Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utál engem mindenki?...

Miért utál engem mindenki? Pláne a szüleim?

Figyelt kérdés

Nem tettem semmi rosszat, mégis utálnak (jó, persze gyerekcsínyek előfordultak, meg néha szemtelen voltam, de nem annyira, hogy ezt érdemeljem ki).

Tegnap is megkértem az anyámat, hogy segítsen nekem olyan helyet találni a szobámban, ahonnan lámpafény alatt is olvasható lesz a lapom és nem lesz rajta a telóm árnyéka. Erre beküldi apámat, ő meg leordítja a fejem, hogy bukón van az ablakom, becsukja és távozik minden segítség nélkül.

Ezt meg is említettem neki, de ő elkezdett ordibálni velem, hogy én miért üvöltök meg hogy miért bőgöm folyton, nem vagyok már 2 éves. Minden nap a fejemhez vágja, hogy milyen hülye vagyok, lehetnék az anyámmal kedvesebb, az öcsémmel ne legyek ilyen undok, a bátyámmal meg ilyen irigy, miközben ezek egyáltalán nem igazak. A testvéreimet kiszolgálom mindig, mert ők képtelenek felállni a géptől és kimenni a konyhába kaját csinálni maguknak, vagy ha az kész van, akkor nem tudják bevinni a szobájukba (nincs étkezőnk). Anyámmal mindig kezdik ezt a "nagyon későn fekszel le, biztos azért vagy ilyen" meg a másik kedvencem a "te semmit sem csinálsz egész nap, mint fekszel, nem segítesz nekünk semmiben". Úgy mondják ezeket, mintha igaz lenne, pedig főzök-sütök, takarítok, kiszolgálom a testvéreimet, gondozom a kutyánkat, tanulok, 10-kor fekszem, 7-kor kelek (míg mások persze akármeddig fent maradhatnak már 10 évesen is) stb. És csodálkozik, hogy sírok. Alapból is elég érzékeny vagyok, de az, hogy a családtagjaim mondják ezeket, mégjobban bánt.


Mondjátok meg, mit csináltam rosszul? Miért nekem kell lennem a fekete báránynak?


17/L


(Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, nem panaszkodni akartam, csak így biztosan jobban érthető, és jól esett kiírni magamból ezeket.)



2020. nov. 3. 21:44
 1/6 anonim válasza:
80%

Valószínűleg vannak más problémáik és sajnos rajtad vezetik le. Nem tudom a házasságuk milyen? Az is hatással lehet erre.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, nem lehet könnyű. Annyit tudsz tenni, hogy maradsz ugyanilyen segítőkész, kedves és próbáld meg finoman lekommunikálni nekik azt, ami a problémád, ami ide leírtál. Mondd el, hogy rosszul esnek neked ezek a dolgok, mert te nagyon szereted őket. Lehet észre sem vették, hogy milyen mélyen megbántanak téged ezekkel.

2020. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Nincs semmi baj, nyugi. Kamaszkor, ez mindenkinek ilyen rohadtul nehéz, de el fog múlni. Meg hát minden csak átmeneti az életünkben, ez az eletszakasz is az. Tuti hogy nem utálnak a szüleid, és mások sem.


Én emlékszem rá, hogy ebben a korban minimálisra csökkentettem a szüleimmel a kommunikációt, pont azért mert tudtam hogy robbanni fog valamelyikunk, így kevés vita volt. 😊

2020. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Basszus nagyon köszönöm, hoyg ilyen megértőek vagytok!


A házasságuk szerintem max. 1 évig lehetett jó, amióta az eszemet tudom, veszekednek.

Eleinte a bátyámmal, akkor még jaj de kis cukika kisgyerek voltam, meg milyen okos, milyen szép, akkro a bátyam volt a célpont. Most én vagyok az. Tudom, mennyire sajnáltam akkroiban a tesóm, de ő soha nem kapott egyetlen pofont sem. Én viszont annak ellenére, hogy mindig azt mondják "a gyereket bántani bűn, de ha bántod, az arcát ne" ehhez képest annyit kaptam oda, hogy tört le tőle fogam, ott maradt az ujjnyomuk több napig. De ugye ez nekik semmi.

Egyébként amikor az első válaszoló írta, hogy ,,...mert te nagyon szereted őket...." elgondolkodtam, hogy mennyire. És arra jutottam, hogy nagyon minimálisan és azon kaptam magam, hogy már azt terveztem, mikor költözök végre el és szakíthatom meg velük a kapcsolatot. Ez nem jó jel.


A másodiknak üzenem, nem tudok ki és miért pontozott le téged, szerintem hasznos az, amit írtál.

Amúgy korán érő típus vagyok, 11 évesen jóval komolyabban vettem dolgokat, mint mások 20 évesen. Lehet, hoyg ezért, lehet, nem, de mindenesetre ez már sok éve kezdődött és mindig sírás lett a vége.


Egyebként anyukámmal még csak olyan jó sem volt 12 évesen, hogy amikor megjött, kértem volna tőle szárnyas betétet, inkább használtam kicsi tisztaságit meg wc papírt (tudom, nem egészséges, de az időt visszafordítani nem tudom).

2020. nov. 3. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

2.vagyok, ne aggódj a pontozás miatt, az engem maximálisan hidegen hagy, hiszen tudom, mennyi defektes ember jár ide, szóval ez a része nem érdekel.


Amit írtál a pofonokrol, az viszont már nem tetszik.. Sajnálom. Én sosem ütöttem meg a lányomat (12 éves) és el sem tudom képzelni hogy bántsam, pedig esküszöm, néha nagyon viszketett a tenyerem. 😂


Én is korán elkoltoztem otthonról amúgy és utána sokat javult a kapcsolatunk. Jót tett a távolság.


Szerintem csak annyit beszélgessetek amennyit nagyon muszáj, így kerülendő a konfliktust. Álmodozz, csinálj terveket, építsd a jövőd. Nagyon értelmes és kedves lánynak tűnsz. Sok sikert kívánok neked.

2020. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért pontozzátok le a 4-est? (aki előbb 2-es volt) Semmi rosszat nem mondott :P
2020. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért szolgálod ki a testvéreidet?
2020. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!