Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titokban megváltozhatom a...

Titokban megváltozhatom a nevemet a családom tudta nélkül?

Figyelt kérdés
Röviden: Apám folyamatosan csalja más nővel, meg ha itthon is van akkor se csinál semmit, nem szeretném az ő családnevét viselni mert egyszerűen szégyellem hogy ő az "apám".

2017. márc. 12. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát 18 év felett biztosan, de kinek a családnevét akarod felvenni? Anyudét?
2017. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak mi ertelme van? Mostantól nem Kovács leszel, hanem Szabó, de senki nem tud róla. Okos.

Amúgy vezeteknevet kérelemre lehet megváltoztatni.10e illetekbelyeg és majd az igazolvanycserek költsége. Kiskorukent mindkét szülő beleegyezésével lehet, nagykorukent ez nem szükséges

2017. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagykorú vagyok, jövőre megyek egyetemre. Amúgy titokban azért kell tartanom, nehogy kitúrjon minket az örökségéből, és annak a nőnek adja... Egyébként is új életet szeretnék kezdeni, ebben segít az új név, elakarok innen szakadni.
2017. márc. 12. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:
99%
Nos, a nevvaltoztatas ok az erdemtelensegre, kitagadhat az oroksegbol. Azt csak halkan jegyzem meg, maganvelemenykent, hogy ha a neve nem kell, ha azt szegyenled, akkor ne kelljen a pénze se.
2017. márc. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
aki ilyenek miatt akar új életet kezdeni annak az nem szokott sikerülni. új élet nincs.
2017. márc. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Tudtommal a hagyatéki papíron az örökösök pontos neve szerepel. Szval ha Kovács vagy és átnevezed magad Szabóra akkor egy csomó papírmunkát kreáltál magadnak.

De azt nem gondolod kicsit undorítónak,hogy utálod őt de a pénze mégis csak kell?

2017. márc. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy anno en is meg akartam változtatni a vezeteknevemet. Nagyon osszevesztunk apámat, aki a mostohaanyam mellé állt. Olyannyira, hogy azt mondta, kifizető minden költségétkezés a nevvaltoztatasnak, csak ne viseljem többé az ő nevét. Nos, csak azért se változtattam meg. Több mint 20 éve nem tartjuk a kapcsolatot, azt se tudom el e még, nem is nagyon érdekel, de ha meghal se kell tőle semmi. Ha életében nem volt rám kíváncsi és én sem rá, akkor a halalabol sem fogok hasznot húzni
2017. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem eddig 3 névváltozásom volt. Ebből csak egyet csináltam én, de nem azért mert bajom volt a családdal. Egyébként ha érdekel semmi extra. Nincs nagy jelentősége.
2017. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

"Apám folyamatosan csalja más nővel,"


Ha már családot nem adhatott legalább pénzt adjon

2017. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kitúr az örökségből.

Ha ő téged pl: kiss gizellát jelöl meg örökösnek te meg a változtatás után horváth gizella vagy -és a papírjaid is- nem lehetsz örökös mert az adatok nem stimmelnek. Hagyatékin minden személyes dokumentációt bekérnek és nem lesz hozzá semmi jogod és fellebezni se tudsz. Csak magaddal szúrsz ki

2018. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!