Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom kirakni a lakásbó...

Hogyan tudom kirakni a lakásból a felnőtt, 32 éves, dolgozni nem akaró gyerekem? Elvégezte az egyetemet, de nem államvizsgázott le. Szerelmes lett, 2 hónap együtttjárás után terhes lett a barátnő, született egy kislányuk

Figyelt kérdés
A kapcsolatuk 3 év után megromlott. Akkor visszaköltözött hozzám. Egy hónapig dolgozik, fél évig nem. A lakás költségeibe nem száll be, a gyerektartást , a telefonját, TB-t én, a diákhitelt én fizetem. Én vásárolok, én főzök, mosok.Orvosi segítségre van szüksége, nem akar orvoshoz menni. Az idén nem dolgozott egyáltalán. Nem tud koncentrálni, elfelejt dolgokat, ha rászólok, akkor rögtön üvöltözik.

#bejelentett lakcím #megszünteti a lakhatási viszonyt #lakásból kitenni
2020. okt. 26. 18:10
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
79%

Ha fizeted az összes költségèt akkor mért akarod kirakni?

Ha beteg akkor az utcàra tennéd a gyereked?

Ha nem beteg és tud dolgozni akkor mért tartod el? Parazita, te pedig hagyod hogy èlősködjön.


Ha ki akarod rakni kicserèled a zàrat, a cuccát az utcàra teszed. Ennyi.

2020. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem államvizsgázott le? Miből fizeti a gyt-t a kislány után? Miért kell orvoshoz mennie? Milyen betegsége van? Miért nem dolgozik?


Jogilag egyébként kibaxhatod, gondolom a lakcíme oda szól, ha a te tulajdonodban van a lakás akkor kényszerkijelentkeztetés és kiteszed a cuccát az utcára. Én adnék valamennyi végső, utolsó utáni haladékot aztán lépnék, hátha észbekap.

2020. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Nem akar lediplomázni, haszontalan dolognak tartja. A gyerektartást én fizetem helyette. Azért kellene orvoshoz mennie, mert nincs jól. Ha jól lenne, akkor nem így élne. Nem tud figyelni, koncentrálni, ideig-óráig érdekli valami, aztán elfelejti. Most nincs semmilyen baráti kapcsolata, senkivel, rokonokkal sem találkozik. A kényszerkijelentkeztetés alatt mit értesz? Ma bement a kormányablakba, és azt mondták, hogy nem tudom kijelentetni, ha ő nem akar.

Köszönöm!

2020. okt. 26. 18:35
 4/47 anonim ***** válasza:
28%
Reggelenként nem fáradt, kialvatlan? Esetleg akkor e probléma (alvási zavar) okozhatja, amit orvossal ki lehetne vizsgáltatni.
2020. okt. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
68%
mióta van lelkileg ilyen rossz állapotban? a szakítás óta? a csaj mellett élve dolgozott?
2020. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
39%
Szerintem ha nincs jól egészségügyileg nem az a legemberségesebb megoldás ha kiteszed az utcára.
2020. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Dolgozott és tanult. Persze ott voltak a barátok, az alkohol, a szórakozás, akkor még minden rendben volt. A szétválás után depressziós volt, úgy tűnt, hogy kilábalt, de minden évben egyre rosszabb, egyre könnyebben borul ki. egyre rövidebb ideig tart a jóllét. Hétvégén ismét nálunk volt a kislány, aki szeret velünk lenni, bár az utóbbi időben megkérdezi, mielőtt jönne, hogy itthon van-e az apja, és látom rajta, hogy nem annyira felhőtlen az öröme. Vasárnap reggel egy ártatlan megjegyzésemre hirtelen dühöngeni kezdett, üvöltözni, muszáj volt hazavinni a kislányt. Délután próbáltam megértetni vele, hogy nem tesz jót a gyereknek se, ha ilyen állapotban látja, de engem hibáztat mindenért. Ma elmentem dolgozni, és mióta itthon vagyok, nem jött ki a hálóból, amit magára zárt. Hallom, hogy néha köhög, de nem csinál semmit, ül a sötétben
2020. okt. 26. 18:50
 8/47 anonim ***** válasza:
17%

Miért kell ezzel szekálni valakit, hogy egyetem után rögtön költözzön el? Senki sem tehet róla, hogy a szakok nagy része olyan, hogy nem lehet belőle meggazdagodni. Menjen albérletbe: mégis miből fizesse ki ha a szakmunkás minimálbért sem éri el pl. egy kezdő tanár fizetése? Vegyen lakást: miből? 6 évig spórol, az még mindig nem éri el a 10 milliót sem... akkor kapcsolatba kerül, igen ketten könnyebb, dobják ki az ablakon a horibilis összegű albérlet árát?

Mind nagyon szép, de ebben az országban a fiatalok életét tönkre vágta az összes létező életpálya-modell és minden ehhez hasonló. Nem tudnak megélni, elköltözni, vagy ha igen, akkor a sajtot is vissza kell tennie a boltban. Majd csodálkoznak, hogy lelki betegek a szülők gyereke.

2020. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, és a fiad kiköltöztetésével mit akarsz elérni..?
2020. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Tévedés, nem azért szekálom, hogy elköltözzön, hanem, hogy dolgozzon. Addig, míg dolgozik, nyugodtan megtakaríthatja a fizetését, mert akkor szó nélkül segítem, megcsinálok mindent. De ha nem dolgozik, akkor ne várja el, hogy én tartsam el, én csináljak meg helyette mindent. Vagy, ha beteg, akkor kezeltesse magát. Én nem tudom becipelni a rendelőbe, addig míg ő maga nem megy el orvoshoz, nem tudok mit csinálni.
2020. okt. 26. 19:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!