Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért akarja, hogy...

Anyám miért akarja, hogy tovább tanuljak?

Figyelt kérdés
Anyám minden áron azt akarja, hogy menjek egyetemre, szerezzek diplomát stb., de én rohadtul nem akarok továbbtanulni. Hiába mondom neki nem érti meg. Mégis miért akarja ennyire?

2020. nov. 14. 16:03
1 2 3
 1/21 Savlekotő ***** válasza:
21%
Mert ha a fiatal dolgozik lesz pénze önállósodni sőt dobbantani..
2020. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Jobb jovot akar neked?
2020. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Mert Ő így látja jónak neked. Az már más kérdés,hogy jól látja-e.
2020. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

És ha nem készülsz egyetemen továbbtanulni, akkor szakmát fogsz kitanulni vagy mi a terv?


Amúgy csak jót akar neked. Ha van terved a jövőre nézve, akkor okés.

2020. nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4-es

Igen, szakmára szeretnék menni.

2020. nov. 14. 16:27
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
és milyen szakmáról van szó?
2020. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Valami hiányszakmára szeretnék menni pl.:villanyszerelő de még nem döntöttem el konkrétan
2020. nov. 14. 16:42
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
Nincs azzal semmi baj, ha te inkább szakmát szeretnél szerezni, anyukád csak jót akar neked azzal, hogy menj egyetemre és szerezz diplomát, hiszen egy jó diplomával és szakmai tapasztalattal többet lehet keresni kevesebb (fizikai) munkával. Mondtad, hogy a villanyszerelőn gondolkozol. Képzeld, apukám villanyszerelő, és bánja, hogy a szakma után nem ment egyetemre villamosmérnöknek. Érdekli, és nagyon sokat kereshetne vele, és kevesebb fizikai munkát kéne végeznie. Szóval ezt tényleg nagyon jól gondold meg. Hisz nem mindegy, hogy 40 éven át szerelgetsz, vagy 40 éven át ülsz a székben, és mondod, hogy ki mit csináljon.
2020. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
8-as vagyok, még annyi, hogy esetleg úgy is dönthetsz, hogy jelentkezek foszk-ra, ami szintén egyetemen van, de nem diplomát kapsz, hanem egy értékesebb szakmát, a képzés is kevesebb idő, könnyebb is. Viszont ha mégis szeretnél utána alapképzésre menni, akkor ezt beszámítják neked. Ami nagyon nagy előny.
2020. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Aha, "menj egyetemre" ez mind szép és jó. De tudjátok, hogy hányan buknak ki vagy nem végzik el? Rengetegen!!!

Én kitűnő tanuló voltam nagyon könnyen tanultam. Matekból is mindig csillagos 5-ket kaptam.

Egyetemre mentem programtervezőnek, de nem csak hogy csúsztam, hanem végül kiégtem a sok tanulástól és otthagytam. Persze mondjuk betegség is közre játszott, de ha annyira egyszerű lett volna elvégezni akkor már rég itt lenne a diploma a kezemben.

2020. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!