Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, hogy ne vegyék...

Mit mondjak, hogy ne vegyék el a telefonomat, és elhiggyek, hogy nem telefonozok éjjel?

Figyelt kérdés
Elaludtam, és ezért 3 óráról lemaradtam, és most igazolatlan óránk minősülnek. Apám kiakadt, és azt mondta, hogy estére ki kell raknom a telefont és a tabletet. Persze, tudom hogy nem jó késő estig nyomkodni, de tényleg aludnék, és nem is szoktam nyomkodni miután elkoszonok tőlük és megyek aludni. Miért nem hiszik el? Múltkor is alvási paralizisem volt, és muszáj volt írnom a barátnőmnek. Aztán anya utána nappal szobahozta hogy mi a francert világitott a telefon éjszaka. És nagyon szoktam felni éjszaka, félek a sötétben, félek attól hogy van valaki a házban és meg akar ölni, és ilyenkor a zene szokott megnyugtatni. De ha ezeket mondom nekik akkor lereagaljak annyival hogy ne találjak ki hülyeségeket, meg hogy nem ezzel kell figyelmet szereznem, és hogy nincs semmi bajom, és csak kitalalom. Segítsetek kérlek. Tudom hogy jogos az ő álláspontjuk is.

2020. dec. 10. 16:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves vagy, hogy ennyire rettegsz attól, hogy valaki éjjel megöl a saját házadban? Ez a félelem szerintem kicsit túlzás. Lehet, hogy érdemes lenne pszichológus segítségét kérni.
2020. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
80%

Az alvásparalízis tényleg rohadt ijesztő, nem csodálom, hogy el akartad mondani valakinek, hogy megnyugodj.

De abban igaza van a többieknek, hogy ezen nem segít se zene, se lámpa.

Az alvásparalízis akkor jelentkezik, amikor az agyad nem tud megfelelően átlépni alvásból ébrenlétbe, nem befolyásolja külső tényező. Az egyetlen amit tenni tudsz ilyenkor, hogy megtanulod tudatosítani, hogy csak álmodsz, ez nem a valóság és nem fogsz ténylegesen megfulladni.

Illetve ne a hátadon aludj, mert szinte kizárólag háton fekve jelentkezik a paralízis.

2020. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!