Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol is ennyire megváltozott...

Máshol is ennyire megváltozott a család válás után?

Figyelt kérdés

Sosem voltak a szüleim jóban, mióta csak emlékszem veszekedtek. Minden ünnep ebből állt, idővel már semmit sem tartottak meg. Se szülinap se karácsony, ha ilyenkor jött volna rokon összevesztek vele, elzavarták, idővel mindenki "lekopott"

Elváltak, anya rá 3 hónapra terhes lett, van egy tesóm aki 2 hónapos. Most meg anya teljesen megváltozott, karácsonyi lázban ég. De megkért rá én ne legyek itthon karácsonykor vagy a szobámban legyek mert apára emlékeztettem. Olyan rosszul esik, hogy nekem több éve még szülinapra sem köszönt fel, nem hogy karácsony vagy kapjak valamit. Nem is kell nekem, hogy ajándékot kapjak csak jussak az eszébe. Idén meg már ne is lásson engem. Apához nem mehetek, válás óta fizet havonta és ennyi.

Nem tudom mit csináljak, elakarok költözni de csak havi 30-40 ezret keresek diákmunkán. A sulit nem akarom otthagyni mellette nehéz dolgozni csak hétvégéken tudok elmenni.

17L


2020. nov. 26. 10:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, helyzetben vagy.

Azért anyud egy kicsit gondolkodhatna. Elhiszem azt is hogy borzasztó volt apuddal neki, és róla eszedbe jutnaka régi sérelmek, de...


Ismét normális ember nem mond.


Vagy probalj anyuddal sokat hulyulni, hogy ne gondoljon a rosszra...


Vagy oké, menj be a szobába, de ahogy tudsz elköltözol, és soha az életben rá se nyisd az ajtót.

2020. nov. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Hát még jó hogy rosszul esik, ennél jobban nem hagyhatna cserben.

Nekem is hasonló családom volt... Szerencsére én hamar megismerkedtem a ferjemmel, leléptem, és a saját csaladom kárpótol.

2020. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ez nem jellemző, és egyben nagyon nem normális.

"Elváltak, anya rá 3 hónapra terhes lett" Új pasitól? Az ott él veletek vagy ti vele?

"De megkért rá én ne legyek ... ." Érdemes lenne elmondani neki, hogy ennél kevés durvábbat és sértőbbet tudna mondani, és hogy akkor igyekszel nem láb alatt lenni, de készüljön fel, hogy ha ezen nem változtat, nem sok köze lesz hozzád a továbbiakban. Az ilyenekből szoktak lenni a helyzetek, amikor az anyuka egy évben egyszer viszi a gyerekeit a nagyszülőkhöz.

Javaslom, hogy tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy anyagilag önállósulj és elköltözhess (egyetem, diákmunka, diákhitel), mert nem sok az esély, hogy a háromhónapos kicsi csillagocska mellett te labdába rúgj. Továbbá - mivel életszakaszban nem sok közötök van egymáshoz, nem valószínű, hogy érdemi (fél)testvéri viszonyod lesz valaha a gyerekkel. Nem kizárt, de igen valószínűtlen.

2020. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg elég szívás. Ugye amit sokan írnak, hogy később egyáltalán ne álljon szóba az anyjával ez neki nem túl nagy bűntetés, mivel nagyon jól el van az új családjával. Sajnos ez az a helyzet mikor a kakukkfióka senkinek sem kell. Ezért szomorú ez a sok válás
2020. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Savlekotő ***** válasza:
100%
Emlék gyerek vagy,téged nem várt,apádra emlékezteted,irritálod,az ujjat várta te,zavarod,majd öregségére téged zavarjon ha nyávog hogy segítség kell,kérjen az imádott tesódtól..
2020. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Anyádat ki csinálta fel? Új kani? Útban vagy ez nyílvánvaló. Milyen anyák vannak...
2020. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon nehéz helyzetben vagy és nem tudom egy édesanya hogy mondhat ilyet (férfiként írom ezt).

Jelenleg (tudom közhely) a tanulásra koncentrálj, hogy majd felsőoktatásba felvételizve azonnal költözz kollégiumba. Nagyon sajnálom, hogy ilyet kell átélned.

2020. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a helyedben elkezdenék kapcsolatokat újra felépíteni a családban, és karácsonyra szépen átmenni a rokonokkal ünnepelni. Egyrészt hogy szeretet vegyen téged körül, másrészt, hogy anyád hátha elgondolkodik. Mégis hova mennél karácsonykor, meg mit vár, bezárkózol a szobádba?

Téged önmagadért kell szeretnie, ilyen nincs, hogy az apukáddal hoz téged párhuzamba. Elvált anya vagyok, ne hagyd, hogy anyukád tönkre tegyen téged, és véletlenül se érezd bűnösnek magad. Jogod van élni és boldognak lenni. Anyukád mellett, a családdal együtt.

2020. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
azért remélem, barátaid vannak ,akik megajándékoznak
2020. nov. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennél nagyobb szívtelenséget most el sem tudok képzelni. Hogy lehet ilyet mondani a saját gyerekének hogy karácsonykor ne legyen otthon? Undorító. Nagyszülőkhöz, unokatesókhoz esetleg nem tudnál átmenni? Nyugodtan megmondhatod nekik, hogy anyád mit mondott neked. Ha esetleg furcsállnák hogy meghívatod magad.
2020. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!