Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normalis az, hogy...

Szerintetek normalis az, hogy 11-12 eves kisgyerekeknek facebookjuk van?

Figyelt kérdés

Egy masik kerdes kapcsan jutott ez eszembe, hogy a kommenteloknek teljesen termeszetes az, hogy a 12 eves gyerekuk kozossegi oldalakat hasznal.. Nekem, mint anya a gyomrom felfordul, hogy 12 evesen a gep elott tesped, vagy a telefonjat nyomkodja ahelyett, hogy jatszana, tanulna, sportolna, barmi..

Komolyan ennyi nemtorodom szulo van?

Utana meg csodalkoznak, hogy a gyerekuk megszokik egy ismeretlennel, vagy 20evesekkel chatel?

Az online oktatast most ne keverjuk ide, arrol is megvan a velemenyem.


2020. dec. 7. 19:20
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

A kerdes nem az, hogy mennyi idot toltottel a szamitogep elott 4 evesen, hanem, hogy egyaltalan miert ultel a gep elott 4 evesen.

De ez nyilvan nem a te hibad, majd egy 10 ev mulva, ha gyereked lesz megerted.🙂

(Remelem.)

2020. dec. 7. 20:50
 12/48 anonim válasza:
100%
9. Na mondom én, nem szar ez a Faszbook. Csak sok a hülye.
2020. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
62%
Én személy szerint direkt nem pontoztam 5-öst. Mert igaz hogy vannak ilyen szülők akiknek nyűg agyerek, de nem általánosítanék (szerintem más az első mondata miatt pontozta le). Mert egyszerűen vannak emberek akik tényleg elhiszik azt hogy a Facebook semmilyen káros hatással nem lesz a gyerekre. Nekik is van, gyakran posztolnak stb ezért szinte természetes nekik hogy a gyereknek is van. Ők nem látják a veszélyt, vagy úgy vannak vele hogy az én gyerekem okosabb stb. Én sem engedném.
2020. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
49%

ma 20:34 a pontokkal ne törődj, én sem teszem. Legutóbb első osztályban érdekeltek a színes pontok. :D

Sokan nem tudják összeegyeztetni a korábbi életüket a gyerekvállalással, és a gyereket próbálják beszorítani a maradék idejükbe. Nekik mindig nyűg lesz, mert a gyerek imád a szülein lógni. Ezt csak akkor lehet kiküszöbölni, ha képernyő, telefon, tablet elé teszik. Szívszorító látni, ahogy egy normális esetben érdeklődő és életvidám gyerek kétévesen már a meseadagjáért hisztizik, mert azt szokta meg.

Az elején még dolgozik a bűntudat és csak 1-2 órát tölt mesenézéssel a gyerek, aztán már rutinból rakja be a szülő a leghosszabb mesesorozatot. Meg se nézik, hogy mit is bámul a gyerek, ha pedig rémálmai vannak, mert az idegrendszere nem tudja feldolgozni a kapott ingereket, akkor nem törődnek vele. Rengetegen nézetnek a kicsikkel felnőtt sorozatokat, filmeket, amivel teljesen tönkreteszik a lelkivilágukat.

Persze a külvilág felé megy a kompenzáció, hogy ők aztán alig engedik a gép elé a gyereket, mert ez a fajta bűntudat sosem szűnik meg teljesen.

Végül megkapja a telefont is, mert azzal órákig tud játszani már ötévesen is. A közösségi oldalak később jönnek, de nagyon ritkán kezdődik azzal az elhanyagoltság.

2020. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem felesleges a facebook, kortól függetlenül. Engem sose korlátoztak ilyen szempontból a szüleim, és láss csodát, nem csináltam hülyeséget. 12-13 éves koromban volt facebookom, de le is töröltem pár éve, mert szerintem iszonyat hülyeség. Messengerem van, ahol barátokkal, osztálytársakkal tartom a kapcsolatot.

Nekünk például külön kérték az iskolában, hogy mindenkinek legyen messengere és csináljunk egy osztálycsoportot, ahol az ofő tud velünk kommunikálni. A mai világban már nem lehet azt megoldani, hogy egy iskolásnak ne legyen internethozzáférése, mert minden digitális, már ugye a naplók is. Abban pedig szerintem semmi ördögi nincs, hogy osztálytársakkal, barátokkal beszél egy diák.

Ezt a pedofilos dumát sose értettem. Egy mai tini már meg tudja mondani, hogy melyik kamu fiók és melyik nem. Egy 10 éves lehet, hogy nem tudja, ezért egy 10 évesnek nem is kell facebook és hasonlók, viszont egy 12 évnél idősebb gyerek már meg tudja mondani, hogy melyik profil kamu és melyik nem. Én amikor 12-14 voltam, sokszor volt erről szó iskolában, mi meg csak néztünk össze az osztálytársaimmal hogy a tanárok hogy nem tudják megmondani, melyik oldal kamu és melyik nem. Itt nagyon sokat számítanak a generációs különbségek, látni is, hogy már egy 25 éves sem érti ezt az online világot.

