Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, hogy a szülő csak...

Van olyan, hogy a szülő csak az egyik gyerekét utálja, a többit nem?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk tesók. Azaz féltestvérek. A két tesómmal csak az anyunk közös.


10 évvel idősebbek nálam, már 6 éve elköltözek, van párjuk, az egyiküknek még gyerekük is lett azóta. Amíg együtt laktunk velük, voltak kisebb-nagyobb konfliktusok, de sosem hallottam, hogy úgy beszélt volna bármelyikükkel is az anyám, mint velem.


Ha valami elromlik, mert már régi, egyből rám fogja. Pedig ő is és az apám is ugyanolyan gőzerővel használ a háztartásban dolgokat, mint én.

Ha szemmel láthatóan én hibázok, például leejtek egy poharat vagy leöntök valamit, esélyt sem hagy, hogy jóvá tegyem.


Üvölt velem, legalább 2-3 órán át, elhord mindennek, és ilyenkor minden mondatnak a végét úgy zárja le, hogy: “baszod.”


Ha nem biztos benne, hogy én csináltam valami kárt, akkor is rám fogja. Ha bebizonyosodik, hogy ő vagy az apám hibázott, nem kér bocsánatot, sőt... Elkezdi nekem magyarázni, hogy “még Neked áll feljebb???”


Ha éppen nyugodt állapotban van, (ami ritka) megkérdezem, van-e kedvük filmezni, ilyenkor általában nemet mond. Megkérdem, elvisszük-e sétálni a kutyusomat, szintén nem a válasz.

Békén hagyom, mert tudom, hogy fáradt...

Mégis elment tegnap este is sétálgatni a barátnőjével. Velem sehova.


Amikor a testvéremék itt vannak, úgy beszél velük, mintha... Á, meg sem tudom fogalmazni. Nyájasan, aranyosan beszél hozzájuk. Ahogyan velem még soha.


Ha csak beszélgetést kezdeményezek bármelyik szülőmmel vagy testvéremmel, sóhajtoznak, a szemüket forgatják, vagy egyszerűen csak nem hallanak meg. Ha többen vagyunk, a szavamba vágva elkezdenek másról beszélgetni egymással.


Sokszor én öntögetem nekik az üdítőt vagy a bort, és sosem köszöni meg egyikük sem, csak ha más teszi azt. Anyámra haragszom, mert ha nem így bánna velem, akkor a tesóim is jobban tisztelnének.


Próbáltam beszélni erről a szüleimmel, de csak letudták annyival, hogy hülyeségeket beszélek.


Mit tegyek? Miért utál engem ennyire az anyám? (19L)


2020. okt. 18. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Simán van ilyen. (Ha kérdeznéd, azt mondaná, hogy ő egyformán szeret titeket).
2020. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1# Igen, ezt mondja... Meg hogy hülyeséget kérdezek. Nem veszi észre, az a baj.
2020. okt. 18. 10:56
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
19eves vagy, koltozz el!
2020. okt. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

sokfelől inkább azt hallottam, hogy pont a kisebbet dicsérik agyon.

nálam régen az volt, hogyha az öcsém eltört valamit, vagy rosszat csinált, nem pakolt el , mindenre az volt a válasz, hogy "még kicsi"

aha jó, elfogadtam, de amikor 6 évesen mondták rá hogy kicsi elegem lett. ugye minden az én hibám volt

-miert nem tanítottad meg neki, hogyan kell elpakolni

- miért töltöttél sok vizet a pohárba, ezért öntötte ki

-túl sok kaját adtál neki, nem fogja megenni

stb

sajnos nem tudom mi baja anyukádnak. mondanám hogy stressz, de azért nem minden pillanatban kéne ilyennek lennie veled :(

sajnálom.

nálam már rendeződtek a dolgok.

remélem nálad is fognak.

csak azt nem értem, hogyha pont a nagyobbik tesóid költöztek el, és csak te maradtál, akkor minek téged szivatni? akkora lelki megterhelés, hogy szerintem anyád bele sem gondolt.

szerintem legyél vele közönséges, hagyd békén, előbb utóbb, úgyis rájön remélem.

pl:

anyud leszid, hogy hogy lehetsz ekkora szerencsétlen, ogy eltörsz egy poharat.

és nem kell magyarázkodni, egyszerűen ott hagyod és annyit mondasz, hogy aha véletlen volt . és elmész

én ezt csinálom anyámmal, duzzog fél órát és aztán semmi. mert ha magyarázkodsz, akkor esélyt adsz neki hogy belédkössön, hogy neked áll feljebb, meg hogy lyukas kezű.

remélem érted mit szeretnék mondani. remélem segítettem valamennyit

kitartást<3

2020. okt. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

nekem anyámmal máig van ezzel gondom, hogy a fejéhez vágom, hogy öcsémet jobban szereti erre azt mondja h

Hülye vagy mit beszélsz ugyanugy szertlek téged...

én meg aha jó

2020. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, bár én már láttam olyan esetet is, hogy az ember megrekedt a gyerekkori testverfeltekenysegnél, és azt is sérelmezi, ami nincs ott. Nehéz kérdés ez, de az biztos, hogy a szülőtől indul az is, ha esetleg alaptalanul érzi vki a megkülönböztetést.
2020. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
sajnállak, de van ilyen. Van munkád? szerezz és vegyél ki egy szobát, önállosodj, ne maradj ott, mert tönkre fog ez a helyzet tenni.
2020. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Sok szülő különbséget tesz a gyerekei között, és sajnos van, hogy ez ilyen szélsőségbe csap át, mint ami nálatok van. Nem vagy egyedül. Azt veszem ki a szavaidból, hogy próbálnál kétségbeesetten megfelelni (te öntögeted nekik az italt, mint a Hamupipőke, ők pedig levegőnek néznek), ami érthető, de nem fog javulást hozni. A bántalmazó ember a legritkább esetben ismeri el, hogy bántalmazó. Megváltozni nem fog.

Nem tudom, hogy középiskolás vagy-e még, vagy már szakmát tanulsz/egyetemre jársz. Azt tudom javasolni, hogy dolgozz szisztematikusan azon, hogy el tudj költözni otthonról, és addig is próbáld magadat érzelmileg leszigetelni a szüleidről (amit írt az egyik válaszoló, hogy ne kérj bocsánatot, ne próbálj megfelelni, gyakorlatilag ne kommunikálj velük a szükséges minimumon túl, az nagyon fontos). Nyiss inkább mások felé, mert nagyon sokan vannak ám odakint, akik meglátnák az értékeidet, és szeretni tudnának. Ha van rá lehetőséged, egy normális pszichológus is nagyon sokat tudna segíteni.

2020. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Nincs gyerekem, de szerintem ez mindenhol így van, ahol többen vannak a gyerkőcök. Van egy kedvenc.

Szüleimnél pl hármunk közül a középső tesóm, de nagyszüleimnél meg én, mint a legidősebb. Ez nem azt jelenti, hogy valamelyikünket "utálnák", de igenis mindenhol van egy "kedvencebb", aki egy picit többet megtehet, vagy többet kérhet.

2020. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

#9

totál igaz amit mondasz.

3 an vagyunk tesók és én vagyok a legnagyobb, igy nagyimnál én vagyok a kedvenc. néha rosszul esik, amikor látom, hogy hugom szomorú, de nem nagy a különbség a szeretet témában. nagyim imádja hugom , csak szóban szokta megemlíteni,hogy azert en vagyok az első szülött

ugyh szerintem is szinte mindenhol így van

2020. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!