Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az efféle...

Mit gondoltok az efféle "nevelésről"?

Figyelt kérdés

Amikor középiskolás voltam időnként kitalálta a tesóm hogy menjünk moziba. A szülők erre rákaptak, és kikötötték hogy szombat délután indulunk. Én sosem szerettem a moziba járni, úgyhogy kedvem se volt az egészhez. Amikor megpróbáltam velük beszélni hogy de én nem szeretnék menni akkor megkaptam hogy ez egy közös családi program amin részt kell vennem, elmegyek és kész, nincs vita. Merthogy nem húzhatom ki magam így a közös élményekből.

Indulás előtt még próbáltam beszélni velük, de akkor is elzavartak, hogy ne húzzam ki a gyufát. Akkor kocsiba ültünk, nem szóltunk egymáshoz egy szót sem, én végigbőgtem az utat, még a mozi előtt is folytak a könnyeim, amire odajött anyám és odasúgta hogy azonnal fejezzem be a hisztit mert mindenki engem figyel és szánalmas vagyok.

Végignéztük a filmet, hazajöttünk és ennyi. Ez kb még 3-4x ismétlődhetett meg.

Most komolyan, ennek mi értelme volt? Konkrétan mintha berugdosnának egy légvárba, hogy akkor is jól fogod érezni magad. Láttok ebben ti akármi logikát, hogy mit akarhat a szülő ezzel? Vagy tényleg az én hibám, amiért megpróbáltam a "családi program" útjába állni?

Nem tehetek arról hogy ki nem állhatom a mozikat. Tesóm és apa szinte rohannak a kajáért, amit aztán állat módjára falnak be. Apa mindenkinek beszól, a film rohadt hangos, általában alig bírom ki hogy ne pisiljem össze magam stb.. Értitek.


2020. nov. 26. 13:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%

Középiskolás korodban bőgni, mert moziba megy a család??

Remélem, csak unatkozol...

2020. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
84%

Gimis vagy. Sírsz ha moziba kell menned és majdnem behugyozol.

Haver itt veled van a baj nem a szüleiddel

2020. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is csak közös élményt akartak. Én pl kirándulni nem szeretek, a szüleim igen, pár alkalmat kibírok és megpróbálom élvezni, végülis csak egy kis közös programot szerettek volna, ez érthető.
2020. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
85%

Ha azt írtad volna, hogy óvodás vagy akkor még meg is értem, hogy játszó helyett moziba kellett menni és sírva fakadtál...de ez így csak szimplán szánalmas.

Mindenkinek vannak “kötelező” családi programjai amit a háta közepére nem kíván, amit persze le lehet mondani, mert kényszeríteni nem lehet de a legtöbb ember a béke kedvéért évente egyszer-kétszer mosolyt erőltett és elmegy, hogy a szülei örüljenek, és meg meg is próbálják jó érezni magukat.

2020. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem igazán értem hogy miért kellett bőgnöd amiatt hogy két órát végig kell üljél egy olyan dolgon, amit bár lehet hogy nem szeretsz, azonban amint vége le is van tudva a közös családi program és újra szabad vagy. Nem kellene hisztizned-e miatt. Elárulom neked hogy sok családban a gyerekek örülnének, ha a szüleik közös családi programra vinnék őket, és kikapcsolódnának.
2020. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
88%

Ha majd a munkahelyeden kötelező értekezlet akkor is sírni kezdesz?

Vagy ha olyan óra van a suliban amit nem szeretsz?

Onnan se mersz felállni és kimenni mellékhelyiségbe inkább szipogva tartogatod?

Nem a szüleid a hibásak...

2020. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%

de értjük :) eszméletlenül elkényeztetett, és hisztis vagy :)

talán a szüleidnek és tesódnak is jobb lenne, ha kihagynának téged, de akkor azon menne a hiszti, hogy ki akarod magad emeltetni a családból, mert szörnyen bánnak veled, és kihagynak mindenből

2020. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%

Én örülnék, ha a szüleim ilyen közös programokat csináltak volna.


Egyetértek a többiekkel (meg anyuddal) szánalmas és hisztis vagy.

2020. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
84%

Én is majd be pisilek mindig ha moziba vagyok,de mivel van wc kimegyek.

Nagyon hisztis vagy.

2020. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
82%
Közös programot szerettek volna a szüleid, függetlenül hogy nem szereted ezt. Máshol még ennyi sincs, neked egy kicsit elfogadóbbnak kellene lenned az iránt, amit a másik 3 családtagod szeretne. Emiatt sírni és majdnem bepisilni teljesen felesleges volt. Nem tudom mennyire örültél volna a nálunk lévő közös családi programoknál, pl térkövezés, betonozás, kerítés építés és stb munkák a telken. Néha egy-egy mozizással, színházba járással és túrázással kiegészítve, hogy mindenkinek a kedvére legyen téve időnként.
2020. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!