Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szólhat bele apám,...

Mennyire szólhat bele apám, abba, hogy hol és milyen házat veszek? Úgy hogy az önerőm (a hitelhez) egy kis részét ő adja...

Figyelt kérdés
2020. dec. 1. 12:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Hát szerintem semennyire, én visszaadnám neki ha meg akarná mondani a dolgokat.
2020. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Beleszólhat, max. nem ad pénzt.
2020. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag semennyire, de ez nyilván nem jogi, hanem erkölcsi kérdés.

Ehhez viszont a konkrét helyzetet kéne ismernünk: Mit akarsz te, és apukádnak mi az ellenvetése? Vagy egyszerűen nem akarod neki megmutatni a házat, mielőtt megveszed, ő meg attól fél, hogy tapasztalatlanságod miatt valami rosszba fekteted minden pénzedet (meg az övét is)?

2020. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Abba szól bele, amibe akar. De te nem vagy köteles azt csinálni, amit ő mondd. Nekem biztos nem kellene úgy a pénz, hogy feltételeket is szab mellé. Többek között ez az egyik oka, hogy egy fillért se fogadunk el az apámtól az esküvőnkre, nem akarom hogy aztán mondogassa, hogy kiket "illene" meghívnom, miért nem lesz tánc ...
2020. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem kötelező azt csinálni, amit mond, neki viszont nem kötelező támogatni a te lakásvásárlásodat.

Üljetek le beszélgetni, ez sok konfliktust megold(ana).

2020. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3-as...

Hitellel, mindennel együtt is max ilyen 15millio a maximum, amiben keresgélhetek. Ebből 6 van meg önerőként (1 milliót ad ő, nyilván fontos a minél kevesebb hitel összeg)

Vidék. Szóval ennyiért már lehet kapni, nyilván régi, de jó állapotú házakat is akár.

Pl, nekem inkább az a fontos, hogy (fiatal korom ellenére), hogy legyen egy nagyobbacska föld, ne csak az autó férjen el rajta a ház mellett. Meg ne főúton legyen, meg ne egymáson legyen a házak.

Hanem nyugisabb, különesőbb helyen...

Ő meg nem akar kiadni ennyi pénzt egy 50 éves vályogházra. Amiben a gáz sincs benne. Mert a mostani háznál ez a helyzet például.

De amúgy új a tető, nem vizesedik, jó állapotban van. Stb. Én már beleszerettem a házba.

2020. dec. 1. 13:31
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Te fogsz benne lakni nem ő . Te fizeted a hitelt nem ő. Add neki vissza a pénzt. Haszonélvező lenne vagy bármi köze lenne a házhoz, adóstárs?
2020. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Ha bele akar szólni akkor ne vedd igénybe a pénzét. Jogilag nem szólhat bele ha nem hivatalos hogy pénzt ad bele. De egyebként nyilván azt csinál amit akar, és rád van bízva megfogadod e amit mond vagy sem. Csak egy életen át hallgatni, hogy ő adta a pénzt és miért nem azt vetted amit ő mondott. Hát én ettől meghülyülnék. Anyám is ilyen. Ezért inkább megvártam amíg nem szorulok rá és el sem mondtam, hogy lakást veszek. Mert még így is beleszólt volna. Hiányzik ez a francnak. A te otthonod lesz. Olyat válasz amiben TE jól érzed magad. Nem az apád fog ott élni.
2020. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem lenne adóstárs.
2020. dec. 1. 13:40
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Akkor csak szekálhat ha kedve tartja ami roppant kellemetlen.
2020. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!