Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, hogy a szülő csak...

Van olyan, hogy a szülő csak az egyik gyerekét utálja, a többit nem?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk tesók. Azaz féltestvérek. A két tesómmal csak az anyunk közös.


10 évvel idősebbek nálam, már 6 éve elköltözek, van párjuk, az egyiküknek még gyerekük is lett azóta. Amíg együtt laktunk velük, voltak kisebb-nagyobb konfliktusok, de sosem hallottam, hogy úgy beszélt volna bármelyikükkel is az anyám, mint velem.


Ha valami elromlik, mert már régi, egyből rám fogja. Pedig ő is és az apám is ugyanolyan gőzerővel használ a háztartásban dolgokat, mint én.

Ha szemmel láthatóan én hibázok, például leejtek egy poharat vagy leöntök valamit, esélyt sem hagy, hogy jóvá tegyem.


Üvölt velem, legalább 2-3 órán át, elhord mindennek, és ilyenkor minden mondatnak a végét úgy zárja le, hogy: “baszod.”


Ha nem biztos benne, hogy én csináltam valami kárt, akkor is rám fogja. Ha bebizonyosodik, hogy ő vagy az apám hibázott, nem kér bocsánatot, sőt... Elkezdi nekem magyarázni, hogy “még Neked áll feljebb???”


Ha éppen nyugodt állapotban van, (ami ritka) megkérdezem, van-e kedvük filmezni, ilyenkor általában nemet mond. Megkérdem, elvisszük-e sétálni a kutyusomat, szintén nem a válasz.

Békén hagyom, mert tudom, hogy fáradt...

Mégis elment tegnap este is sétálgatni a barátnőjével. Velem sehova.


Amikor a testvéremék itt vannak, úgy beszél velük, mintha... Á, meg sem tudom fogalmazni. Nyájasan, aranyosan beszél hozzájuk. Ahogyan velem még soha.


Ha csak beszélgetést kezdeményezek bármelyik szülőmmel vagy testvéremmel, sóhajtoznak, a szemüket forgatják, vagy egyszerűen csak nem hallanak meg. Ha többen vagyunk, a szavamba vágva elkezdenek másról beszélgetni egymással.


Sokszor én öntögetem nekik az üdítőt vagy a bort, és sosem köszöni meg egyikük sem, csak ha más teszi azt. Anyámra haragszom, mert ha nem így bánna velem, akkor a tesóim is jobban tisztelnének.


Próbáltam beszélni erről a szüleimmel, de csak letudták annyival, hogy hülyeségeket beszélek.


Mit tegyek? Miért utál engem ennyire az anyám? (19L)


2020. okt. 18. 10:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%
Én is ezt tapasztalom, h mindig van egy kedvenc, akit jobban szeretnek. Viszont ez változhat, valaki mindig hibázik vagy tesz olyat, ami nem jó. :)
2020. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mintha az én életemet írtad volna le. Bár már felnőtt vagyok, saját családdal és nem élek együtt a szüleimmel, de anyámnak is csak a másik két gyereke létezik. Ha ők valamit rosszul csináltak, megtartotta magának, bezzeg ha én csináltam valamit, telihordta vele a fél falut. És nem érti, hogy mi a bajom. Bezzeg a testvéreim... több, mint 30 éve ezt hallgatom. Én meguntam. Nem is beszélek anyámmal. Éljen boldogan a másik két gyerekével. Apám nagyon sokat bántottam anyámat, mindig kiálltam mellette, védtem, ezért is nincs diplomám, mert annak idején nem mertem elmenni egyetemre, mert hozzánk messze van, nem akartam anyámat egyedül hagyni apámmal, és ez lett a hála. Mindig én voltam, vagyok a s..r. Bezzeg a két testvérem meg minden veszekedésnél lapítottak, mint a s...r a gazban. Pedig 10 évnyi körkülönbséggel előrébb voltak. Úgyhogy nem tartok igényt anyámra.
2020. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Na megint üvöltöztek velem...

Itt voltak a tesómék, és miután elmentek, szidni kezdtek, hogy be vagyok baszva... Aha, 2 pohár bor után...

“Jó” a hangulat...

2020. okt. 18. 19:08
 14/15 A kérdező kommentje:
Mindenért megszidnak, mindig kifogást keresnek, hogy miért vagyok utálatos.
2020. okt. 18. 19:09
 15/15 anonim ***** válasza:
Hagyd ott őket. Tesodek legközelebbi látogatásánál jegyezd meg nem iszok mert anyuka ram kiabalja.
2020. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!