Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ilyen nehéz egyke...

Másnak is ilyen nehéz egyke gyerekként egy szülővel élni kettesben?

Figyelt kérdés

Nekem vannak olyan pillanataim amikor nem bírom ki.

Anyám nem akarja elfogadni, hogy nem vagyunk ugyanolyanok és folyamatosan elvárja, hogy én alkalmazkodjak hozzá.


Az idegeimre megy! Fúú menjünk kirándulni, minél többet legyünk nem otthon, ezaz sétáljunk.

De az, hogy ez nekem borzalmas, az nem érdekli! Nem tudja felfogni, hogy nekem az a pihenés, hogy itthon vagyok, nem megyünk sehová.

Csak a sértődés megy, meg a durcizás, ha kiállok magamért és egyszer egy évben az van ami nekem jó.


Miért függ enyire tőlem????? Miért kellek mindenhez én is?

Őszi szünetem kb nem volt. nem volt 3 egybefüggő napom, hogy nyugodtan itthon legyek és pihenjek. Mivel már van jogsim, ezért mindenhova én vezetek. Van egy stídió lakása pesten, ezért vácról be kell vezessek oda anyámmal. Csak azért, mert "neki nehéz". De ez talán még érthető.


Miért nem ahgy békén? Miért nem tud tőlem elszakadni? 17 és fél éves létemre nem enged el egyedül sehová. Mert "félt". Ez normális? Hát nagyon nem az!

De azért menjünk sétálni. Olyan orkán erejű szél van, -3 fokkal, hogy szétcsípi az arcomat! Dee azért menjünk séálni, az jót tesz.

Az, hogy nekem mi a jó az nem érdekli.


2020. okt. 30. 11:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%
Betelt a pohár? Mégis kinek köszönheted a jogsit vagy azt hogy van autó a segged alatt? Remélem anyád valamilyen úton-módon elolvassa ezt amit ide okádtál róla és páros lábbal qrja ki a tojáshéjjas s3gg3det.
2020. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
59%

Szóval fiú vagy...

De kb. úgy picsogsz, mint egy óvodás elkényeztetett kislány...


ANYÁMBOROGASS!


Maholnap nagykorú fiú, és vernyákol a (nemlétező) mínusz 3 fok "hideg" miatt...


LOL

2020. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

Egyke gyerek (lány), aki az anyukájával lakik:

Mi nagyon különbözünk, így relatív gyakran vitatkozunk, de ezek csak apróságok miatt vannak, hamar átlendülünk rajta.

Apukám 6 éves koromba ment ki elősször külföldre dolgozni havi hazajárással, aztán végül 18 voltam mikor elváltak, de mondhatjuk. Hogy gyakorlatilag mindig külön éltünk 2en.

Most, hogy neki is lett párja és nekem is pár újabb szabályt vezettünk be, hogy ne legyen kellemetlenség (senki párja nem lakik ott csak gyakran alszik ott így szükség volt rá). Sok barátom van mégis gyakran megyünk együtt kirándulni, sétálni, nekem ez nem gond, hétköznap mindketten dolgozunk szóval amúgy nem látjuk egymást csak hétvégén, így én is örülök, hogy jut egymásra időnk. Sőt lehet, hogy a szemedbe ciki, de van, hogy a baratnőim is jönnek velünk vagy a barátom.

2020. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
46%
Jaj te szegény, marha nehéz életed van, anyukád időt szeretne tölteni veled, jaj de rossz neked. Tudod más sokat megadna ezért.
2020. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
53%

Most lehet hogy sértődött tini hangnemben dühöng az anyjan, de azért szalljatok már magatokba!

Szerintem nem normális hogy ha anyja egyetlen társa az épp tinikorbol kinőtt lánya. Akinek valóban nem otthon kéne hesszelnie, de nem is az anyjával közös kirandulasra vagyik. Ami tök normális ebben a korban.

És nem, egy gyerek sem kéri hogy martirkodjon az anyja.

Egy felnőtt nőnek egy felnőtt férfi a társa, vagy a barátnői, a gyerekével meg viselkedjen úgy ahogy ágy gyerekkel kell.

