Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit szólnátok hozzá...

Szülőként mit szólnátok hozzá ha a gyereketek ki akarna hagyni egy évet az egyetem előtt?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most tavasszal fogok érettségizni. Magyar fakton vagyok, szóval az lenne a reális ha magyarból emelteznék és olyan egyetemre mennék ahova ez kell. Viszont én pszichológiára szeretnék menni, amihez eléggé ajánlott a biológia emelt,ahhoz meg ugye abból kellett volna faktra járnom. Körülbelül hetedikes korom óta a pszichológia az álmom, de nagyon lebeszéltek róla, ezért mikor tizedikben jött a faktválasztás nem is gondoltam a bioszra.(ezt már nagyon bánom) A biológia tudásom nagyon alapszinten van, mivel a gimis tanárom kb semmit nem tanított a 3 év alatt. Volt olyan egy hónapon keresztül csak filmeztünk órán. Szóval lényeg a lényeg, hogy nem lenne meg a biosz emelt, mégha nagyon neki is állnék(a közép is lehet rosszul sikerülne)

Szóval azt szeretném hogy kihagyok egy évet, közben biológia emeltre készülök, meg természetesen dolgozok is mellette. Próbáltam már felhozni a szüleimnek, de nem nagyon támogatják, vagy rögtön elterelik a témát más irányba, mintha ez szóba sem jöhetne.


2020. nov. 13. 13:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Egy biológia érettségi miatt sztem felesleges kihagyni egy teljes évet, fel tudsz készülni, ha odateszed magad. Egyébként igen, kell egy alap biosztudás a szakhoz, viszont nem eszik annyira forrón, mint ahogy mondják.
2020. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%
Legalább két idegen nyelven kell úgy tudni, hogy tudományos szakcikkeket olvass. Ott nem tanítják meg a két nyelvet, már az egyetemre ezzel a tudással kell menni, ez megvan?
2020. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
32%
18 évesen az ember nagykorú, tud teljes munkaidőben dolgozni, oda költözik, ahová akar, a szülőknek nincs semmi befolyásuk semmire. Szóval nem értem, miért kéne bármit szólnom hozzá, hogy egy felnőtt ember hoz egy olyan döntést a saját életével kapcsolatban, amit ő jónak lát.
2020. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
A biosz az egyik legkönnyebb emelt (tapasztalatból mondom). Ha most nekiállsz, simán meglehet májusig. HA nem jön össze, akkor igen, azt mondom, hagyj ki egy évet és próbáld meg újra. De hogy meg se próbáld, azt nem támogatnám.
2020. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#2

Angolul és franciául is beszélek és tudok

2020. nov. 13. 13:13
 6/32 anonim ***** válasza:
98%

Ha képes lennél komolyan készülni biológiából és ezt szülőként látnám, akkor maximálisan támogatnálak. Ha belefér az anyagi helyzetembe még dolgozni sem küldenélek, mert a jövőd mindennél fontosabb.

De ez azért veszélyes vizekre tévedés is lehet, mert vannak akik ha kiesnek a tanulás ritmusából, már nem térnek oda vissza. Bármi jöhet, akár egy szerelem, vagy megváltozott szemlélet, hogy könnyebb tanulás nélkül létezni és máris dől az egész.

Te ismered magad, hogy mennyire vagy kitartó egy kitűzött cél érdekében!

2020. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
59%
Semmit. Én konkrétan lébecoltam egy évet érettségi után, értsd nem csináltam semmit. Most mégis egyetemi végzettségem van és magas pozícióban dolgozom.
2020. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
38%
6-os vagyok és így elolvasva a kommenteket, a 4-es válaszával maximálisan egyetértek!
2020. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően jó elgondolás, tényleg kell a biológia, viszont barátnőm (pszichológiát tanult) barátnőjének nem volt erős biosz alapja, ő történelem emelttel felvételizett, biztos ne könnyített a helyzetén és többet kellett tanulnia, ezt csak azért mondom, hogy magyarral is jelentkezhetsz, csak lehet, hogy az elején nehezebb lesz.

Nincs gyerekem, de én támogatnám, még ha nem is értek vele egyet, nem fogom ráerőszakolni a saját elképzelésem, mert az az ő élete.

Sok sikert!

2020. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%
Azért az, hogy dolgozol egy évet, nem biztos hogy reális a válság közepén. (Bár reméljük, addig elmúlik.)
2020. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!