Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnom kéne neki egy esélyt?...

Adnom kéne neki egy esélyt? Van egyáltalán értelme ennyi év után?

Figyelt kérdés

6 éves voltam amikor anyám lelépett.Akkoriban nem értettem mi történik és apukám mindig azzal nyugtatott hogy egyszer haza tér...de ahogy teltek az évek és felnőttem rájöttem mi is történt. Elhagyott engem és ezt az embert akinek egykor örök hűséget ígért...Apámtól egy rossz szót sem hallottam róla sőt! Inkább védelmezte ha éppen szóba került hogy miért is alakultak úgy a dolgok ahogy. Ez a nő akit anyámnak kéne hogy hívjak szinte teljesen eltűnt akkoriban az életemből nemrég viszont felkeresett. Azt szerette volna ha megbocsátok neki és megértem hogy szabadságra vágyott...ha megértem hogy én és apám akkoriban túl nagy terhet tettünk a vállára. Szeretné hogy megismerjem a mostani családját és a két féltestvéremet is. Állítása szerint sosem felejtett el viszont arra a kérdésre hogy miért nem keresett hogy miért nem érdekeltem annyi éven keresztül nem tudott választ adni. Apám szerint adnom kéne számára egy esélyt...szerinte anyám nem rossz ember csak rossz döntéseket hozott amiknek ilyen következményei lettek. Igazság szerint nem értettem minek keresett meg...azt hittem soha többé nem hallok már felőle.


Én a magam részéről csak dühöt érzek...talán némi csalódottságot is, fogalmam sincs mit tegyek. 12 év telt el...nem kis idő. Annyi dologról maradt le és annyi fájdalmat okozott...Helyes lenne egy esélyt adnom számára? Megérdemli mind azok után ami történt?


2020. nov. 19. 18:26
1 2 3
 1/22 Savlekotő ***** válasza:
86%

Kereső képes lettél most már kellenél,hagyd a pokolba és ne adj 5 forintot se,mert nyakam a rozsdás bökő alá h kérni fog pénzt a mézes mázoskodás után.

70F

2020. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Megbocsájtanék neki, de nem tartanám vele a kapcsolatot. Van, amit már soha nem lehet bepótolni, jóvá tenni és ez az. Sosem lesz anya-gyereke kapcsolatotok, legfeljebb majd jópofiztok évente 2x, hogy ki hogy van és milyen az időjárás. Én ezt az érvet meg végképp nem fogadnám el, hogy szabadságra vágyott. A másik családja mellől nem?
2020. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

"Adnom kéne neki egy esélyt?" Ezt ne akard hamar eldönteni. Ez nem 2-3 héten belül döntésre érdemes dolog. Ehhez idő kell.

"Van egyáltalán értelme ennyi év után?" Ha haragszol, akkor igen, hogy ne arra fecséreld az energiádat.

"Én a magam részéről csak dühöt érzek..." Meglepett volna, ha nem azt, mert ez a normális, hiszen eldobott téged, mint a nem tetsző cipőt, aztán szervált magának másikokat.

"talán némi csalódottságot is" Az ilyen "kérem, bocsáss meg" sosem rólad szól, hogy ő felnőtt, hanem hogy neki legyen könnyebb.

"fogalmam sincs mit tegyek" Gondolkozz! Érdemes apáddal alaposan kitárgyalni a dolgot. Ha neki nem lett új partnere, akkor ő anyád érzelmi fogja, és azért sem beszélt róla csúnyát (még ha lett is volna mit), mert hátha összejönnek még (gondolta), és akkor ne legyen veled feszültség.

"12 év telt el...nem kis idő. Annyi dologról maradt le és annyi fájdalmat okozott..." Érdemes lenne pszichoterápiára menni. Ott jön ki a feszültség. Ha nem mész, és most úgymond megbocsátasz neki, garantálom, hogy a neked is legmeglepőbb alkalommal fogod őt leüvölteni stb.

"Helyes lenne egy esélyt adnom számára?" Azzal kiderül, hogy nyersz egy fél anyát, vagy kiderül, hogy nem érdemes vele foglalkoznod.

"Megérdemli mind azok után ami történt?" Még(!) semmit nem tett, ami miatt megérdemelné. Ellenben amikor a legnagyobb szükséged lett volna rá, ő nem volt ott.

