Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elleneznétek ti is azt, ha a...

Elleneznétek ti is azt, ha a gyereketek a tanári pályát választaná?

Figyelt kérdés
Ez a szakma kb a leg alulfizetettebb az egész országban és ebből nem fog megélni. Biztos, hogy később megbánja

2020. nov. 4. 15:25
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/152 anonim ***** válasza:
30%

90-es, te tanultal mar magyar-tori szakon (amit a kerdezo fia is akar tanulni)? Konnyen felvesznek a szakra, a ponthatar meg par eve ilyen 370 korul volt, most nem tudom mennyi, de ha nem vagy eleg elhivatott, mar az elso felevben ugy kiszornak, hogy csak na. En speciel nem tanarkepzesen vagyok, de par baratom igen, es latom, hogy mennyire nincsen konnyu dolguk.

Elmondom neked, hogy mernokire is konnyu bekerulni, meg meg van egy csomo szak, aminek viszonylag alacsony a ponthatara, de aztan jon a meglepetes, vizsgaidoszakban a fele megbukik vagy elmegy, mert bentmaradni mar nem annyira egyszeru. Diplomaig meg kb olyan 30% vagy annyi se jut el.

2020. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/152 anonim ***** válasza:
85%
90-es: Majd akkor nézd le az alacsony fizetésű diplomásokat, amikor a kórházban nem lesz olyan számodra biztos "értéktelen" nővér, aki szakszerűen beköti a katétered, leveszi a véredet, majd akkor nézd le őket, ha nem lesz szakszerű mentős sem, aki megmenti a szánalmas kis életedet, vagy ha az unokádat nem fogja tanítani egy alacsony fizetésű, ámde hivatástudatból tanító tanár sem. Ezek az általad alulfizetett "senkik" azok, akik nélkül bármilyen társadalom összedőlne, tudod? Vagy ezt már az értelmiségi agyad nem tudta a limbikus rendszerében feldolgozni?
2020. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/152 anonim ***** válasza:
83%
Utálom ahogy az emberek lenézik egymás szakmáját és úgy hogy szinte semmit sem tudnak a másikéról. Én természettudományin végeztem és azt kell mondjam, hogy még sok jogász is elhasalna az első évben. Azért pont őket hoztam fel, mert náluk már feltűnt a kivagyi viselkedésminta. A maga nemében szerintem minden szakma lehet becsületreméltó és értékes. Szívesen megnézném a sok nagyszájút például egy asztrofizika előadáson. Egyébként a történelem is igen nehéz lehet, én sosem voltam jó belőle, de elismerem a történészeket, régészeket is, pedig nem asztalom. Miért nem lehet tiszteletben tartani egymás munkáját, hivatását és nem lenézni?
2020. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/152 A kérdező kommentje:

"Én érdekes nem látok hajléktalan tanárokat,olyat is látok aki étterembe is eljár"


Igen, mert ezek általában tanárNŐK akiket egy PÉNZES PASI ELTART. Az én fiamat nem fogja eltartani egy nő. Szóval ezzel hiába pedáloztok

Ha nő lenne, akkor még belemennék, hogy tanár legyen

2020. nov. 6. 14:57
 95/152 Savlekotő ***** válasza:
80%

Igen, mert ezek általában tanárNŐK akiket egy PÉNZES PASI ELTART. Az én fiamat nem fogja eltartani egy nő. Szóval ezzel hiába pedáloztok


Látom magadból indulsz ki mert téged a kanid kitart mert gondolom munkád az nincs de lenézel mindenkit aki munkából él... Nem minden nő k-va ám mert az vagy aki a testét tette a kapcsolatba csak,tudod van aki tisztességesen dolgozik a szakmájába,gondolom a nővéreket doktornőket is kitartják mert számodra ez a pénz szerzés egyetlen útja hogy a lábadat szét rakod,akkor legyen a fiad gigoló a példád után.. Borzalmas életed lehet.. De cuki hogy elmondhatod hogy kitörtél a szegénységből de lelkileg sajnos baromi szegény maradtál.

2020. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/152 A kérdező kommentje:

Nem, nem tartanak el. Piacképes végzettségem van és jól keresek.

De ő, mint férfi, nem fog tanári fizetésből családfő lenni, családot alapítani, meg gyerekeket eltartani. Erre kell leginkább gondolni.

Meg pont ti írtátok nem is egyszer példaként, hogy majd lesz egy jól kereső párja és majd jól él... Hát elárulom, nem lesz! Ez ugyanis csak nők esetében működik.


Érdekes, hogy itt aki tanárként dolgozott, mindenki leírta, hogy nem ajánlják a pályát, de ti továbbra is a nyomort támogatjátok.

2020. nov. 6. 15:28
 97/152 anonim ***** válasza:
67%

Nyomor 😂

4-6000 forintos (franciáért 2 éve 6-ot fizetünk) órabérek mellett is fullon különórával + a fizetés, ez aztán a nyomor... :D

Nem azt mondom, nem a világ 5-600 000 forint, de itthon kényelmesebben, hagyományos munkával aligha lehet megkeresni.

2020. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/152 anonim ***** válasza:
94%

"De ő, mint férfi, nem fog tanári fizetésből családfő lenni, családot alapítani, meg gyerekeket eltartani. Erre kell leginkább gondolni.

Meg pont ti írtátok nem is egyszer példaként, hogy majd lesz egy jól kereső párja és majd jól él... Hát elárulom, nem lesz! Ez ugyanis csak nők esetében működik."


Nem azt írtuk hogy elfogják tartani. Ma már egy kapcsolat egyenrangú, nem kell a férfinak eltartani a családot. Ha már csak ketten együtt megkeresik a 300-at, (150-150 felesben), akkor is remekül megélhetnek. De az sem baj, ha néha néha tart egy korepet a fiad, meg a felesége heti 1-2x túlórázik, esetleg alapból többet keres a fiadnál, és akkor máris havi nettó 300 felett vannak.

2020. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/152 anonim ***** válasza:
0%
Azért 300 egy emberre is kevés, nemhogy kettőre, főleg nem családra...
2020. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/152 anonim ***** válasza:
86%

"De ő, mint férfi, nem fog tanári fizetésből családfő lenni, családot alapítani, meg gyerekeket eltartani. Erre kell leginkább gondolni."


Ilyen családmodell felfogással kb 80 évesnek kell lenned.

2020. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!