Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők középsulis gyerekekkel...

Szülők középsulis gyerekekkel és középiskolások tényleg nem tudnátok otthon ülni és Valóban tanulni, a járvány jelenlegi pontján, ha online oktatást rendelnének el országosan?

Figyelt kérdés

Most mondta Orban Viktor, hogy a kozepsikolasok miatt nem zarjak be az iskolakat, mert hogy ugyse maradnak otthon (es o is volt fiatal es ezt onnan tudja).

Én eddig látva a párom kozepiskolas gyerekeit inkabb azon bosszankodtam, hogy életképtelenség miatt (mert még egy rántottát se tudna megsütni annyira lusta, és egész nap csak videójatékoznának vagy sorozatokat néznének és csetelnének) nem lehet, a mai 14-18 éves korosztályt otthon hagyni.

Ehelyett itt is latom volt kerdes tegnap (?), hogy az anyja nem hagyja bulikazni suli után és nem jöhetnek a haverok át, tehat tényleg ennyire megbízhatatlan buta gyerekek a mai kozepsulisok? Szülők ti ezt megerősítenétek? És ti diákok?



2020. nov. 6. 17:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%

Ez az online oktatás a legjobb felkészítés lenne a nagybetűs Életre! Amire az iskolák amúgy nemigen készítik fel a diákokat!

Ha bevezetik az online oktatást, igen, lehet, hogy némelyek nem fognak tanulni. Mások meg rossz néven veszik, ha csak a tankönyv oldalszámai vannak megadva, amit el kéne olvasni és értelmezni kéne önállóan.

És lesznek sokan, akik így is próbálják majd elsajátítani az anyagot. Akik - ha nincs más - elolvassák a tankönyv megjelölt oldalait, és megpróbálják megérteni. Uram bocsá', fészbúkozás helyett információ-keresésre és -értelmezésre használják az internetet. Ők fognak előbbre jutni: akikben lesz küzdőszellem, és meg akarják oldani a problémákat. Akik meg majd várják a sült galambot a szájukba, azok lemaradnak. Mint ahogyan a nagybetűs Életben is le fognak maradni.

2020. nov. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
46%

#21: Tudod azért vannak olyan tantárgyak (főként a reál tárgyakra jellemző), amiket nem mindenki tud megérteni csak a könyvben olvasottak alapján. Beszédközpontú nyelvoktatásra lenne szükség, azt hogyan lehet gyakorolni? Attól, hogy egy géppel "beszélget", rohadtul nem fogja jól megtanulni nagyon sok gyerek. Sok nyelvnél a nyelvtani szabályok esetén sem feltétlenül elegendő, ha elolvassa valaki a könyvet. Igenis szükség van a szóbeli magyarázatra. Azért ne szociopatákat neveljünk már a gyerekekből, könyörgöm!

Lehet, hogy tök szuperül fog digitálisan csinálni akármit a kölyök, csak éppen ne fog tudni KOMMUNIKÁLNI. Na, azok fognak lemaradni - leginkább a normális életről.

2020. nov. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
39%

"Beszédközpontú nyelvoktatásra lenne szükség, azt hogyan lehet gyakorolni?"


Na pont a nyelvtanulás az, amivel sokkal jobban lehet haladni a net előtt, mint 45 percben huszadmagaddal.

Még az internet térhódítása előtt voltam középiskolás. Semmire nem mentem az ottani órákkal, csak elkönyveltem magam rossz nyelvérzékűnek. Felnőttként az alap angol mellett, amit több, mint 15 évig próbáltak megtanítani nekem, 2 nyelvből tettem le 1-1 éven belül középfokút kizárólag online autodidakta tanulással.

2020. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
74%

Én lányom szerencsére megült a, seggén és vette az akadályokat.

Viszont balhé volt a suliban a 18 feletti diákok egy része online oktatás alatt kajak beállt dolgozni szupermarketekbe árufeltöltőnek stb, ha már suliba nem kellett bejárni 🤦‍♀️

2020. nov. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
64%

Én középiskolásként otthon maradnék ugyanúgy, mint tavasszal. Az oka marha egyszerű: nincsenek barátaim.



Ha Vitya most megint bejelentené az ország lezárását, már nem maradnék otthon, egész egyszerűen azért, mert közben találtam munkát.


20F egyetemista

2020. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
53%
Nincs gyerekem, és már elmúltam 30, de tinédzserként én is lusta voltam, folyamat tévéztem, simseztem meg msn-eztem. Nincs új a nap alatt.
2020. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

18: Én is bocs.


Köszönöm mindenkinek.19 szórakoztató volt az írásod (a nagy fekete autó, mint a régi szép idökben) egyetértek amúgy.

2020. nov. 8. 00:51
 28/30 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék otthon maradni, biztos találkoznék a többiekkel.
2020. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Láttátok az új bejelentést? Na majd most kiderül kinek volt igaza :D
2020. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Igen:) utolsó.

Már vártam, tavasszal is ez volt. Nem zárnak be, bezárnak.


Úgy tűnik mégis bizalmat szavaz a mai középiskolásoknak (jobb híjján).

2020. nov. 9. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!