Gondolkozz, gondolkozz, terápia! Csak aztán cselekedj!

2020. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Nem vág ide a sztori, de tavaly volt egy csaj, akit örökbefogadtak. A lány 22 feletti. Az örökbefogadók meghaltak nemrég. Előkerültek a vér szerinti szülők, hogy csak beszélnének, ismerkedjenek meg. Az első alkalommal kiderült, hogy "Hát már öregszünk, nem megy olyan jól". A csaj azonnal megszakított minden kapcsolatot (kb. helyesen). Csak az a kár, hogy az orvosi stb. hátteret még jó lett volna megtudni. De azt egye fene inkább, csak békéje legyen!
2020. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Én elég nehezen tudnám megbocsájtani neki.


12 év alatt a te életedben sehol nem volt. Egyszerűen lelépett az életedből.


"ha megértem hogy én és apám akkoriban túl nagy terhet tettünk a vállára."

no comment.


"Állítása szerint sosem felejtett el "

Milyen szép szöveg,"mindig a szívembe voltál","soha nem felejtettelek el" stb. Ahha,ha annyira szeretett volna,akkor azért nem dobott el volna csak úgy.

2020. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
Anya egy van, ezért szerintem annyit megtehetsz, hogy találkozol vele. És aztán raersz utána gondolkodni, előre nem is lehet tudni, hogy alakul.
2020. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekem mindig az jut eszembe az ilyen sztorikról hogy számító viselkedés

Kiélte magát, nem jött be a felelősség nélküli élet

Rendezné a kapcsolatát a "gyerekével "akit fel sem nevelt

Lehet büszkélkedni meg mellkast verni a nem túl közeli ismerősök előtt

És mire megöregszik visszahízelgi magát azért hogy legyen aki ajtót nyit rá.

Nem,köszönöm...

2020. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
97%

Engem egy mondat brutálisan megdöbbentett, és én ezért nem bocsájtanék meg neki:

"Szeretné hogy megismerjem a mostani családját és a KÉT FÉLTESTVÉREMET is"

Szóval téged otthagyott apukaddal a szarban, majd elment mással családot alapítani? Hát... Én ezért nem bocsájtanék meg neki. SOHA! Bár én nagyon haragtartó személyiség vagyok, de hidd el, meg fogod bánni. Elhív mondjuk magához, hogy tegyük fel tényleg megismerd az eddigi családját, majd meglátod azt a két gyermeket. Akik egész életükben tudták anyának hívni azt akit te nem. Majd a férjét/párját. Akivel tudott boldogan élni, családot alapítani, de veletek nem. Én nem tenném, rengeteg féleképpen sérülhetsz. Persze nagyon nehéz, megértem, de magadra gondolj, ne arra, hogy apukád és ő mit gondolnak. Neked ő már sosem lehet az anyukád, és ezt tudomásul kell vennie.

2020. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Angel3000 ***** válasza:
72%
Szia! Sajnos ez nagyon de nagyon csúnya dolog Volt Anyukádtól! Erre nincs is mentessèg! biztos a lelkiismerete nem hagyta nyugodni, ezért kevesett Meg ennyi èv után Mivel az Édesanyád ezért irgalmasnak Kellene lenned hozzá! Sose fogja Tudni bepotolni az elmúlt èveket ès a lelke mèlyèn egy ôrôk pecsét fog maradni!
2020. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%

én (jobb esetben) a tipikus, "megbocsátok, de nem felejtek" típusú ember vagyok.

rosszabb esetben meg sem bocsátok, és haragtartó vagyok. ez a szituáció súlyossága és a velem szemben álló személy függvénye.

a helyzeted egyáltalán nem egyszerű.valahol értékelhető, ha szeretné a megbocsátásod elnyerni, de pl az én szememben az az ember, aki a családját, gyermekét képes bármi indokkal vagy anélkül eldobni, közben mással ugyanúgy egy új családot kialakítani az számomra elbukott az élet vizsgáján. nem tudnám megbocsátani, hallani sen szeretnék róla.épp azért amit írtál is, hogy részt sem vett a nevelésedben.

sőt, sok esetben azon gondolkodnék el ilyen szituban, hogy mi az oka a nagy fellangolasnak?! talán valami hasznot szeretne húzni ebből?! gyanakvó lennék és semmiképp a hátam közepére sem kívánnám az illetőt

2020. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!