Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elleneznétek ti is azt, ha a...

Elleneznétek ti is azt, ha a gyereketek a tanári pályát választaná?

Figyelt kérdés
Ez a szakma kb a leg alulfizetettebb az egész országban és ebből nem fog megélni. Biztos, hogy később megbánja

2020. nov. 4. 15:25
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/152 A kérdező kommentje:

“ mi lesz ha bejelenti hogy totál másra vágyik nem családra,nem akar gyereket,mondjuk utazni akar bármit,”


Utazni? Ez most vicc? Szerinted tanári fizetésből utazni fog?? A balatonra sem fog lejutni, gyakorlatilag hónapról hónapra fog élni, nyomorogni fog, nemhogy utazni!

Ti örülnétek ha a gyereketek nyomorban élne?

Aztán az unokák meg már biztos nem mennek egyetemre, mert azt nem fogja tudni nekik fizetni.


Magyar-töri szakos tanar

2020. nov. 5. 08:44
 62/152 anonim ***** válasza:
5%

Ha nyomorban akar élni a gyereked nem tehetsz ellene semmit max hagyod hogy örök életére veled éljen meg majd a párja is ott éljen veletek odababazzon le stb úgy nem kell albi te költeni így talán marad valami kis pénze

Ha meg önálló életet akar élni mutasd meg mi mennyibe kerül aztán hátha mast választ ha meg nem, készülj arra hogy vagy segitened kene lakast/autót venni majd vagy mamahotel orokre

2020. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/152 A kérdező kommentje:

Azért kíváncsi lennék hogy aki itt a tanár pályát ajánlja azok közül hányan kerestek a létminimum alatt..

Az könnyen osztja az észt akinek nincsenek anyagi gondjai

2020. nov. 5. 08:53
 64/152 A kérdező kommentje:

Ha tanárnak megy, akkor éhezni fog.

Nemhogy utazni, nem tudom ti mit képzeltek el, valami álomvilágban éltek

2020. nov. 5. 09:06
 65/152 anonim ***** válasza:
96%

De te amúgy meg is mit akarsz tenni??? Szerintem vannak akik tok korrekten leírtak ok mit tennének de itt hiszteriazol

Mit akarsz tenni??? Addig verni a gyereket amíg nem “gondolja meg” magát ?? Vagy mit ? Nem értem ! Megfenyegeted hogy kirakod vagy micsoda ??

2020. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/152 A kérdező kommentje:

“ Mit akarsz tenni??? Addig verni a gyereket amíg nem “gondolja meg” magát ?? Vagy mit ? Nem értem ! Megfenyegeted hogy kirakod vagy micsoda ??”


Hát ha tanárnak jelentkezik akkor ne számítson arra hogy támogatjuk ebben, sem anyagilag, sem morálisan

Saját erőből meg nem fogja megcsinálni. Vagy felvesz majd diákhitelt, amit aztán mi fizetünk vissza?


Az biztos, hogy késöbb még hálás lesz

2020. nov. 5. 09:26
 67/152 anonim ***** válasza:
86%

Sajnalom a gyerekedet.

Ne szamits arra, hogy kesobb halas lesz neked, ha olyan szakra megy, amit te eroltettel. Az lesz a vege, hogy ott fogja hagyni, es inkabb elmegy dolgozni valami szar helyre, aztan majd jol kieg 25 eves korara. Az egyetemet egyebkent is nehez elvegezni, de ha valakinek kicsit sincs motivacioja, nem erdekli az, amit tanul, akkor nem is fog neki menni, es nem fogja tudni befejezni.

Sajnos ismerek par ilyen “gyereket”, akiknek a szulei eroltettek azt a szakmat/ egyetemet, amit ok akartak. Termeszetesen az elet mas teruleten is eleg eroszakosak voltak, nem csak ebbe akartak beleszolni.Igy ez vezetett ahhoz, hogy 3-bol 3 haverom nem tartja mar a kapcsolatot a szulokkel egyaltalan, nem hogy halasak nekik, tobb eve nem is beszeltek. Szerencsere megtalaltak a szamitasaikat, mara szeretik a munkajukat es az eletuket, de annyival egyszerubb lett volna, ha a szulok nem eroszakosak.

2020. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/152 Savlekotő ***** válasza:
87%
Már várom a nyávogást hogy a gyerekem miért nem köp felém se,akkor se ha pénzt adnék érte neki.. Nagyot fogsz koppanni.. Ha ennyire lenézed a tanárokat,az gondolom azért van mert a 8 ált se ment túl jól, anyuci apuci aztán az urad pénzén kell neked is hódolnod..
2020. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/152 anonim ***** válasza:
27%

Írd le, hogy milyen egyetemi szakot képzeltél el neki, ami annyival jobban fizetne.

Alkalmazottként mérnökök, jogászok is 300 000 forintokért bohóckodnak.

Tanárként ez napi 2 különóra ára+ a suliból kapott fizetés, 3,5 hónap fix évi szabadság mellett.

2020. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/152 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon remélem a gyereked tanár lesz és mivel hivatásból csinálná így még esély lesz arra, hogy az én gyerekemet fogják még igazi, elhivatott tanárok tanítani és nem közmunkást kell kölcsönkérni pedadógushiány miatt. Én azt szeretném, hogy a gyerekem egy olyan világban nőljön fel, ahol a kizsákmányolt, egomániás, materalista, elkényeztetett újgazdagok kevesebb figyelmet, lehetőséget és boldogságot kapjanak. Az emberekben már nincs szociális érzékenység, úgy gondolják hogy kevesebb pénztől boldogtalan és lelkiszegény lesz mindenki. Én egészségügyis vagyok, tehát én is egy tanári fizetést kapok, de nem éhezem, boldog vagyok, vannak terveim amiket meg fogok csinálni és örülök, hogy nem lettem pénzügyis, mint amit nekem a szüleim szántak. Most kutathatok laborban és azt csinálhatom, amit mindig is szerettem volna. Örülök, hogy körülöttem még vannak szerény de egyben értelmes emberek is, akik nem a pénz csillogásában, hanem az igazi értékekben hisznek.
2020. nov. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!