Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szereti az a szülö a gyerekét...

Szereti az a szülö a gyerekét aki nagyon gazdag de nem segíti gyerekét anyagilag?

Figyelt kérdés

Nagyon gazdag alatt 9 Budapesti lakást és családi vállalkozást emellett meg jól fizetö állást értek.


Ahányszor meg találkoztok mondja majd milyen jó lesz nektek ha ö meghalt mennyi mindent fogtok örökölni. Csakhogy a korkülönbség 20 év köztetek. Tehát effektíve már nyugdijasként mindegy lesz. Máskülönben azonkivül hogy ételmaradékokat küldd semmilyen más módon nem támogatnak.



2020. nov. 14. 07:11
A kérdező szavazást indított:
Igen szereti a gyerekét,a maga módján???
Nem szereti a gyerekét,csak a pénzét
98 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%

Igen, szereti. A gyereket életrevalóságra kell nevelni, nem tálcán kínálni az örökséget. Örökségért idő előtt kuncsorogni, hát, az nem szép dolog.


Szépen teremtse meg a saját kenyerét, megélhetését, építsen karriert, vásároljon lakást, gyarapodjon.

2020. nov. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
26%

"ételmaradékokat küldd"


Örülj, hogy küld valamit egyáltalán, te hálátlan éhenkórász. Tessék szépen dolgozni.

2020. nov. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

Persze hogy szereti. Csak éppen nem mindegy hogy kit támogat az ember, még akkor sem ha a saját gyerekéről van szó. Nem ildomos lehúzni a szülőket hogy aztán magával rántsa az adósság az egész famíliát pl.

Meg még ezer sok más oka van a dolognak. Úgy kéne felfogni, hogy dejó, nem kell a szüleimet támogatnom mint sok más embertársamnak. Arról az örömforrásról már nem is beszélve hogy saját magadat el tudod tartani, még ha abba mélypontok is adódnak de akkor is valahogyan sikerül.

2020. nov. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%

"A gyereket életrevalóságra kell nevelni, nem tálcán kínálni az örökséget."


Ez egy akkora nagy kamu ömlengés, amivel a vagyonosabb szülők próbálják saját magukat sztárolni, hogy "ők aztán nem tesznek mindent a gyerek alá, dolgozzon meg maga érte, hogy megtanulja mi a pénz". Ezzel kábítják a környezetüket, aztán ugyan úgy tömik a gyereket pénzel. Hány ilyet láttam már.

2020. nov. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%
Az élet lényege a tanulás. Ha mindent megkapsz, csak mert megkapsz és nem kell érte semmit sem tenned, akkor éppen semmit sem tettél. Ha csak úgy odaadja a vagyonát neked, úgy hogy nem érted a pénz működését, akkor végül csak elvered azt amit ő megteremtett. Örülj hogy egy ilyen családba születtél. Sokat tanulhatsz egy sikeres embertől. Megtaníthat arra hogyan legyél sikeres, és még nála is gazdagabb. Ha csak odaadja a részedet, tudja hogy értelmetlen lesz. A gazdagságot és a jólétet ki kell érdemelni.
2020. nov. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%

Nekem vannak vagyonos rokonaim, ahol a gyerekek kezdetektől mindent megkaptak, sosem dolgoztak egy percig sem, orvosi egyetemet fizetősön nyomta végig nagyon nagyon sok millió forintért, mire harmadjára végre felvették magánkorrepetálás után.


Jelenleg a két testvér 38 és 43 évesek, de még mindig gyerek módjára veszekednek azon, hogy kinek mekkora házat épített az anyjuk elit környéken 80-100 milliós költségen darabonként.


Ezek azok a fogykosok, akik már a gyerekeik születésekor ingatlant irogatnak a gyerekek nevére. Életcél 0, életbenmaradási ösztönök 0, problémamegoldó képesség 0, tenni akarás 0.


A 14 éves gyerekük már a 4. autót töri össze jogsi nélkül.


Természetesen az életben egyszer nem kellett munkát keresniük sem, mert megöröklik a családi jól menő vállalkozást.


Nem állítom, én is élném a habzsidőzsi vagyonos életet, úgy, hogy tudom, mindig minden körülmények között van lóvé, de sosem lennék az aki ma vagyok.


Én csak adósságot örököltem a szüleimtől, azt jó sokat. Egyedül vettem lakást 30 éves koromra. Nehéz volt, de sosem kuncsorogtam még "ételmaradékért" sem.

2020. nov. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Ez a kérdezö sokadik ilyen kérdése ugyanebben a témában!
2020. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem azt mondom hogy ilyen esetben nem szereti a szülő a gyereket de egy lakással azért támogathatná mert manapság nehezebb első lakáshoz jutni mint a szüleinknek anno. Legalábbis én nagyon hálás lennék ezért a szüleimnek de természetesen nem várnám el tőlük és ettől még nem gondolnám hogy nem szeretnek.
2020. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Dolgozom sporolok, havonta marad 110-140 ezer forint között már évek óta. Még 10+ év is meglesz elsö lakásom optimista esetben...


Ez aztán a jó nevelés!

2020. nov. 14. 08:28
 10/29 anonim ***** válasza:
74%

A maga módján szereti, de a kaját a képébe vágnám, az biztos!

Nagy különbség van a között, hogy életrevalónak neveled vagy leveszed róla a kezed.

Ekkora vagyon mellett egy kicsi, jó helyen lévő, de nem luxus lakás, ha a gyerek életvitele engedi, akkor egy kis kocsi szerintem érthető "ajándékok" lennének. Ettől még nem kényelmesedik el valaki.

2020. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!