Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy anya azt mondja a...

Ha egy anya azt mondja a kamasz gyerekének hogy "hánynom kell tőled", az szerintetek sértő?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mindenki véleményére

2020. nov. 29. 00:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem, szerintem csak azért mondta, mert féltékeny. (szarkazmus) Persze, hogy sértő...
2020. nov. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ mire mondja.


Nem mindegy, hogy pl felveszel egy pulcsit vagy kiderül h füvezel vagy gyereked lesz

2020. nov. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

Nyilvan nem szep dolog ilyet mondani, de tudni kene a kontextust is, mert igy nem lehet erre mit mondani.

Mi tortent pontosan? Te ki vagy a tortenetben? Maskor is szokott ilyeneket mondani? A lany mondott neki valami hasonloan kedves dolgot, es esetleg arra volt reakcio?

2020. nov. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

Hát igen, eléggé sértő. Ha a szülő nem viselkedett tisztelettel a gyereke iránt, most igya is meg akkor ennek a levét. Hogyha pl nem törődött úgy a gyerekével. Meg amúgy lehet,hogy tök alaptalanul is mondta ráadásul, tehát a gyerek pl nem is szólt be neki semmi durva feleselést; akkor meg főleg dühítő, ha ilyet mond egy anyuka a gyerekének. A gyerek ha felnőtt majd, igyekezzen minél hamarabb elköltözni onnan. És ha pl az apjával jóban van, meg a tesókkal, akkor ővelük találkozzon külön (külön alatt most azt értem, hogy az anyuka lehetőleg ne legyen ott. Úgy is csak "hányingert kapna a gyerekétől" és vagdalkozna, mindenféle gonosz dolgokat vágna a gyereke fejéhez, aminek vagy van alapja, vagy nincs; de szóval ez szerintem bunkó és tiszteletlen dolog volt az anyukától, hogy ilyet mondott, szerintem magán kellett volna elgondolkodni az anyukának, és önismeret felé fordulni kicsit. Hogy miért nem tudja elfogadni úgy a gyerekét, ahogy van. Viszont,ha tényleg a gyerek valami nagyon rossz fát tett a tűzre akkor meg pedig érthető lehet, de mondjuk csak abban az esetben, ha a gyerek már felnőtt, és "kirepült", elhagyta a házat, és úgy jött vissza. Ja és ha a gyerek viszont még nem nőtt fel, akkor az anyukának bármit csinált, szerintem nem szabadna ilyet mondani a gyerekére. De meg egyébként is, ha valaki valami nagyon rosszat csinált, akkoris hogy mondhat ilyet egy anyuka, hogy mostmá' hányingere van tőle? Ő nem igazi anyuka; nem csak szülni kell tudni, hanem törődni is kell a gyerekkel. Pl a gyerek is jöhet azzal, hogyha pl a gyerek valamiért mégis jogosnak érzi ezt a hányós szöveget; tehát a gyerek még mindig jöhet azzal, hogy "te neveltél ilyennek/ilyenre". Ja és szóval én nem tartanám anyukának ezt az embert. Én úgy venném pl ilyen esetben, hogy szülő anyukám sose volt, csak valami vadember, amit a nyakamra küldtek, de úgy klasszikus, a szó szoros értelmében sose volt anyám. Tehát én így venném a gyereknek a helyében; nem tartanám anyámnak ezt az embert, ezt a kis lényt, teretménykét.

EGyébként én pl olvastam egy olyan kommentet ezen azoldalon régebben; amiben az volt, hogy volt egy nő akinek annyira rossz volt a kapcsolata az anyjával, annyira megkeserítette a gyerekkorát, mert olyan gonosz volt ezzel a nővel tehát az anyja, hogy ez a nő a saját gyerekének már azt mondta, hogy az ő -a nőnek- az anyukája már egész kicsi korában meghalt; úgyhogy nem emlékszik vele kapcsolatban túl sok mindenre. És akkor tehát így könnyebb volt, a gyerek nem akarja majd keresni, nem kell megint konfrontálódni, a kötözködéseit hallgatni; és tehát a gyerek nem fogja majd keresni. Közben amúgy tehát él ez az anyuka/nagymama; de szóval a nő semmilyen szinten nem kíváncsi rá; asszem nem részletezte a kommentben, de szóval teljesen meg tudom érteni. Szóval tehát pl én is szeretném majd megszakítani a kapcsolatot anyámmal, ha sikerül végre elköltöznöm. Ja és mondom, ha van apád, testvéred, nagyszülőd, kutyád, aki ott lakik, ahol te is most, és velük mondjuk pl szívesen találkoznál; na, tehát, azt próbáld meg majd valahogy külön, hogy nyugodt körülmények között, az anyukádtól távol, messze elkerülve őt. Vagy pl ha mondjuk nemtom , van ott valami gyümi az udvarotokon, vagy ha te mondjuk pl kertes házban laksz majd, tehát visszamennél szívesen mondjuk oda, ahol van udvarod; akkor szóval próbáld anyukáddal minimálisra csökkenteni a kommunikációt; tehát pl csak köszönsz neki, esetleg akár meg is mondhatod neki, hogy nem beszélgetni jöttél, hanem az udvarhoz.

2020. nov. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%

Kettes hogy ráhibázott, nekem is anyám életemben egyszer mondta hogy hányni tudna tőlem, mikor megtudta hogy füvezek (egy barátnője felismerte a szagát aki szintén volt egyetemista)


Kb 2 napig tartott a hisztije, aztán idővel támogatott is, mivel belátta hogy ezerszer károsabb a piálás, a zöld pedig még egészséges is.



Szóval igen, hirtelen felindulásból mondhatnak ilyet az anyukák, de csak mert féltenek.

2020. nov. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ miért mondta kérdező. Gondolom ezt okkal "felejtetted ki"
2020. nov. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
ha pl. a gyerek otthonról lop, akkor nem sértő.
2020. nov. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
59%
Mindegy hogy miért mondja, ez mindenesetben sértő. Itt az a kérdés hogy megéremelted e tőle ezt vagy nem.
2020. nov. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
A zöld még egészséges is....hahaha,ember ennyi ésszel egyetemre jársz???Mesélj még kérlek.
2020. nov. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
#5: Anyád támogatott a füvezésben? Grat :-/
2020. nov. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!