Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárod valamilyen szinten a...

Elvárod valamilyen szinten a felnőtt gyerekedtől hogy ezeket megtegye? Megvegye?

Figyelt kérdés
Közös programok, néha meghívjon étterembe, ne csak bon bont ajádékozzon/minőségibb csokit hanem ha megteheti drágább dolgokat? Szerintem a kisebb ajándék belefér de hallottam,hogy egy férfi pl vásárolni vitte az anyját meg étterembe.

2020. okt. 30. 21:46
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
🤣🤣🤣
2020. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok szülő, de remélem, nem baj, ha hozzászólok.

Szerintem ez a szülő személyiségétől függ, ill. hogy mit neveltek bele otthon, vagy milyen közösségen szocializálódott gyerek-, illetve felnőttkorában.


Nekem olyan típusú szüleim vannak, akik hangoztatják, hogy nekik nem kell semmi, de ha nem olyan értékben kapnak ajándékot, akkor látványosan húzzák a szájukat meg panaszkodnak (nem szemtől szembe persze, csak eljut azért családon belül hozzánk, rosszabb esetben az ajándékozóhoz, ha nem közeli családtag). Egy olyan példa volt, amikor előbb kibukott... akkoriban egyetemista voltam, fizetés nélküli gyakorlaton, és havi 30.000 Ft ösztöndíjból gazdálkodtam (otthon éltem amúgy, nem kellett bérleti díjat fizetnem), abból fizettem a bérletemet, telefonszámlámat, fogamzásgátlót, meg ajándékokat is, napközbeni étkezéseket (ha nem akartam pl. éhen pusztulni olyan napokon, amikor reggeli után olyan volt az órarendem, hogy csak estére értem haza "ebédelni")... meg persze a szórakozás, ruhák is ebből mentek.

Szépen beosztottam a pénzemet, apukám születésnapjára is vettem egy parfümöt (minőségit és eredetit, de kifogtam jó áron) jó korán, és maradt még magamra is, vettem egy szemhéjpúder-palettát meg egy rúzst az adott hónapban a fentmaradt összegből.

Egy héttel apám névnapja előtt anyám odaáll elém, hogy leszek szíves 30e Ft-ot leszurkolni neki, mert úgy döntöttek öcsémmel, hogy laptopot vesznek apámnak közösen... mondtam neki, hogy jelenleg annyi pénzem nincs, meg már vettem ajándékot, el is magyaráztam, hogy az időbeosztásom mellett tényleg havi 30e-ből gazdálkodom, nem tudok félretenni ennyit. Max. következő hónapokban, ha nagyon azt akarják, törlesztésben odaadom azt a 30e-t...

és akkor kikutatta a blokkot a kukából, és leüvöltötte a fejem, hogy én mekkora sz...gó vagyok, hogy apámra csak 5e Ft-ot szánok ilyen jeles alkalomra, és persze szemhéjpúderre meg rúzsra azért van pénz... azzal együtt sem lett volna meg a 30e Ft, de az nem érdekelte. Merthogy az XY barátnőm az anyjának Kindle e-könyvolvasót vett... persze, ha kap havi 100e Ft zsebpénzt a szüleitől az ösztöndíján felül, a szülei által vett lakásba albérlőket szerez, és tőlük is szed be pénzt, és mellette az egyetemen is dolgozik pénzért, úgy egy kicsit könnyebb összehozni.


Na, azóta figyelek arra, hogy megkérdezzem, ki mit szeretne ünnepekre, szólok előre, hogyha közös ajándékot akarnak adni, akkor IDŐBEN SZÓLJANAK, és egy 10-15e Ft-ot mindenképpen szánok az ajándékukra, akkor is, ha olcsóbban meg tudnám úszni, mert nem akarok még egy ilyen balhét. Mert még mindig játsszák ezt a "jaj, hát nekünk nem kell semmi" komédiát.


Vannak olyan ismerőseim, akik viszont nyíltan elvárják. "A családunkban már régóta az a szokás, hogy a gyerek kényezteti a szülőt", "Én x évig eltartottam, most már ő tartson el engem", "Az XY munkatársam tabletet vett az anyjának, milyen ciki lenne, ha az enyém csak egy könyvet adna"... és ezt nem feltétlenól rosszból írom, nem kifejezetten rosszindulató ezeknek a szülőknek a többsége, csak ebben szocializálódott. Egyik legjobb barátnőm családjában pl. szokás volt az, hogyha vmelyikük külföldre megy, akkor kifejezetten drága, minőségi majdhogynem luxuscuccokat visz ajándékba a többieknek. Komolyan 14 éves korában a zsebpénzéből, amikor Franciaországba ment táborral, luxusparfümöket vitt haza a szüleinek meg drága sajtokat... és ez neki tök természetes volt. Pedig nem is voltak kifejezetten sznobok. Szülők amúgy ugyanúgy, ugyanezt tették. És amikor a szüleim mentek Franciaországba, akkor nekem is magyarázták, hogy jaj, majd biztos kapok parfümöt, mert az úgy szokás... pedig tudtam, hogy a szüleim nem fognak nekem ilyen drága dolgot hozni onnét, és nem is vártam volna el.

Az megint más kérdés, hogy sokan akkor is elvárják, ha látják, hogy a gyerekük nincs olyan jól eleresztve a mai magyar munkaerőpiacon, mint ők voltak, és elvárnák, hogy a gyerekük saját magától vonjon meg bármit, ami egy kicsit jobbá teheti az életét, csak azért, hogy a családban ne "gagyi" dolgokat ajándékozzon az illető.


