Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet kezelni azt a...

Hogy lehet kezelni azt a szülőt, aki elvárja a gyerektől a drága ajándékokat?

Figyelt kérdés

Elég jól keresek és a vőlegényem is. Sajnos anyám világ életében anyagias volt, meg valamiért az a képzete, hogy akinek több pénze van, annak erkölcsi kötelessége osztogatni a szegényebbeknek.

Nekem van egy kiskorú testvérem, akivel nagyon jóban vagyunk, sosem megyek hozzájuk üres kézzel. Ünnepre megveszem neki, amit kér, továbbá néha adok neki zsebpénzt. Sajnos az lett ebből, hogy most már szabályosan elvárás lett, de nem az ő, hanem anyám részéről.

Azt lesi, milyen értékben viszek ajándékot, mennyi pénzt adok neki. Megmondja, mit vegyek neki. Ugyan nincsenek anyagi gondjaim, de túlzásnak érzem, hogy én pénzeljem a testvérem. Túlzásnak érzem, hogy születésnapra 15 forintos ajándékot kér (anyám). Testvérem megmondta, mit kér, megvettem neki, anyám még mondott egy dolgot, hogy mit vegyek. Ha húzom a számat, csak ennyit mond: "ugyan már, a táskád szíja többe kerül, mint ez a dolog".

Már nem is szeretek elmenni hozzájuk. Múltkor el akartam vinni a testvéremet étterembe, de anyám kikönyörögte, hogy hadd jöjjön el, útközben kihisztizte, hogy vásárolni menjünk és vetetett ruhákat a testvéremnek. Akkor vettem neki két pulóvert, de megfogadtam, ez volt az utolsó.

Hiába mondom anyámnak, hogy nincs ingatlanom, arra gyűjtök, nincs saját autóm, ezért el is megy a pénz megtakarításra. Legyint rá. Nem érdekli, szerinte én sokat keresek és adjak.

Hogy lehetne ezt kezelni? Mit mondjak neki, amit fel is fog?



2020. nov. 5. 17:20
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%

5: "Anyja, testvére ez a családja(apát nem említ, gondolom meghalt vagy utálja" - szerintem meg a vőlegénye a családja. Az apját meg lehet azért nem említi, mert lehet ő nem követelőzik, te elég korlátolt lehetsz, ha csak ez jut eszedbe: meghalt vagy utálja...

Most akkor ha mindketten jól keresnek és mindkettőjüktől elvárás a nagy ajándákozás, akkor a vőlegénye családjának is kellene ilyen értékben vásárolgatni? Ha a vőlegényének van mondjuk 3 testvére, meg nekik gyerekeik, akkor nekik is? Azért valamit félretehetnek nagyobb dolgokra maguknak is, vagy most akkor a szeretteikkel kell folyton jótékonykodniuk?

2020. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 Savlekotő ***** válasza:
56%

Már az ötödik kérdésed ha azt nem tudod felnőttként megemészteni hogy te turkálóból öltöztél szeretet nem kaptál annyit mint ő mert becsúsztál és a testvéredet várták, és most a pénzed ami egyedül kell nekik,és mégis oda jársz puncsolsz mi nem tudunk ezen segíteni változtatni érzelmeket nehéz erőltetni. Fordulj szakemberhez hogy fel tudd dolgozni ezt a traumát.. Egyedül a pénzed kell nekik nem te,ez ami lejön az írásodból oda se mennék nem hogy adnék egy garast is. Mert hiába adod oda toronyórát is láncon a saját karodra adsz több százezret nem fognak szeretni őszintén csak még többet követelni mert megtehetik ráéreztek.. Nem a te dolgod a parazitákat pénzelni,mert csak arra tartanak hogy drága holmikat vigyél stb. Pénzcsap elzár ők meg nem fognak keresni utána itt borítékolom, problem solved és irány egy jó szakember.

70F

2020. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

A második kérdést írom ki erre a fórumra, az elsőt az ételek kategóriába írtam. De megmutathatod azt az öt kérdést, mert kíváncsi lettem, miről is van szó.

Aki kérdezte: apukámmal nagyon jó a kapcsolat, ő abszolút az ellenkezője anyámnak, tehát nem halt meg és nem is utálom, de kösz a feltételezést.

2020. nov. 5. 18:28
 14/41 anonim válasza:
100%

"Mit mondjak neki, amit fel is fog?"


Semmit nem kell neki mondani, egyszerűen nem veszel semmit, és kész. Nem értem mi ebben olyan nehéz.

2020. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
1%

Azért gondoltam erre a kettőre, mert az apja se pozitívan, se negatívan, se véleménytformálva nincs a képben, tehát vagy nem tartják a kapcsolatot, vagy meghalt, különben benne lenne a sztoriban, hisz ez családi ügy.


A vőlegény nem család, a férj igen.. a vőlegény még csak szándék,a férj fix, vele vagyonközösség is van meg minden, de bele is vettem, mert írtam, hogy "esetleg a párja".


Igen, a párjának a SAJÁT családja, tesója, szülei vannak, nekik csak ő adjon a pénztárcájához mérten ajándékot, a kérdező nekik meg valami apró jelképeset, mivel közük sincs hozzá, szó sincs a kapcsolatukra, csak jövendőbeli sógor, meg jövendőbeli anyós meg ilyenek..


