Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Anyum miért nem akarja, hogy...

Anyum miért nem akarja, hogy japánul tanuljak?

Figyelt kérdés
Anyumnak felvetettem, hogy japánul szeretnék tanulni. Azt mondta minek, teljesen felesleges. Mondtam, hogy (lehet hüyleségnek tartjátok, de nekem ez a célom) érteni szeretném a japán animéket, szeretnék tudni japánul írni, meg szimpatikusabb, mint a német, amit most tanulok. És japánt nem lehet (minden) középiskolában tanulni, ezért kéne nyelvsuliba menni, angolt középiskolába úgyis el kell kezdenem tanulni... Mért lenne felesleges, ha nekem tetszik?? :S
2012. febr. 1. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Az ő pénzén akarsz megtanulni csak azért hogy rajzfilmet nézzél? Kinövöd. Anyukád meg okos, mond meg neki!
2012. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

egyáltalán nem felesleges szerintem! a japán nagyon nehéz nyelv de megvan a maga szépsége (főleg az animéknek és a mangáknak :D)... szerintem ha tanulsz mellette angolt is, az úgy a legjobb. és megmondhatod anyukádnak, hogy a japánnal többre mész manapság mint a némettel...

szerintem próbáld valahogy rábeszélni, hogy engedje meg!

2012. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem látja hasznát.

Van egy ismerősöm Pesten, aki tud japánul, és élt Japánban.

10 ezret kap egy magánóráért.

Ha az ember tudja mellette az angolt, igen hasznos lehet.

2012. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az elején biztos nagyon elszánt leszel, de hidd el: először beszélj normálisan németül-angolul, aztán majd elkezdheted a japánt is. Ha ez a kettő nem megy, akkor ne erőltesd a japánt, nem fog menni.Illetve nehogy azt hidd, hogy két japánóra után érteni fogod az animéket.. Amennyire drága a japánoktatás, szerintem több 100ezer forintotokba kerülne..
2012. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Anime és manga miatt nem érdemes elkezdeni, ezt leszámítva viszont a japán borzalmasan érdekes, hasznos, és ha azt megtanultad, onnantól kezdve a nyelvek többsége gyerekjáték... És sokat lehet vele keresni. Tényleg.
2012. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Anyukádnak igaza van. Ha csak animenézésre akarod használni, tegyél le róla. Én sem támogatnám. Amúgy egy időben én is nagyon szerettem az animéket és a mangákat, de már teljesen leszoktam róluk. Szerintem te is ki fogod nőni. Addig viszont ha már annyira fontos, inkább menj el könyvtárba tankönyvekért, keress interneten nyelvtanulós weboldalakat, videókat és tanulj egyedül.
2012. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha értesz rendesen angolul, akkor találhatsz értelmes angol oldalakat, amik segítségével jó passzív nyelvtudást tudsz összeszedni magadnak. Ezt aztán japán fórumokon, japánokkal való beszélgetéssel át tudod váltani egy elfogadható szintű aktív tudássá. Ez mondjuk minden nyelvnél így megy, csak tudni alapvető nyelvtani fogalmakat - meg az angolt.
2012. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nézd, nem olcsó nyelviskolába járni és ha úgy gondolja, hogy nem hasznos ez az életedhez és hát a japán valóban nem a leghasznosabb nyelv (persze szinte minden nyelv hasznos), akkor nyilván nem akar majd erre kidobni a pénzt.


Most mondhatnám, hogy nem kell, ahhoz nyelviskolába járni, de hát nem tudsz angolul így a internetes források szinte teljesen kiesnek (pedig abból simán el lehet érni egy szintet, amiből megérted az animéket). Mondjuk alap szintet magyar forrásokból is el lehet biztos érni. Láttom egy-kettőt bár én egyiket se használtam.


