Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e köztetek olyan, aki apa...

Van-e köztetek olyan, aki apa nélkül nőtt fel, és lehetősége sem volt megismerni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Aziránt érdeklődnék, hogy van-e olyan köztetek, aki apa nélkül nőtt fel, mert nagyon korán hunyt el az apja, vagy eltűnt? Szóval olyan, aki a mai napig nem tudott semmilyen interakcióba lépni az apjával, és már felnőtt.


Tudom, furcsa kérdés, de épp írok egy fiktív sztorit, ami alapvetően egy szatíra lenne (keményebb fekete humorral), de a karakterek személyiségét szeretném komolyan kidolgozni, és az egyik karakternek kb. ilyen körülmények között nőtt fel.. :D



2020. nov. 15. 20:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#10: Nem volt annyira ritka, mint gondolod. Sokszor láttunk filmfelvevős apukákat nyaraláskor vagy kiránduláskor is. Nálunk segítség volt, hogy a papának a szakmai filmekért a szövetkezet biztosította a felszerelést. De magának is beszerezte volna valószínűleg, nagyon komolyan űzte a hobbiját. Örök hála érte egyébként neki, imádom a régicsaládi filmjeinket újranézni (már videón és dvd-n).

Természetesen Magyarországon volt. 50-es években alakultak a szövetkezetek, az államosítások során.

2020. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Huh, nem is számítottam ennyi válaszra! :) Igazából arra lennék kíváncsi, hogy milyen hatással volt rátok, hogyan éltétek meg azt, hogy sosem ismertétek az apátokat, és a jelenben ezt hogyan élitek meg? Nagyjából látjátok-e, hogy a személyiségfejlődésetekre milyen hatással volt ez az egész? Van-e bármilyen összefüggés abban, ahogy viszonyultok önmagatokhoz, más emberekhez, az emberi kapcsolataitokhoz és aközött, hogy apa nélkül nőtettek fel? Ez érdekelne igazából.


Egy válaszoló sok mindent kifejtett, bár ott más személyekről volt szó, nem saját magáról írt, de azért az is kimerítő volt!

2020. nov. 16. 00:39
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Hááát mivel elég kicsi voltam, így én egész életemben azzal voltam, hogy abszolút nem hiányzik mert nincs aki hiányozzon, nem ismertem. Tehát, ha faterra gondolok az olyan, mintha egy teljesen idegen ember lenne.

Viszont 2 hónapja az egyik orvosom elküldött pszichológushoz. Ő például, ahogy beszélgettünk a férfiakkal való kapcsolatomról, párkapcsolataimról egyből azt mondta, hogy azért ragaszkodok annyira az aktuális partneremhez mert félek attól, hogy ő is minden szó nélkül lelép, mint apám. Hiszen miért nem keresett, miért hagyott hátra miközben nemis ismert igazából? Akkor mit várok egy olyan férfitól, akivel évekig együtt vagyok, megismer és benne van a pakliban, hogy elhagy. Remélem érted, mit szeretnék ezzel mondani :)

Szóval tudat alatt mégiscsak kihatással van az életemre ezekszerint.

A családom szerint hülyeség, én még nemtudtam eldönteni :)

2020. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor anya terhes lett velem, akkor apám otthagyta, mert ő nem akart gyereket. Már felnőtt vagyok, a mai napig az apám nem keres, hallani sem akar rólam, pedig elvileg tudja, hogy unokája is született azóta.
2020. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
8-ashoz hasonló sztorym van. Kicsi voltam,amikor meghalt.Ő pedig nagyon fiatal volt,ahogy anyu is fiatalon lett özvegy két 10 év alatti gyerekkel. Pár hét múlva kezdődött az iskola,ahol úgy fogadtak a gyerekek,hogy röhögve jöttek felém,hogy meghalt az apja. Szép volt..-.-
2020. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#15 sose fogom megérteni, ez miért vicces, és ezzel miért kell piszkálni a másikat. mintha szerencsétlen gyereknek nem lenne épp elég nagy baj hogy az egyik szülője hirtelen nincs
2020. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%
egy írónak nem azt kell leírnia miylen volt másnak egy adott helyzetben, kivéve ha vm dokumentumregényt ír. Ha csak fantázia, akkor csak simán beleképzeled magad a szereplőbe és elképzeled magad mit éreznél ebben a helyeztben és azt írod. Nema hitelesség a lényeg, hisz azért vagy író, hogy a saját szemszöged megmutasd, a saját érzelemvilágodat kiéld, felszínre hozd.
2020. nov. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
és igen, az író regényében minden szereplő maga az író, ezért kell tudni beleképzelni magad a szereplők helyébe. és az olvasó is beleképzeli magát a szereplőkbe, mindegyikbe, így próbálja megérteni őket.
2020. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!