Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők középsulis gyerekekkel...

Szülők középsulis gyerekekkel és középiskolások tényleg nem tudnátok otthon ülni és Valóban tanulni, a járvány jelenlegi pontján, ha online oktatást rendelnének el országosan?

Figyelt kérdés

Most mondta Orban Viktor, hogy a kozepsikolasok miatt nem zarjak be az iskolakat, mert hogy ugyse maradnak otthon (es o is volt fiatal es ezt onnan tudja).

Én eddig látva a párom kozepiskolas gyerekeit inkabb azon bosszankodtam, hogy életképtelenség miatt (mert még egy rántottát se tudna megsütni annyira lusta, és egész nap csak videójatékoznának vagy sorozatokat néznének és csetelnének) nem lehet, a mai 14-18 éves korosztályt otthon hagyni.

Ehelyett itt is latom volt kerdes tegnap (?), hogy az anyja nem hagyja bulikazni suli után és nem jöhetnek a haverok át, tehat tényleg ennyire megbízhatatlan buta gyerekek a mai kozepsulisok? Szülők ti ezt megerősítenétek? És ti diákok?



2020. nov. 6. 17:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

Bár én nem szülő vagyok, de remélem a véleményem így is hasznos lesz, ugyanis közepiskolás tanuló vagyok, ráadásul most kezdtem a 12.-et.

A márciusi otthon tanulós időszakban nekem úgy tűnt, hogy azok a társaim akik az iskolában is odatették magukat, azoknak a digitális munka sem okozott gondot és még jobban is fejlődtek, velem együtt.

Viszont vannak olyanok a mi osztályunkban is, akiknek ez az időszak egyenlő volt a szünettel és a semmit tevéssel, nagyon le is maradtak az anyaggal, amit leadtak az sem az ő munkájuk volt.

Összességében azt mondanám, hogy a fiatalok többsége megérti a szituációt, viszont sokan egyszerűen nem annyira érettek, hogy felfogják, a saját érdekükben áll a tanulás.

2020. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk az egyik általános iskolában a felsősöknek mától online oktatás van. Mivel annyi tanár betegedett le (vagy kontakt személy miatt került karanténba), hogy nem lehet megoldani a helyettesítést. A fél felsős tanári kar hiányzik. Az alsó tagozat működik.
2020. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
44%
Kettes jól leírta, az általad megfogalmazott kérdés álkérdés szerintem, sokkal lényegesebb a párod gyerekei iránti ellenszenved.
2020. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
32%
Vagy a korosztály iránti, nem tudom, de te nem tudod hogy működik egy kamasz?
2020. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
59%

Nem azzal van a baj, hogy nem tudna itthon maradni és nem tanulna. Dehogynem tanulna!

Csak jelen pillanatban Mo.-n a digitális oktatás alap- és középszinten baromira nincs kidolgozva, nincs semmi egység, össze-vissza kapkodás volt már tavasszal is, a gyerekek hónapokkal le vannak maradva a tananyaggal, cserébe nyakra-f@szra íratják velük a dolgozatokat azokból az anyagokból, amiket meg sem tanítottak nekik rendesen. Következmény: romlanak az eredmények, romlik az általános közérzetük, elvész a motivációjuk. Nyilván van, aki bírná, hogy soha nem kell emberek közé járni, manapság egyre több a szociopata, de talán nem kéne növelni a számukat és azokat is beletaszítani, akiknek amúgy kifejezetten fontosak az emberi kapcsolatok. NEM a digitális, hanem a VALÓDI. Ugyanis a kettőt össze sem lehet hasonlítani. VAN középiskolás gyerekem, végigasszisztáltam tavasszal azt a borzadályt, amit digitális oktatásnak mertek nevezni. Hát kösz, nem kérünk belőle többet. A gyerek SEM.


Neked továbbra is azt tudom javasolni, hogy iratkozz ki a suliból, nem vagy odavaló. Annyira egyértemű, hogy ugyanaz a lusta dög írkálja folyamatosan ezeket a provokáló kérdéseket! Menj inkább dolgozni, talán akkor még valami haszna is lenne belőled a társadalomnak. Vagy csak ásd el magad valami bunkerba, és ki se gyere többet. Akkor nem kell bejárnod és másokat sem zavarsz a baromságaiddal.

2020. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
74%

Elnézést az utolsó bekezdésért, nem figyeltem. Ha valóban nem az az idióta iskolakerülő vagy, aki több helyen is teleszemetelte már a GyK-t a hasonló kérdéseivel és már nagyon besokalltam tőle. Az írásom első részét továbbra is úgy gondolom.

Kiegészítés: az én gyerekem akár meg is főzne, ha arra lenne szükség, tehát nem életképtelen, viszont van igénye más emberek - vele korabeliek -társaságára. Imádjuk egymást, de azért csak nem ugyanaz a szülőkkel, testvérekkel töltött idő, mint a haverokkal.

2020. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

13-as/16-os nem tudom ugyanaz vagy-e. 1 nem szemeteltem tele semmit. Régen nem írtam mar ki kérdést, főleg nem ebbe a topikba.

Viszont akkor nekifutok még egyszer (a kérdésem természetesen ugyanaz, kíváncsi vagyok akinek középiskolas a gyereke az mit gondol erről, amit vezérünk mondott ergo azért nem zarnak be a kozepsulik (ja teli szunetig birjuk ki azt is uzente), mert ugyse maradnanak otthon a kozepsulisok. Es azt is gyors hozza tette, mert hat o is volt fiatal.

