Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elleneznétek ti is azt, ha a...

Elleneznétek ti is azt, ha a gyereketek a tanári pályát választaná?

Figyelt kérdés
Ez a szakma kb a leg alulfizetettebb az egész országban és ebből nem fog megélni. Biztos, hogy később megbánja

2020. nov. 4. 15:25
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/152 Savlekotő ***** válasza:
74%
És hogy törtél ki egy manus pénzén? Szerencsétlen gyerek a pénz központúság helyett értékre nevelnéd ami nem ifon gucci és a többi. Lehet vki boldog márkás holmi nélkül is én is megvagyok a márkás nélkül nem ettől leszek értékes. Látszik hogy milyen lelki szegény vagy hiába vehetsz már meg egy guccit...
2020. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/152 anonim ***** válasza:
21%

Lehet, hogy keveset fog keresni mint tanár,

viszont teljesen ingyenesen és rendszeresen megverik majd.

Tanítás alatt a tanulók, tanítás után meg a szüleik.

:)

2020. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/152 Savlekotő ***** válasza:
71%
Sajnos ma igy nevelik az uj generációt látni már az óvodában mi lesz az érték,érték egyenlő pénz autók,holmik,halmozás,túl fogyasztás,túl zabáltatás,márka emberek használati tárgyként alattvalóként kezelése,eszközök imádata.. Érték egészen más volt a mi időnkben.
2020. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/152 anonim ***** válasza:
98%

Én tudtam, hogy semmit se fogok keresni, de nekem ez volt az álmom, hát csinálom (10 éve).

Ha nem tudod lebeszélni a pénzhiánnyal és a nehézségekkel, akkor ő igazi PEDAGÓGUS lesz, aki kincs lesz a szakmának és gyerekek sok sok generációjának. Meg fog élni, csak nem fényesen.

2020. nov. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/152 anonim ***** válasza:
57%

Én tanár voltam, de pályát váltottam. Tudom milyen tanítani, tudom milyen "rendes" munkahelyen dolgozni.


Lebeszélném róla. Bevallom őszintén, megmondanám neki, hogy bármit tanul, fizetem az egyetemét, támogatom, de ha tanári képzésre megy, akkor azt nem. Ha egy szülő jót akar a gyerekének, így tesz... (sajnos).


Persze ez csak a jelenlegi helyzetre vonatkozik, lehet, hogy 20 év múlva ez lesz az álomszakma, ezt nem lehet tudni.

2020. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/152 A kérdező kommentje:

Savlekötő, neked fogalmad sincs mi az a szegénység, hiába osztod az észt a félmilliós fizetéseddel, elöbb tapasztald meg mi az a nélkülözés.

Igen, fájni fog neki, sírni fog majd 30 évesen, hogy nem tud kaját sem venni magának és éhezik.

Mikor a fizetése egy albérletre sem lenne elég, akkor lakjon az utcán?


Fiatalon még hülye az ember, azt hiszi hogy majd lógathatja a lábát tanárként, de az élet nem ilyen egyszerű

2020. nov. 5. 16:01
 87/152 anonim ***** válasza:
35%
Persze mindenki maga dönti el mi a fontos én azért meg nem lattam egy olyan embert sem aki hiába nem élvezte annyira a munkáját de sz*rra kereste magát és sírt volna miatta a full extrás audiban de mindenkinek mások az igényei de azért ne hogy mar le kelljen nézni azt akinek fontos hogy jo anyagi körülményeket teremtsen és szereti a “luxus” cikkeket vagy szeretne sokat utazni azért hagyjuk már meg nem függ össze a ketto hogy valaki rossz ember azért mert anyagias tipik azok az emberek mondanak ilyeneket akik megelegszenek egy minimál bérrel mondja a magáét hogy szerényen is jó élni meg boldog de közben irigy azokra akiknek nincsenek anyagi gondjaik és megengedhetik maguknak a nyaralást a tengerparton meg a felső kategóriás termékeket stb
2020. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/152 Savlekotő ***** válasza:
83%
De tudom mi a szegénység mivel onnan jövök ahol volt hogy mi gyerekként nem ettünk mert elitták a rá valót,mégis örülök hogy nem hozzád hasonló kitört gucci anyuka mellett nőttem fel,és nem a gyerekeimen vertem le a múlt traumáit,kettő nem kezeltem őket bábként nem mondtam nekik hogy nem támogatom pénzzel lelkileg csak ha azt teszi amit én akarok,ez minden csak nem szülői szeretet,a fiad szép lassan megutál.. Én érdekes nem látok hajléktalan tanárokat,olyat is látok aki étterembe is eljár. Orvos lehetne a fiad vagy az is alja számodra? Ne engedd dolgozni fizess neki hogy üljön a szoknyádon..
2020. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/152 anonim ***** válasza:
28%
Tanárként nem tapsikolnék és ennek főbb okai a fizetés és a társadalmi megbecsülés. (A 3,5 hónap szünet, amit itt írtak egy óriási hülyeség, amit évtizedek óta nem lehet kiverni az emberek fejéből.)Erről elmondanám a véleményemet és a tapasztalataimat egyszer. Viszont semmiképpen nem akadályoznám meg, ha ő ezt szeretné. Ha úgy érzi hibázott majd belátja és változtat. Az is lehet, hogy szeretni fogja és boldog lesz akár kevesebb pénzel is, nem tudhatod. Bármelyik is, számomra fontosabb a gyerekemmel való kapcsolat annál, hogy ilyen erőszakos nyomulással ezt tegyem tönkre esetleg örökre. A pályaválasztási tévedéseket ugyanis kevésbé fájdalmas és sokkal egyszerűbb is helyrehozni, mint egy megromlott családi kapcsolatot.
2020. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/152 anonim ***** válasza:
22%

Azért jó lenne már belátni, hogy az megy tanárképzőbe, akiket komolyabb szakra már nem vesznek fel.


Természetesen van közöttük néhány akit a naivitás ill. a hivatástudat vezérel.


Meg van a harmadik csoport, akik végigbulizzák az egyetemi éveiket és igyekeznek eközben találni egy lúzer férjet akivel majd eltartják magukat, hogy tudjanak tanárosdit játszani.

2020. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!