Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elleneznétek ti is azt, ha a...

Elleneznétek ti is azt, ha a gyereketek a tanári pályát választaná?

Figyelt kérdés
Ez a szakma kb a leg alulfizetettebb az egész országban és ebből nem fog megélni. Biztos, hogy később megbánja

2020. nov. 4. 15:25
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/152 anonim ***** válasza:
0%

69-es

Igen a többség számára 300 nál nincs több alkalmazottként, ha meg kényszeres akkor a 200 is sok már

2020. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/152 A kérdező kommentje:

Én nem erőltetem semmire, felőlem szakmát is tanulhat, csak ne menjen büfészakra.


Honnan tudod, hogy hivatásból csinálná? A hivatástudat is megkopik majd, ha hónap végére kenyérre sem lesz pénze.

Szerinted nem fog vágyni arra, hogy elmenjen nyaralni? Szórakozni járjon? Étterembe menjen? Ezek mind ki vannak lőve, ha tanárnak megy. Tanárként nem lesz ám iPhone, márkás ruhák, ezt elfelejtheti..


Aki itt válaszolgat, mind megkeres nettó 500-at, ők hogyan látnák azt, hogy milyen csórónak lenni? Tudjátok milyen az éhezés? Fogalmatok sincs.

Én szegény családból származom, de sikerült kitörni és nem akarom, hogy a gyerekem ezt visszacsinálja..

2020. nov. 5. 12:56
 73/152 A kérdező kommentje:

“ Igen a többség számára 300 nál nincs több alkalmazottként, ha meg kényszeres akkor a 200 is sok már”


Most viccelsz?

Egy piacképes diplomával 300 az kb kezdőfizetés. Mérnökök nem 2-300-akat keresnek, hanem 400-500-akat, de inkább többet. De ennyit bármelyik kétkezi szakmával is meg lehet keresni.

2020. nov. 5. 13:00
 74/152 anonim ***** válasza:
36%

Igen, kétkezi szakmával többet keresel, ez tény. Rengeteg alkalmazott mérnök 300 körül dolgozik.

Egy tanár 300-350-et nevetve korrepetál össze, napi 2 órával kényelmesen, plusz mellette az iskolai fizetés.

Te nagyon el vagy tévedve a bevételeik kapcsán.

2020. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/152 anonim ***** válasza:
75%

Fuhh kerdezo, meg mindig nem erted. Nagyon sajnalom, hogy igy kellett felnonod, es nyilvan emiatt is erolteted azt, hogy mas palyat valasszon, de lehet ezt a traumadat kezelni kene pszichologussal,ne a gyereken toltsd ki.

Magyar-tori szakos tanarnak is van jovoje a 140 ezres fizetesen tul, peldaul tarthat kulon emelt erettsegi felkeszito tanfolyamokat, maganorakat, en is jartam egy ilyen kisebb csoportos tanfolyamra, magyarbol, mert emeltre nem olyan konnyu felkeszulni, mint kozepre, foleg, ha szar a tanar a suliban.

Plusz az en toritanarom gimiben nem csak a tanitasbol elt, vegzett kutatomunkat is, konyvet irt, eloadasokat tartott.

2020. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/152 A kérdező kommentje:

Egy magánóra 2000 forint, az max egy kis zsebpénz.. Ne írjunk már ilyet, hogy 350-et összekorrepetál..

Max akkor ha napi 8 órában azt csinálja

2020. nov. 5. 13:13
 77/152 anonim ***** válasza:
81%

2000 forint?!?!?! 😂

Hol? Örülsz, ha 5000-ért besűrítenek, szinte meg kell köszönnöd.

8 éve fizettek nekem 2000-et. :)

2020. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/152 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam el az előző hozzászólásokat, de igen, ellenezném. Összes rokonom tanár (vagy volt), nagynéném angol tanár, mindig tiszta ideges és alig van ideje, mert korrepetálnia kell maszekba,+ (férjének érettségije sincs de jobban keres a munkahelyén), anyu fejlesztő pedagógus, 2 diplomával, rengeteget kell készülnie, feladatokat összeállítania, de közbe korrepetálnia is kell (matekot és angolt is tanít), 2 diplomával kevesebbet keres mint én érettségivel. Apu is tanár volt, zenetanár, de iskolaigazgató is volt, otthagyta rég a pályát az idegeskedés és az alacsony bér miatt. Most másik állami cégnél dolgozik igazából betanitott munka, de neki is van 2 diplomája +2 nyelvvizsga amit megfizetnek ott, de tanítani nem menne vissza. Nagymamám is tanár volt, ő is mindig panaszkodott a bér miatt, de nagypapám más téren dolgozott jól keresett így nem volt probléma, hogy az ő bére gyenge. Tesómnak is eltés diplomája van, ő nem tanár, de bölcsödében dolgozik, 2 államit már otthagyott a bér és a feltételek miatt, meg ott kinézték, hogy pályakezdőként diplomával jóval többet kap, mint az 1000 éve ott dolgozó

diploma nélküliek, ezért magába dolgozik. Nekem 2 lányom van, még kicsik, de a nagyobbik már látja, hogy a tanításban nincs potenciál, abból nem lehet megélni, a 2 tanító nénijük is panaszkodik, hogy alig 150e Ft a fizetésük, nem titkolják ezt a gyerekek előtt. (most lesz a minősítésük gyakornokból pedagógus 1 be, ez is egy megalázó dolog, hogy a saját kollégájának kell "minősítenie" a munkáját, anyu tiszta ideges volt és hisztizett otthon amikor ezek a dolgok mentek neki)

2020. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/152 anonim ***** válasza:
84%

Nem vonom kétségbe, amit írsz, 78-as. Ez is egy valós eset, de én teljesen más példákat látok.


A barátnőm egykori némettanára annyira tele van gyerekekkel, hogy lerokkantosíttatta magát és csak különórákat ad.

Napi 5 gyerek, 400-500 000 között keres kényelmesen, otthonról.

Az angoltanára 6 fős csoportokat tanít, 1500/fő/óra (9000 forintos órabér).

Boldogok mindketten.

Emellett fordítgatnak, ha van valami.


A tesitanárom kosáredző pluszban, az előző foci.

A tesitanárság a világ legkényelmesebb melója (nincs házijavítás, sem kötött óramenet, ha akarják, egész órán szabadjáték, a gyerekek csak örülnek).


Az informatika tanárom weblapokat fejleszt, most vett egy vadonatúj e-Golfot készpénzre.


Gyakorlatilag nem tudnék olyan tanárt mondani, aki csak a fizetéséből él.

A korábban említett édesanyám pedig már szélsőséges példa, de nem megvalósíthatatlan: Klebersberg "fejes" és intézményvezető.

Oké, ez a ritkább, de a versenyszférában dolglzó alkalmazottak közül sem az átlag fizetése közelíti az egymilliót, hanem a - szó pozitív értelmében - törtetőké.

2020. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/152 anonim ***** válasza:
42%

Aki érti és tudja, az csinálja.

Aki nem tudja, az tanítja.

Aki semmihez sem ért, abból lesz a tornatanár.

:)

2020. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!