Tehat: 1-eske gondolom Orban hergel akkor most mindenkit es nem ram ertetted.

2,13,16: En olyan regen voltam tini, hogy a spanyolnatha jarvanyt lekestem, az internet meg még csak valami hightech scifi volt, en egy otthon ulo szofogado kis muja voltam. A parom gyerekeit csak azert hoztam fol, mert kozvetlen kozelbol oket lattam es igenis eletkeptelen, bekepzelt kis videofuggok. Tehát belőlük, és néhány mas munkatárs hasonló koru gyerekeirol hallott panasz alapjan, nekem eszembe nem jutott volna arra a kovetkeztetésre jutni a vezetoink helyeben, hogy mert "nem maradnak otthon". En sokkal inkabb a nem tanulas, es igen ahogy tobben irtak a szinvonaltalan vagy az eleve erre alkalmatlan digitalis oktatastol felnek/feltenem őket. Pontosna tudom ha nincs eszkoz, vagy tanar reszerol sincs szandek vagy valamit egyszeruen tavoktatasban nem is lehet ugy atadni tudast, akkor ez a rosszabb.

Most azonban mar nagyon szaladunk bele a korhazak megtelesebe, az intenziv ellatas kifullasztasaba. Szoval nem ertem hogy gondolhatjak az orszag vezetoi azt az osszes magyar 14-18 eveserol, hogy butak es nem tudnak felfogni a helyzetet.

Valaki nem.tudom hanyas irta a neveles kerdeset. Igen ez neveles kerdese valoban. Egyetertek.


Egyeb az idosekről: nagypapamekat mar reg bezartak nem latogathatoak augusztus x.e ota. Csak az eü gondozók jartak be hozzajuk. Es sikerult bevinniuk a virust, mar 8-an megbetegedtek. Mi lett volna, ha nem zarjak le oket...


Tehat nem.kotekedesnek szantam. Nem a parom gyerekeit utalom, de Orban helyett ilyet nem mertem volna mondani. Persze ha itt szavazna 100 ember es tobbsegeben az jonne ki, hogy igen elcsaszkalna otthonrol, akkor elhinnem. Igy egylore nem.

2020. nov. 6. 21:04
 18/30 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező (#17): Én a 15 és 16 vagyok, egy személyként, a többihez nincs közöm. A 15-ben írt utolsó bekezdésért pedig elnézést kértem.
2020. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
75%

OV-ról megvan a saját különbejáratú véleményem, de nem írom le, mert egyből jönne értem a fekete autó, az tuti. Lehet következtetéseket levonni, hogy milyen szinten értek egyet bármilyen tevékenységükkel. DE! Én örülök (meg a gyerekem is), hogy nem zár be a suli, és nem azért mert OV link kölyök volt és magából indul ki (azt kb. pont lecarom, látszik is az eredménye). Hanem pont azért, mert az enyém meg nem az. Nevelés kérdése? Persze, az is. De hiába nevelem, ha egyszerűen a digitális oktatás a mai Mo.-n egyszerűen nem működik. Ahogy már írtam: végigasszisztáltam tavasszal a gyereknél, és láttam, hogy szenved. Nem attól, hogy tanulni kell. De pl. egy nyelvoktatást nem lehet megoldani azzal, hogy feladják az írásbelit, meg olvassa el a könyvben. Meg még sok más tantárgy is van, ahol igencsak szükséges lehet a normális tanítás. És én láttam, elsőkézből tapasztaltam, hogy nem működött. Suliban általában napi 6-8 órájuk van (mondjuk ez sem normális, de ez más téma). Online jó ha 2-3-at megtartottak. Semmit nem tudtak haladni szinten, teljesen le vannak maradva. Az enyém még csak 10.-es, de el tudom képzelni, hogy milyen lehet most egy végzősnek az érettségire készülni ilyen szintű lemaradással.

A gyerekem az első 2 évben (nyelvi előkészítős volt, 2x voltak 9. évfolyamosok) 4,5 körüli, inkább afeletti átlagot produkált. Már most látszik, hogy ez a félév rosszabb lesz, a tavaszi online suli miatti lemaradás végett. Látom, hogy ez őt frusztrálja, rossz a kedve, és ez megint csak nem tesz jót.

Párod gyerekeit meg neveljétek meg, hogy ne haljanak éhen. Egy rántottát megcsinálni nemcsak digitális suli mellett hasznos, hanem úgy egyébként is. Ráadásul belőlük nem kéne általánosítani, a többség (ha nem is nagyságrendekkel nagyobb) azért nem ennyire életképtelen kocka. ÉN legalábbis ezt látom/láttam a gyerekeim körül (hárman vannak, a két nagyobb már felnőtt: dolgoznak, a középső mellette egyetemre is jár - náluk online oktatás van, de valószínűleg ott a nyáron időt szántak rá, hogy kifejlesszék és tökéletesen működik egyelőre) - szóval jó pár ilyen korú gyerek megfordult a közelemben, és én nem azt tapasztaltam, amit te írtál. (15, 16 és 18 voltam)

2020. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
55%
#11: Szülőként egyértelműen cáfollak. Nyilván van olyan is, de nem mindenki. Az én gyerekemnek szüksége van a közvetlen társas kapcsolatokra IS ahhoz, hogy jól tudjon teljesíteni. Nem azért, mert itthon ellébecolja a dolgokat, hanem azért mert nem olyan az oktatás színvonala ilyen formában, ráadásul még el is van szigetelve a többiektől. Nem, az online kapcsolattartás nem olyan, soha nem is helyettesítheti a személyes kontaktot.
2020. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!