Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki kinyomozta már az apja...

Valaki kinyomozta már az apja kilétét? Lenne értelme így megkeresni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Lényegében nem kívánt gyerek voltam apám részéről, elhagyta anyámat a születésem előtt. Nincs róla egy fotónk sem. Csak a nevét ismerem, hogy régen hol lakott és a nagyanyám foglalkozását. Facebookon próbáltam keresni őket, de külső alapján nem ismerek rá, bár sejtem, hogy esetleg már megtaláltam őt...

Igazából nem tudom mit akarnék tőle, szerintem semmit. Sosem érdekelt egészen eddig, de most valahogy jó lenne a tudat, hogy ott van valahol még egy családom, még ha nem is kérnek belőlem. Hányan vannak, kik vannak... Már nem tudok kit kérdezni róluk.


Nem hiszem, hogy pozitívan csalódnék bennük azok után, amiket régen meséltek róluk, így maximum abból a szempontból keresném meg őket, hogy bepereljem a tartásdíjért.



2015. márc. 4. 23:53
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
32%
Adj hálát az Istennek, hogy élsz, ma már a nem kívánt terhességek nagy része abortusszal végződik.
2015. márc. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%

Na igen...

Pontosan ez játszódott le a fejemben.

Nő létemre felháborítónak tartom, hogy egy férfi köteles fizetni akkor is, ha konkrétan megmondja hogy nem tart igényt a gyerekre. Ha a nő végig óhajtja csinálni, csinálja. Lehetőségek tárháza áll előtte ha esetleg nem bírná anyagilag, és ahhoz nem kell feltétlenül megölni a magzatot.


Komolyan, el tudom képzelni ahogy a férfi gondtalanul éli az életét tudva hogy tiszta lapokkal játszik, majd egyszer csak felbukkan a gyerek és jól lehúzza. Gyönyörű.


Nyilván a fentiek arra az esetre vonatkoznak ha már az elejétől kezdve nyilvánvaló mit (nem) akar a férfi, a többiben mind jogos a követelés.


Kedves Kérdező, ahogy írták fentebb, örülj neki hogy egyáltalán életben vagy. A facebookon keresgélés igencsak megbízhatatlan dolog, arról nem is beszélve hogy akár tönkre is teheted egy idegen férfi házasságátm ha véletlenül rossz helyre írsz oda hogy hahó, a fiad/lányod vagyok!

Vagy boxold le őszintén édesanyáddal, vagy maradj a fenekeden. Ez a lehúzásos rész elég ocsmány dolog lenne.

2015. márc. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Anyukám soha nem is akart tőle kérni pénzt, ÉN akarok. Istent és az abortuszt ne keverjük ide, mert semmi köze a kérdéshez.

Mint írtam, már nem élnek azok a rokonaim, akiket kérdezhetnék róluk. Most állok a felnőtt életem küszöbén, hiába dolgozok és teszek a céljaimért, nagyon jól jönne az az induló tőke... Nem célom senkinek sem tönkretenni a családját, annyira nem is folynék bele az életükbe, mellé nem is biztos, hogy van neki. Ha van is család, az az én születésem után volt, így semmilyen megcsalásról nem lenne szó, maximum morálisan csalódhatnának benne, hogy ennyire nem érdekelte a gyereke.


Lehet ocsmány dolog, de én se kuncsorognék ilyen helyeken pénzért, ha nem kellene. Az sem morálisan elfogadható, ha valaki semmilyen módon nem támogatja a gyerekét, szóval ebben a történetben senki sem szent.

2015. márc. 5. 00:50
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Ne fáradj, tartásdíjat max 6 hónapra visszamenőleg lehet perelni. Szóval másfelé keresd az indulótőkédet.
2015. márc. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de az a 6 hónap is szükséges lenne most.
2015. márc. 5. 01:07
 6/28 anonim válasza:
67%
Szóval akkor csak a pénz kellene mi? És ezt agyaltad ki.
2015. márc. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
Azért ez tényleg szép, milyen alapon vársz pénzt tőle? A "most ez jutott eszembe" nem morális alap...
2015. márc. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
52%
Az eszem megáll.
2015. márc. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

"Nő létemre felháborítónak tartom, hogy egy férfi köteles fizetni akkor is, ha konkrétan megmondja hogy nem tart igényt a gyerekre."

Azért álljon meg a menet. Nem köteles fizetni,ha nem közösül (és főleg nem felelőtlenül, mint egy állat)


"ott van valahol még egy családom"

nincs kérdező, a te családod ott van, ahol felneveltek, azok a családtagjaid igazából.

2015. márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

Levéltár, anyakönyvi hivatal?

Ami meg a moralitást illeti,az itt hozzászólok, mind elvetették volna magzatként a kérdezőt, mert annak idején apuka szart kotonr huzni a farkára. A gyereket megcsinálta,felelősséggel tartozik iránta. Uraim, védekezni kell, ha nemká kell gyerek! Ennyi.

Kérdező!Te pedig keresd meg apád és perelj. Csak aztán nehogy cserébe a nyakadba varrja magát öregkorára.

2015. márc. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!