Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy anya azt mondja a...

Ha egy anya azt mondja a kamasz gyerekének hogy "hánynom kell tőled", az szerintetek sértő?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mindenki véleményére

2020. nov. 29. 00:33
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
60%
Sértő, de lehet jogos sértés. Pl. anya már azért megszólhatja lányát ha szexuálisan szabados.
2020. nov. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

A fülem hallatára mondta ezt a lányának egy anya az iskolában.

Az előzmény: a gyereke egy

osztálytársávall kipécézett egy lányt, akit lelkileg és testileg is hetekig bántalmaztak, pénzét elvették, csicskáztatták.

Van olyan helyzet, amikor odaillő a mondat, bár mindig felmerül a nevelés minősége illetve annak hiánya.

2020. nov. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen "osztálytársával"
2020. nov. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

Sértő.

Bármi is történt nem tartom helyesnek. Olyan szép és sokrétű a magyar nyelv, mégha így is érzett kifejezhette volna magát másként.

Az én anyám a külvilág felé játszotta az úrinőt, volt egy káromkodás amit csak nekem mondott. Felfordult a gyomrom tőle. A mai napig bánom miért nem kérdeztem meg, mégis mi vezette arra hogy így beszéljen velem?

2020. nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A sztori nem velem történt szóval nem fejtem ki mi volt (de nem volt szó se cigiről, se drogról, se piáról, se terhességről...)

2020. nov. 29. 07:24
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező ha nem fejted ki a körülményeket akkor minek is kérdezted?
2020. nov. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

Ha EGYSZERI eset, akkor valószínüleg volt rá oka és felindulásában mondta. Ez ugyan elvileg sértö kijelentés, de adott helyzetben könnyen lehet, hogy jogos.

Ha rendszeresen mondja ezt vagy hasonlókat, akkor valami komolyabb gond van velük.


@14-es:" Olyan szép és sokrétű a magyar nyelv, mégha így is érzett kifejezhette volna magát másként."

Öszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy ha felhúztad magad, ideges vagy, akkor minden válaszod elött a legszebb lehetséges fogalmazást fogod keresni - ilyenkor az emberek kimondják az elsö gondolatot, ami az eszükbe jut, nem pedig a fogalmazáson, szóválasztáson törik a fejüket!

2020. nov. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen sértő, de indokolt is lehet (helyzettől függ).
2020. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
39%

Vannak helyzetek,amikor jogos a mondta,DE egy szülőnek akkor sem kéne iyet mondani.

Finomabban is le lehet cseszni a gyereket,pl. "Csalódtam benned";"Szégyelld el magadat!".


De ez nagyon helyzet függő is!

Szóval az is kérdés,higy jogos volt-e,vagy sem.

2020. nov. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem fejted ki, akkor milyen vélemenyt akarsz.

1. Igen, sértő.

2. Nem sértő, jogos.

2020. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!