Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti támogatnátok a...

Szülők, ti támogatnátok a saját gyereketeket vagy inkább kitagadnátok ezért?

Figyelt kérdés
Szóval felvettek egyetemre 18 évesen, mérnökinformatikára. Nem dolgoztam a nyáron, mert ki akartam magam pihenni, hogy ezt a nehéz szakot újult erővel elkezdhessem. Szüleim eléggé csesztettek a munka miatt, már ki is akartak dobni itthonról, mert hogy 2 hónapig hogy merészelek pihenni felnőtt létemre. Végül megegyeztünk abban, hogy ha felvételt nyerek biztosan egyetemre, akkor nem dobnak ki, és engedig a nyári pihenést és szórakozást. Végül felvettek. Viszont nekünk nincs laptopunk és most tudtuk meg, hogy valami több 3-4száz ezres laptop kell egyetemre. Van kb 50 ezrem a bankkártyámon de szüleim ebben nem szeretnének támogatni, hiába ők erőltették hogy menjek egyetemre. Azt mondják szegények vagyunk mit a templom egere, oldjam meg magamnak, de ha emiatt nem vesznek fel, szégyenükben kitagadnak otthonról, mert teher leszek számukra. Mindjárt augusztus, a város összes nyári munkája foglalt, ami pedig nem az potom pénzekért van és nem gyüjtöm ki vele a laptopra a pénzt... Szeptembertől pedig már kell a laptop. Ja és úgy számoltak, hogy én majd szeptembertől kollégiumos leszek, szóval ha nem kapom meg a kolis státuszt sem, akkor is el kell szeptember 1-től itthonról tűnnöm, mert engem és húgom már nem tudnak egyszerre ellátni (amit nem is értek, pedig én sosem kérek tőlük semmi pénzt, keveset is eszek alapjáraton, inkább húgom nyavajog a pénzért). Ti mit tennétek a helyemben? Vagy szülők, hogy beszéljek velük erről, hogy lehet titeket meggyőzni? Vesztett ügy?

2018. júl. 29. 16:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%

"most tudtuk meg, hogy valami több 3-4száz ezres laptop kell egyetemre"

Programtervező informatikus szakon tanultam és állítom neked, hogy egy használt laptop, amivel tudsz Facebook-ozni és YouTube-ot nézni (720p 30 FPS-ben), tökéletesen meg fog felelni a célra - és árban is megúszod 60K körül. Legyen benne 4 GB RAM és egy SATA3-as SSD. Sőt, hozzátenném, hogy én az egyetemre nem is vittem magammal, mert az egyetemi gépek bőven jók voltak. Inkább a kollégiumban volt rá szükségem.

2018. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
nézegessa facebookon, sose tudni, láttam már fél millás vadi új laptopot is 200-ért hirdetni, mert az illetőnek nagyon kellett a pénz. ha csak ez a gond, sztem még lehet szerencséd. hát az otthoniakkal meg nem tudsz mit kezdeni sztem ....
2018. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kitagadós részét nem értem, nálunk ez nem divat. Ha nincs pénzük a laptopra akkor nincsen, nem tudják megvenni, az egyetemeken van olyan lehetőség, hogy a számítógép teremben tanulhass, tudják, hogy, nincs mindenkinek felesleges 400 ezre.
2018. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Igen? :O teljesen meglepődtem én is hogy miért kell egy méregdrága laptop, akkor keresek valamit 50 ezer értékben, hátha...
2018. júl. 29. 17:05
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
Arra figyelj, hogy ha használtan veszel, először nézz szét, hogy tudsz-e bele akkumulátort venni. Nekem voltak ebből gondjaim.
2018. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
15%
Pedig anyádék mondták hogy menj melózni...most meg mehet a fejvakarás hogy mi legyen. 18évesen már NINCS OLYAN HOGY NYÁRI SZÜNET. Az általános iskola luxusa ez. De mondok durvábbat, melóhelyen összesen lesz 20nap szabid amit beoszthatsz egész évre. Megoldás? Egyetem mellett DOLGOZOL (igen! DOLGOZOL!) és visszafizeted a diákhitelt amit most leszel kénytelen felvenni.
2018. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Rendben, elkezdtem felkeresni most a jófogást, rengeteg hírdetés van. Elkezdek szelektálni, körbenézni. Remélem ez megoldja a laptopkérdést, de a kolit nem tudom hogyan...
2018. júl. 29. 17:10
 8/31 A kérdező kommentje:
Kalap úr dehogynem van még nekünk nyári szünet ;) és munkahelyfüggő mennyi szabadnapot ad, főleg ha saját vállalkozást sikerül indítanom. De az még a jövő zenéje, pont ezért tanulok.
2018. júl. 29. 17:14
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

Két gyerekem tanult műszaki karon, az egyik mérnökinfón, egy-egy 120 ezres Dell laptoppal, ballagási ajándékként kapták a famíliától. Ilyet használtan tudsz venni 50-60 ezerért, strapabírók, úgyhogy ki fog szolgálni egyetem végéig. Teljesen fölösleges gamer minőségű kütyüt venni, vagy túlárazott macbookot.

Ezt az "ők erőltettek egyetemre" dumát meg hagyjuk már, egyébként augusztusban szokott lenni a legtöbb diákmeló, mert akinek van esze, az elmegy júliusban dolgozni, az utolsó hónapban pedig pihen, bulizik, elutazik valamerre a haverokkal vagy a csajával a keresetéből.

2018. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
20%
A laptopot, koleszt már többen leírták, fogadd meg a tanácsukat. A szüleiddel egyet értek, egy 18 éves felnőttől elvárt, hogy az étel+ital+lakhatás+tandíj kívüli kiadásait maga fizesse, ne én. A "nyári kipihenés" szöveg értelmetlen, aki tanult és dolgozott már egyszerre, az tudja hogy a pihenésre pontosan két nap kell, nem két és fél hónap. Bulizni, szórakozni és lébecolni akarsz, kihasználni a szabadidőd és a felelősség teljes hiányát, nincs azzal baj.
2018. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!