Senki nem mondta, hogy rossz, hogy drága táskád van, tök szuper, nem kell magadon spórolnod, de ha magadon nem spórolsz, szerintem a szeretteiden taplóság, nekem nem kell ilyen ember ismeretsége(sem kapcsolatra, sem barátnak), magának megveszi az 50ezres pezsgőt, én meg kapok tőle 590ftos orosz pezsgőt..


Aki ezt a szemléletet támogatja, "ha magadon nem akarsz spórolni, spórolj a rokonaidon", az ne csodálkozzon, ha önzőnek hívják és egyedül marad, távolsagot tartanak tőle az emberek.. Az önzőség az, ha magadtól nem sajnálod, de mástól igen.


A 15 ezres ajándék a testvéred szülinapjára teljesen korrekt úgy, hogy csak a táskád a többszörösét éri.


Azt meg be lehet hajtani a szülőkön, hogyha te nélkülöztél gyerekkorodban, most hogy van pénzük, kárpótolniuk, támogatniuk kellene úgy is, hogy neked is van már. Ha két gyerekem lenne, kortól függetlenül törekednék arra, hogy azonos értékben költsek rájuk, főleg mivel tudom milyen az, ha rajtam spórolnak, a tesómon(köztünk 2 év van) meg nem, sőt, az én káromra költenek rá(egyek kevesebbet, hogy neki több jusson pl).


Én valóban szemérmetlenül sokat költöttem az érzelmi zsarolás hatására a felnőtt testvéremre, te viszont a táskád árát sajnálod tőle egy évben.


Mellesleg a szülinap fontosabb ünnep, nagyobb súlyú, mint a karácsony, karácsonyra 7-10 ezer forint értékben adnék a tesónak, így az anyának is.

2020. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

15-ös, te el vagy tévedve! Nekem a vőlegényem a családom. Az, hogy a te szemedben mi számít családnak, a te dolgod. Mi vagyonközösségben élünk már pár éve, mert közös kasszán vagyunk, és azért mert a COVID miatt le kellett fújni az esküvőt, nem szeretjük kevésbé egymást, vagy engem az ő családja.

Mivel közös jövőt építünk, nem fogunk a tesóknak, meg a tesó gyerekeinek ajándékokat venni nagy értékben.

Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy mennyibe kerül a táskám. Vagy ha centizgetjük, hogy kinek milye van, akkor mondjam anyámnak, hogy neked meg 30 milliós ingatlanod van, meg 4 milliós autód, nekem meg semmim, akkor te meg vegyél nekem 300 000 forintos ajándékot? Vagy számoljam össze, hány táskája meg ruhája van, saccoljam meg, mennyit ér és kérjek ahhoz mérten ajándékot? Nevetséges vagy, komolyan. :D


"tehát vagy nem tartják a kapcsolatot, vagy meghalt, különben benne lenne a sztoriban, hisz ez családi ügy." - milyen családi ügy? Írtam, hogy imádom apukámat, tök jó a kapcsolatunk, mégsincs benn a sztoriban. Na, ezt emészd meg!

2020. nov. 5. 19:12
 17/41 anonim ***** válasza:
99%

#15, nekem úgy tűnik, az anyjának több pénze van, mert neki ingatlana is van, meg ha a drága táskán vagy fennakadva, megkockáztatom, az anyjának a táskái összesen többet érnek, mint a kérdező összes 2 db táskája. Nem kéne ennyire korlátoltnak lenni, a kérdező nem szórja a pénzét, csak nem vesz ócska kacatot, amit egy év után dobhat ki.

Azt meg ne te mondd meg, mi az a család, ők családnak tekintik magunkat, tehát ők egy család.

2020. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, ugye te mindig a megsegített oldalon álltál a családban? Azok ilyen gondolkodásúak, akiknek csak kapni kell.

Egyáltalán nincs igazad, semmi kötelezettsége a tesójával szemben. Az meg egy orbitális baromság, hogy ha magán nem spórol akkor a szerettein se spóroljon.

Ugyanis a fizetése az nem közös kassza az anyjával/testvérével, hanem az ő pénze, és arra fordítja, és olyan mértékben, ahogy ő gondolja.

2020. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

De igen, a vőlegénye a családja.

Másrészt, kérdező, nálunk is volt ilyen, csak nálunk a vőlegényem családja volt ilyen. Nem tett mást, elzárta a pénzcsapot. Nagyon gyorsan kimutatták a foguk fehérjét a szülei és a felnőtt testvérei. Most már le se szarják pár éve, nulla kapcsolat, de ez van. Nekünk így pont jó is, a helyzetünk ugyanaz, mint nektek, mindketten jól keresünk, de most bérelt lakásban lakunk, és ingatlanra gyűjtünk. Zárd el a pénzcsapot, és várj.

2020. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Aha, 15-ös, tehát ő gyerekként alig kapott valamit, nem támogatták az életben sem az elindulásban, és most, hogy keres valamennyi pénzt végre, vásároljon belőle drága ajándékokat évente többször a testvérének?

Azt nem írta a kérdező, hogy ő kap-e viszont valamit otthonról, akár ajándékot, akár pénzt, mert nekem úgy tűnik, hogy ez egyoldalú, de majd kijavít a kérdező, ha tévedek.


"nekem nem kell ilyen ember ismeretsége" - nekem meg olyan nem kéne, mint amilyen te vagy. Te is csak követelőzni tudsz, drága cuccot vettél magadnak, akkor vegyél nekem is! Tudod, mikor! Neked hogy esne, ha vennél magadnak valamit, amiért keményen megdolgozol, aztán tartaná a markát a rokon, hogy akkor neki is?

2020. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!