Ha nekem most lenne 8-12 éves gyerekem, akkor azt megnézném, hogy kivel beszél, de azt nem, hogy mit. Egy értelmes gyerek már ilyen korban is tudja, hogy nem kell hülyeséget csinálni a neten. Ahogy írtam, én sosem voltam felügyelve, nem tiltottak semmit, és mégsem csináltam ökörséget soha.

Abban meg semmi ördögtől való nincs, hogy videójátékokat játszik egy gyerek. Én úgy nőttem fel, hogy ültem a bátyám mellett mikor gépezett, és néztem, hogy mit játszik. Imádtam :) Van olyan játék, amivel a mai napig játszom, mert mindig az jut róla eszembe, hogy néztem ahogy játszik vele.

2020. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
88%

Nem normalis, de ez van.

Nehezen kikerulheto es oriasi munkat kell egy gyerekbe beletenni, hogy az ha megis ennsire erdekli veled egyutt hasznalja es teljes ralatasod legyen es ez mukodjon vagy hogy ne keruljon meg teged es a tudtod nelkul csinaljon ilyen olyan fiokokat estitkos chatcsoportokat...

Es cafolom a 8 eves sot a 11 eves se tudja mit es hogyan lehet szbad...még épp nem hisznek a Mikulasban, de a pedofilt se ismeeik fol es nagyon naivak.

2020. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem határeset. Egy 9 evésnek még ne legyen, egy 14 evésnek már simán lehet. Az alatt felesleges.

Nekem ilyen idősen lett facebookom, de akkor még nagyon más volt. Ráadásul én soha nem posztoltam, mindent privátra állítottam.


Ha nekem lenne egy 11-12 evés korú gyerekem, és nagyon szeretne facebook profilt, akkor én csak úgy engedném meg neki, hogy nem tölthetne fel magáról képet, keveset használhatná (pl csak hétvégén fél órát) ,és segítenék neki beállítani a fiókja biztonságát. És persze elmagyaráznám neki, hogy ismeretlen embereknek ne válaszoljon, ne jelölje őket vissza stb. 11 evésen ezt már meg tudja érteni. (Én is tudtam ezeket ennyi idősen.)

De ha lesz gyerekem, lehet hogy teljesen másképp gondolom majd :D


Egyébként szerintem a tiktok meg instagram sokkal több veszélyt jelent egy gyerekre, mint a face. A fiatalabb generáció meg főleg ezeket használja.

2020. dec. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

17

Igen amugy nehez eldonteni mikor idealis. Talan a legbiztonsagosabb ha ugy van beallitva a facebook, hogy se uzenetet se ismerosnek jelolest ne kaphasson, uzenetet csak az ismeroseitol. Azokat pedig szeretnem tudni, hogy kik pl ugy legyen beallitva, hogy lathatoak legyenek az ismerosok. Ez eleg jo koztes megoldasnak tunik. Tiktok, instagram, az egyik feleslegesebb mint a masik remelhetoleg a gyerkoc magatol nem akar felregisztralni ezekre

2020. dec. 8. 01:26
 19/48 anonim ***** válasza:
88%
Közösségi médiára 13 éves kortól lehet regisztrálni. Ebbe beletartozik a Facebook, a Youtube, az Instagram és minden olyan platform, ami amerikából származik. Tehát a minimum életkor 13 év. Ha egy gyerek még nem töltötte be a 13. élet évét, akkor csak az életkora elcsalásával tud regisztrálni. Ezeket mind lehet jelenteni a Facebook-nál, aki eljárást indítványozhat, és személyes okmányaidat is kérheti, hogy bizonyítsd az életkorod. Ha ennek nem teszel eleget akkor egyszerűen törlik az oldalad. Azért 13 év a korhatár, mert ezek a platformok mind adatokat gyűjtenek a felhasználóktól, ami adatok segítségével személyre szabott reklámokat jelenít meg az oldal felületén. Amerikában él egy jogszabály, hogy 13 év alatti gyerektől szülői beleegyezés nélkül nem gyűjthetnek be adatokat. A Youtube-ot is rendesen megbüntették ezért még a nyáron, mert kiderült hogy rengeteg gyerek nézi és gyűjtenek tőlük adatokat. Ezért van mostmár hogy a gyerektartalmak immáron teljesen reklám mentessé váltak, bevétel nincs belőlük, illetve kommentelni sem lehet alájuk. A videósoknak igazolniuk kell hogy a videó amit feltöltenek az nem gyerekeknek szánt tartalom, de ha kiderül hogy mégis, és csaltak, borsos bírságot kell fizetniük. A Youtube-nak direkt erre van egy Youtube Kids alkalmazása, ahol gyerekbarát felület van. A Facebook meg így oldotta meg, a Zuckerberg sem akar még több balhét a nyakába.
2020. dec. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
67%

Lehet normális is. Az én gyerekemnek 8 evésen volt, mert külföldre költöztünk. Ott tartotta a kapcsolatot a barátaival, családtagokkal.

Az, hogy valaki fent van közösségi oldalon nem azt jelenti, hogy idióta és mindenkivel mindent megoszt. Neki pl totál le volt tiltva az oldalán minden információ, rakeresni se lehetett a nevére, rendszeresen figyeltük -vele egyutt- hogy mit csinál, kivel beszélget, mire figyeljen, milyen veszélyek vannak

2020. dec. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!