2020. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
49%
14-és vagyok, és nincs elszakadási problémánk, tavalyig főiskolás voltam, külön éltem, aztán itt kaptam munkát, hazaköltöztem.
2020. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

16: senki nem írta, hogy teljesen normális az anyja viselkedése.


De az se normális, hogy a kérdező nem bír normális hangnemben leülni az anyjával, és megbeszélni ezeket a dolgokat.

Helyette kiírja a problémáját egy anoním fórumra.

Amitől SEMMI nem fog változni.

2020. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
62%

Nem csak a kerdezo pontoz le, konkretan en is mindenkit, szóval jöhettek ram nyugodtan. :)

A kerdezo anyja igen is fas*z -, de leginkabb kapcsolat hianyos. Ugy latszik nem pasizott be a valas utan, es most a gyereke az egyetlen kapcsolata a kulvilaggal, nem tud nelkule meglenni.

A következő ami az érvelésetekben alapveto hiba, hogy a kerdezot alapvetoen hibasnak allitjatok be, csak mert ő szeret otthon lenni. Ez baj a mai vilagban amugy? Ekkora bullshitet is regen hallottam mar, hogy “jujjci, te faaazol? Az hogy lehet? :O Amugyis, hogy vagy kepes 3 napig a hazban lenni?” Ugy ahogy pl en. Meg sok masik millio ember ezen a vilagon. Orultem ha oszi/tavaszi szunetben nem kellett kimozdulnom sem az ágyból, mikor sulis voltam. Sőt, jelenleg nem dolgozom, konkretan heti 1x hagyom el a lakast boltba menni. Es nincs vele semmi problemam, sot, elvezem. Igaz, kinn van 15 fok, de en megis fazok, idebenn is 24 fokon van a futes. Kirandulni? Havi egyszer max, ha en is akarok, nem pedig kenyszeritenek. Es nem, nem vagyok depis, egyszeruen csak igy elvezem az eletet.

Furcsa hogy amikor en voltam 17 vagy a parom eppenseggel, a mi szuleink megertettek hogy nem akarunk kiranulni, meg ide oda menni, se veluk se nelkuluk. Soha nem bas*tattak minket ezert. Tokeletesen megertettek a helyzetet. Minden ember mas.

A kerdezo 17 eves, el tudja donteni hogy mikor akar menni es hogy kivel.

Az meg ha az anyja bevagja a hisztit, ha valamire nemet mond, az megint az anyja szegenysegi bizonyitvanya.

2020. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
83%
Teljesen jogosan érzed amit érzel. Sajnos sok szülő azt hiszi ami neki jó, az a jó a gyerekének. Pedig ő is egy önálló élet, joga van eldönteni mit akar, hogyan akar élni,mi a jó neki, és a saját hibáiból tanulni.Ha neked az a jó hogy 6 napig nyomatod a GTA -t akkor neked az a jó. Mi lenne fordítva, ha te molesztálnád egész nap tegye azt amit te akarsz, mert az neked jó. Sok szülő a gyerekét a tulajdonának tekinti, és úgy gondolja ő tudja mi a jó neki, de ez nem így van. Egy gyereket terelgetni, szeretettel lehet a jó irányba, de a döntési jogot nem szabad elvenni.Soha nem a szülő tanítja a gyereket, max elmondja neki hogyan viselkedik mindenki más. A gyerek tanítja a szülőt olyan dolgokra amit belőle már kineveltek az élet során. Bosszant ezért írsz ilyeneket, sajnos erre nincs megoldás, anyukád éretlen személyiség, de attól még szereted.
2020. okt. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 vagyok, én is szeretek itthon lenni, mivel faluban élek, és nem fogok körbe-körbe sétálgatni, csak azért hogy ne itthon üljek és hogy hátha kiugrik az egyik romos kerítés mögül a kutya és megkerget :) Anyukám viszont nagyon mindig mehetnék, de talált ugyanilyen barátnőket és velük csavarog,"bandázik". Lehet a te anyukádnak is barátnők kellenének.
2020. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!