Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem merek anyának...

Miért nem merek anyának beszélni a menstruációról?

Figyelt kérdés
Szégyellem magam amikor megjön, és nem merem neki elmondani. Amikor meg rájön, annyira szégyellem, hogy ki se megyek a szobámból, nehogy találkozzak vele. Miért van ez? Barátnők előtt simán beszélek róla
2020. nov. 15. 08:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hosszú..
2020. nov. 15. 09:27
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk is tabu volt. Kiskoromban találtam a WC-ben egy intim betétet, megmutattam apukámnak és megkérdeztem tőle, "Ez micsoda?".

A válasz az volt, "Menj, kérdezd meg anyádat.".

Aztán később anyutól is megkérdeztem: "Anyu, ez micsoda?".

"Majd ha felnősz, megtudod."


Szörnyű amúgy, hogy ha a szülő a gyermeki kíváncsiságot nem elégíti ki. De végül a házunkban 2 emelettel feljebb lakott egy lány testvérpár, ők felvilágosítottak, amikor beszéltem velük erről. :)

2020. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
97%

Szörnyű, hogy amúgy erről egy csomó anya nem hajlandó beszélni a gyermekével. Egy tök normális, természetes dolog.


Az ilyen szülők miatt érzi azt egy csomó lány, hogy ez ciki, szégyelni kell, nem szabad kimutatni hogy szarul érzed magad stb.


Pedig sokkal jobb ezt nyíltan kezelni. Én örülök hogy a lány ismerőseimmel (család, baratok) ezeket meg tudjuk beszélni, hogy mennyire fáj, vagy kinek mi vált be stb.


Párommal is sokkal nyíltabban kezelem, mint sok nő. Nem titkolom előtte, meg rejtem a véka alá. Tudja, hogy meg van, tudja milyem érzés, és segít.

2020. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
43 éves vagyok 32 éve menstruálok, de még sose sikerült összevérezzek egy villanykapcsolót sem 😳
2020. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%

Hogy lett véres a villanykacsoló???

Azt írtad hosszú...

Talán van itt még más is? Esetleg igénytelenül, kézmosás nélkül intézed a menstruációs dolgaidat, anyád meg letolt érte, és emiatt vagy frusztrált?

2020. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán a keze lett valahogyan véres a menstruációs vértől és azzal fogta meg a villanykapcsolót utána.
2020. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%
Jujj ne legyél igénytelen akármennyi idős is vagy. Ha látod, hogy valamit összemaszatoltál töröld le. A véres tampont/betétet meg jól tekerd be wc papírral, senki nem akarja nézegetni a kukába.
2020. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

16#

Igaz, tampont használok, mióta az eszemet tudom,de egy betétcsere is hogy nézhet ki?

Bemegy a mosdóba, ha kívül van a kapcsoló, ha belül az ajtó mellett, ez mindegy, felkacsolja. Itt még nem lehet véres a keze. Kezet mos (van aki csere előtt nem szokott, pedig jobb lenne), kiveszi a használt betétet, pisil, kitörli, előveszi az újat, beragasztja. Itt talán véres lehet a kéz egy kicsit. De utána ha felkelt a wc-ről, lehúzza (max. a lehúzó lehet kicsit véres), kidobja a használt wc papírba csomagolt cuccot, kezet mos alaposan. Kész. Utána oltja le a villanyt. Bocsánat, hogy így leírtam, de nem tudom elképzelni, hogy mégis hol lehet az a helyzet, hogy a villanykapcsoló véres lesz.

2020. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nálunk külön van a wc meg a fürdő. Mindig igyekszem megtörölni a kezem, amíg a csaphoz érek, de ez most nem sikerült normálisan. Higgyétek el, nem igénytelenségből történt. Csak mivel eléggé átáztam, kétségbeestem, és utána mindent feltakarítottam, de a villanykapcsoló eszembe se jutott, hogy esteleg az is olyan lett. Nyílván, ha észreveszem, letakarítom, de valahogy elkerülte a figyelmem. Még biztos ott hagyom a nyomokat, miután látom őket, nem? Így is azon vagyok, nehogy rájöjjön a család, ebből kifolyólag, nem hagynám ott.
2020. nov. 15. 15:37
 20/23 anonim ***** válasza:
47%

Nem mondod, hogy egy kis kézmosókagyló nincs a wc-ben? :(

Fú, hát sajnalom akkor. Nem a te hibád, de azért rohadtul nem higiénikus sem pisi, sem nagydolog, sem semmi wc művelet után összefogdosni a kilincseket, kapcsolókat, mire eljutsz a kézmosásig. Nem is értem a kivitelező hogy nem gondolt erre. :(

2020. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!