Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Reménykedhetek abban hogy...

Reménykedhetek abban hogy egyszer talán megváltozik?

Figyelt kérdés
Apukám egész élete folyamán arra törekedett hogy minél többet dolgozzon, termeljen, spóroljon, már már betegesen. Elvárta és megkövetelte hogy azt tanuljam és úgy éljem az életemet ahogy azt ő elvárja. Sok sok vitám volt vele, többek között anno beleszólt hogy milyen autót vehetek magamnak, mert ő nem fog hallgatni a testvérétől és az anyjától hogy nekem milyen jól megy. Azóta családom lett, gyermekem született, mindeközben kispeckózta magának a feleségemet és folyamatosan fúrta a háta mögött, hiszen a szemébe nem mondja senkinek ha valakivel baja van...megígérte hogy amíg a feleségem a feleségem addig semmire ne számítsak, na meg kitagadással is fenyegetett. Nem kíváncsi a másfél éves kisfiamra sem, akit egy hónapos korában látott utoljára, holott alig négy kilométerre lakik tőlünk. Hogy juthat el valaki erre a szintre...van innen vajon visszaút.

2016. aug. 25. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
egy felnőtt embert nem lehet megváltoztatni...de ha ő akarja, megváltozhat. Tehát semmi dolgod, mint várni,hogy észhez tér. Ha sokat dolgozik, lehet,hogy a kisgyerekre egyszerűen azért nem kíváncsi,mert nem jut energiája erre. Ha hallja, látja hogy szépen életek, szeretetben - talán a feleségedhez való agresszív hozzáállása is megváltozik. Tapasztalatból tudom, hogy lehetséges ilyen. De nem nektek kell megváltoztatni magának kell rájönni, hogy mi a helyes.
2016. aug. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem fog változni. Az idősek elég radikálisak.
2016. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Változtatni itt csak te tudsz: kiteszed ennek továbbra is a családod, vagy megszakítod vele a kapcsolatot.

Ha az én párommal viselkedne így, és az én gyerekemmel lenne ilyen ellenséges, nekem nem lenne kérdés, hogy mit csináljak.

Kenje a hajára az örökségét, eddig is megvolt mindened, ez után is meglesz. Aztán majd nézegethet, ha neki lenne szüksége a család támogatására, akkor ki fogja rányitni az ajtót.

2016. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Nos, nem fog változni sajnos.

A nagyapám pont ilyen: DOLGOZNI! SPÓROLNI!

Anyu (a lánya) egész életében neki akart megfelelni. Hidd el, nem tudott.

Rajta sajnos nem tudsz segíteni, ő ezt az életmódot választotta.

Viszont már felnőtt vagy, önálló és apa, így elsődlegesen a saját külön kis családodért és önmagadért vagy felelős.

El kell engedned azt a gyermekkori álomképet, hogy apád elismer.

Szomorú, de szükséges.

Amit tehetsz, hogy beletörődsz és nem pocsékolsz rá több energiát.

Bár édesanyám tette volna ezt.

2016. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Nincs visszaút.

Nem feltétlenül kell ezt tragédiaként megélned, a te lelkiismereted tiszta. Szeresd a feleséged, a gyermeked, koncentrálj rájuk. :)


A családtagjaidat nem választhatod meg (kivétel a feleséged :P ), ellenben azt, hogy kikkel ápolod a kapcsolatot, azt igen. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni, mert túl sok energiát vesz el.

2016. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem fog megváltozni, ő már csak ilyen marad.

Szakíts meg vele minden kapcsolatot, nézz át rajta.

2016. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A férjemet a nagyszülei neveltek fel. Semmi kifogásolható nem volt bennem, de mégis a nagymama elkezdett fúrni, voltam a kurv.ától kezdve minden csak jó ember nem. Külön költöztünk és a férjem azt mondta elég. Nem beszéltünk évekig vele, megmutattuk hogy mi akkor is jól élünk nem kell a támogatása se semmi más. Még az esküvőnkre sem jött el, pedig normálisan meghívtuk. Eltelt pár év és rájött hogy ha ő nem keres akkor mi sem. Ha nem tud normálisan viselkedni akkor lehúzzuk a rolót. Ha szid a férjemnek akkor nem számíthat rá. most 10 év után mondhatom azt hogy normálisan kijövünk és látszik rajta hogy ő is akarja, tesz érte, megbecsül. Szóval húzd le a rolót te is amíg a családodat nem tartja semmibe. Lehet ő nem fog megváltozni.
2016. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!