Aztán vannak azok is, akiknek a szándék a fontos, és nem a márka vagy az árcetli... és jobban örülnek annak, ha összejönnek sztorizgatni ünnepeken, adnak csokit-bort-házi készítésű sütit/lekvárt, teát, kávét, virágot, egyéb apróságokat, és annak, ha a gyerekük nem szenved hiányt semmiben.


Én az utóbbi típushoz tartozom. Azt szeretem meg csúnya szóval mondva elvárom, hogy azért az ajándékozó igyekezzen olyasmit adni, amiről tudja, hogy szeretem / hasznát veszem, ha meg nem tud olyasmit, akkor inkább adjon utalványt... mint pl. kávés csokit, amikor kb. mindenkinek első találkozáskor elmondom kb., hogy ki nem állhatom a kávét.


Az is megint más kérdés, hogyha meg a gyerek akarja elkényeztetni a szülőt, meg így akarja kimutatni a háláját... szíve joga. És a szülőt sem hibáztatom, ha elfogadja, kiv. ha kiköveteli meg gyerekesen hisztizik, ha vmit nem kap meg.

2020. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

*32es hát azért most ezt másodjára olvasva is huszonévesen (én) az amúgy alacsony egészséges vérnyomásom érzem hogy ~150 fele jár.Ezek után a helyedben én ugyan SEMMIT se vettem volna a szüleidnek!!Ez egészen biztos!!!


Az eszem megáll!Biztosan semmit de semmit nem adtam volna nekik!


Az oké hogy a dolgait magadnak veszed.De én pl egyszer nem fizettem ki a fogi gátlót hanem mindig párom fizeti én csak kiváltom.És pont 6,5 évre terveztük hogy szedem abból már telt el addig nem akarunk gyereket utána igeen.:)) Biztosan nem fizetnék azért a szrért mert csak.Van rá lehetőségem ennyi.Ahol felesbe fizetik is korrektebb mint hofy csak te veszed a párod meg beléd ..nagy nagy lótúrót!

2020. nov. 11. 14:06
 34/44 A kérdező kommentje:

*dolgaid magadnak veszed az oké javítottam az elírást!

Én biztos egy silinget se fizetnék azért a hormonért kifizeti párom.Nekem a másik megoldás is kényelmes neki kevésbé.Ez van :D Sok nő gondolom fizeti 3havonta a 7-9 ezret emiatt.


Amúgy akinek nem jó a szolíd ajándék az egy haszonleső. Meg miazhogy neked kitalálják hogy szállj be X ezerrel mert közösen veszik a laptopot? Vegyék meg.Te veszel amit akarsz.Ugye nem adtál rá pézt?Baszki.

2020. nov. 11. 14:10
 35/44 anonim ***** válasza:

Végül nem adtam, mert elkezdtek balhézni, hogy nekik most azonnal kell... és akkor mondtam, hogy én akkor meg nem fogok belefizetni, mert nem időben szóltak, és már megvettem, és ne beszéljenek bele, hogy mire költöm a saját magam által megkeresett pénzt.


A fogamzásgátlót azért én vettem, mert a párom úgyis elég sok mindent fizetett a kapcsolatban (ő már dolgozott, így ha elmentünk vhova mi ketten, ált. ő fizetett, a nyaralást is), ezt már nem akartam rá terhelni. Ez a saját döntésem volt. Valszeg ha megkértem volna, kifizettem volna, de golddigger sem akartam lenni.

2020. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

A golddigger az haszonleső kiskurvå az nagyon messze van ettől hogy kifizeti e ezt vagy sem. Na ígymár érthető hogy miért te veszed! :)


Én akkor se adtam volna abba a közös ajándékba ha előre szól.Azt adok amit akarok.:) Én valami alkalomra párom rokonának egy ajándékba se adtam még 10 forintot sem.De el se várta senki.Én se várom el hogy párom fizessen fordítva az én rokonom XY ajándékába.

2020. nov. 11. 14:18
 37/44 Metionin ***** válasza:
100%
32. Hú vazze, anyósom ugyanezt csinálja. Jaj nem kell semmi, aztán vergődik hogy miért nem kapott semmit vagy miért csak ennyit kapott miközben xy telefont meg lófaxt habbal vett neki. Nekem is felment a vérnyomásom ahogy olvastam.
2020. nov. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

37 akkor ne adjatok semmit a kedves mamának aztán egye a fene.Nem létszügséglet.Nem is értem.


A vérnyomásom nem mértem de már lement viszont olyan ~150 lehetett mikor a végére értem!xD

2020. nov. 11. 14:34
 39/44 A kérdező kommentje:
Mi megbeszéltük hogy párom olyan rokonainak akik nekem külön semmit se adnak csak "kettőtöknek közös drágáim"-majd számomra kb semmi használható. Ők szépen kapnak teát kávét illatosítót és az ő párjuk seeeem kap semmit külön! Ugye milyen korrekt?Mi is megmutattuk :DD
2020. nov. 11. 14:36
 40/44 A kérdező kommentje:
Kaptunk egy nagy zsák cuccot benne semleges holmikkal mondták hogyez kettőtöké.Így mi is ezt tesszük az ő párjaik semmit se kapnak szó szerint hanem közösen egy tea vagy valami olyan amit biztosan nem tud csak az egyik fél használni.
2020. nov. 11. 14:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!