Aztán az is benne van, hogy nagyon sokan csak azért mennek tanulni japánt, mert otakuk és, akkor "Jaj, de jó lesz érteni fogom a japán animét JEEEEE", de addig már nem jutnak el, hogy a japán nyelv közel 4-szer olyan nehéz, mint mondjuk egy Angol vagy Német (és hát ezeket se beszélik túl jól a legtöbben) és Europában nincs nagy haszna, illetve az animet simán lehet, hogy kinövöd.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy te is ide tartozol, ezt nem tudhatom, de még mielőtt belevágsz gondold rendesen végig. A japán nyelv nyelvtana teljesen más. Igéket ÉS mellékneveket is ragoznak időben meg mindenféle más célból. Az állítmányt 4féle képpen is ragozzák attól függően, hogy kihez beszélsz. (Baráti, udvarias, tiszteletes, alázatos). 2100 valahány jelet kell bevágnod, ebből nem egy-kettő elég bonyolult is (18-20 vonásúakból van bőven) vagy éppen nagyon hasonló. Néhol csak egy-egy pöcök a különbség. Ha ez nem lenne elég nehéz, akkor mindegyiknek van 2-7 olvasata, amik teljesen szabálytalanul jelennek meg helyzetekben. Továbba sok olyan szó van, ami szótagírással (mert olyan is van, 2 is) ugyanúgy van írva, de más a jelentése (vagy egy más árnyalata a jelentésnek) és, akkor más kanjival írják. Illetve van sok régies kanji, amit ma már nem olyan gyakran használnak, de mégiscsak használnak itt-ott. Aztán egy dolgot nem számolhatsz meg csakúgy számnévvel, hanem szám + megfelelő számlálószó kell hozzá. (Abból is van legalább egy 30-40).


Mindenképpen azt ajánlom, hogy előbb magánszorgalomból kezdj neki és ha több hónapig is kitartasz (ismersz már egy olyan 100 kanjit) és még mindig úgy gondolod, hogy akarod csinálni, akkor gondolkodj nyelviskolán.


Amúgy nem is lehetetlen, én is hasonló okokból kezdtem el (mondjuk én anime, manga, j-pop, japán játékok, kultúra bizonyos részei, irodalmuk is érdekelnek, illetve én alapból is szeretek nyelveket tanulni). Én már 17 éves vagyok és nem hiszem, hogy ki fogom ezt nőni, ha meg igen, akkor se bánnám, hogy elkezdtem a Japánt, mert eddig élveztem (kivéve talán a több órás kanji ismétléseket, mert kell pár hetente, ha tényleg jól akarod vágni a kanjikat). De azért ebben benne van, hogy nekem a japán a harmadik nyelvem (Angol és Német után), illetve mindkettő nyelvből már elég jól állok (angol szinte anyanyelvi).


Mintahogy abból is látszik, hogy angolul van a legtöbb japánnyelvtanuló forrás, én nagyon ajánlanám, hogy előbb az Angolt kezd el. Ha az már megy, akkor japánul is könnyebben el tudsz jutni egy jó szintre.


Összegzésként, gondold végig, hogy akarod-e annyira, hogy Angol, Német és suli mellett is komolyan fogod vinni, akkor is ha nehéz, mert nehéz (hát nem nehéz, de kell rá tanulni/gyakorolni rendesen). Ha úgy gondolod, hogy igen, akkor vagy meg próbálod meggyőzni vagy saját magadtól internetről elkezded, ha látja, hogy ennyire akarod, akkor lehet, hogy meggondolja magát.


Amúgy pedig, azért mert "hasznos" =/= "élvezhető". Nem sokan beszélik a Japánt és nem valószínű, hogy velük találkozni fogsz Europában. Hacsak nem a japán nyelv köré rendezed be az életedet, akkor nem valószínű, hogy nagy hasznod lesz belőle. Japánba se nagyon tudsz menni élni, hisz ott nehéz munkát találni. Az, hogy élvezd, az is fontos, de semmi köze nincs a hasznoshoz.


Viszont még mingid jobb, mintha azt az időt mással töltenéd.

2012. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is meg akartam tanulni japánul... egészen addig, míg el nem mentem tanárhoz, és el nem kezdtem tényleg tanulni.... aztán rájöttem, hogy nem éri meg... és az animéket is kinőttem XD
2012. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

hát nem tudom ki hogy áll hozzá, aki tényleg meg akar tanulni, ő meg is fog, persze ha komolyan is gondolja.

én angol- magyar állampolgár vagyok, az angolt is anyanyelv szinten beszélem.. de németből emelt nyelvvizsgám van, franciából középszintű.

és fél éve kezdtem el tanulni a japánt, elég jól megy, már az animéket mangákat értem... de tényleg elég nehéz, és eléggé elszántanak kell lenni! (és 19 éves vagyok)

úgyhogy aki szeretné is annak sikerülni is fog!

2012. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!