként is kezeld legyszives

2020. okt. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a kívülállók néha jobban átlátják a helyzetet, mint azok akik benne vannak. Itt sokan próbálják felnyitni a szemedet, mert ami veled történik, az nem normális. A választás előtted van. Vagy maradsz a jelenlegi helyzetben, és hagyod magad kihasználni, lenullázni, és tönkre tenni a párkapcsolatot, vagy a talpadra állsz, azért, hogy anyád is a talpára álljon. Ezzel, hogy pénzeled, nem szereted, hidd el. Egy kisgyerek sem kaphat meg mindent, csupán szeretetből. A kártyát pedig be lehet állítani napi limitre. Pl a húgodnak adsz egy kártyát, amiről le tud venni autómatából napi 2000 Ft-ot. Az iskolai étkezést pedig utalással kifizeted neki.
2020. okt. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!