Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben? A szülők egész nap folyamatosan sértegetik a gyereküket, nem hagyják békén, vegzálják?

Figyelt kérdés
Közeli baráti házaspár 7 és 9 éves gyerekekkel (egy fiú, egy kislány). Ha a gyerekek játszanak, odamennek és kitépik a kezükből, ami épp náluk van, ha ezen valamelyik sírva fakad, akkor kiröhögik, gúnyolják, vagy elkezdik ütni-vágni őket. Van, hogy rángatják őket, pl boltban, bevásárlás közben, mert mondjuk az egyik meg akar nézni valamit a polcon, vagy utcán sétálás közben, stb. Legutóbb mikor nálunk voltak, vették fel a cipőt, kabátot, anyjuk egyből rájuk rontott, hogy hogy öltözik már, túl lassan, meg előbb a jobb lábára húzza, mit csinál, konkrétan kitépte a gyerek kezéből a cipőt, mert szerinte rosszul akarta felvenni. Közben hülyézte folyamatosan. De mindennel ez van. Ha bármit csinálnának, egyből rájuk ront, elveszi, amivel játszanak, ha valamit eszik, vagy iszik nálunk valamelyik gyerek, akkor ráförmed, hogy tegye le, ne egye, ne igya, igyon mást. Kötekednek velük mindenen. Eddig a gyerekekkel kapcsolatban semmilyen más jellegű megnyilvánulást nem láttam a részükről, mintha egyenesen rühellenék őket. Ha beszélnek is róluk, akkor is olyan hangnemben, hogy az az idióta már megint mit csinált. (egyébként normális gyerek dolgokról van szó, semmi olyan, amin ki kellene akadni)

2020. nov. 13. 09:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért kéne pszichológiai alkalmassági teszthez kötni a gyerekvállalást.

Én igenis rákérdeznék a következő ilyennél, hogy miért cseszegeted szegény Pistikét, semmi rosszat nem csinált

2020. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
Felveszed videóra és bejelented a gyámügynél, de persze kussolni és semmit nem tenni sokkal egyszerűbb
2020. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ők akkor most valóban rühellik a gyerekeiket? Szerintetek is? Ilyen hogy lehet, ez teljesen elképzelhetetlen, én imádom az enyémeket, és ebből indulok ki mindenki mással kapcsolatban, hogy bizonyára ő is a sajátját. Ezért nem is gondoltam ilyesmire eddig, de ezek tényleg utálják őket. Nem is tudom, mit lehetne tenni, nekem ez az egész felfoghatatlan.
2020. nov. 13. 23:38
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
Már leírták, kérdező, hogy csinálj képet és/vagy hangfelvételt és mehet a gyámosoknak a bejelentés, mert ilyenkor cselekedniük kell.
2020. nov. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szólnék nekik, sőt tükröt állítanék nekik.
2020. nov. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem készíthet semmilyen felvételt,mert az illegális, illegális úton szerzett bizonyítékot pedig nem lehet felhasználni. Mellesleg a goromba beszéd, amíg nincs tettlegesség, nem üti át a gyámhatóság ingerküszöbét.
2020. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
16, ez a kijelentésed több ponton nem állja meg a helyét. Nyugodtan készíthet (pláne a saját otthonában) és ilyen célra fel is használhat felvételt és még egy bírósági tárgyaláson is elfogadnák.
2020. nov. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Senkiről nem készíthet felvételt az ő jóváhagyása nélkül, teljesen függetlenül a helyszíntől.
2020. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Az egészen más kérdés, ha csakúgy felvesz valakit, és más, ha bűncselekményt vesz fel, és az később bizonyítékként érvényesül. Amit a tettlegességről írt ez a válaszadó, szintén baromság. Itt zaklatják a gyerekeket, verbálisan, pszichésen és fizikailag is (rángatás), egyik sem elfogadható sem emberileg, sem pedig jogilag, hiszen veszélyeztetik a gyerekeik pszichés fejlődését. Már tudom, mit fogok lépni, mindenkinek köszi a válaszokat.
2020. nov. 14. 13:23
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Most már csak azt áruld el, hogy mért barátkozol velük?
2020. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!