Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként, támogatnád ezt?

Szülőként, támogatnád ezt?

Figyelt kérdés

Direkt ide írtam, mert nem a politikai oldala érdekel, hanem az emberi és a családi.



Több párt is szeretné, ha levinnék a szavazati kor alsó határát 16. - 17. életévre.

Te, mint szülő, ezt támogatnád? Szerinted van a gyereked 16, 17 évesen olyan szinten, hogy dönthessen az ország politikai vezetéséről?

HA, szerinted igen, akkor ugye azt is eldöntheti, hogy kivel szexel? Azaz, ha eldöntheti, hogy ki hoz emberi életeket meghatározó törvényeket, akkor eldöntheti azt is, hogy szexelhet-e egy felnőtt férfivel, ugye?



2020. dec. 16. 18:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%

Én simán engedném bárkinek, hogy szavazzon, amennyiben a következő kérdésekre jó választ ad:

- Mi Magyarország államformája?

- Ki a miniszterelnök?

- Ki a városban/faluban/kerületben a polgi?

- Mire szavazunk? (Tehát nem Fideszre, akármire, hanem mondjuk ez egy időközi polgiválasztás.)


Aki ezekre a kérdésekre jó választ ad, az szavazhasson. Akinek van egy hibája, az kap egy random mentőkérdést, mondjuk mi a szerepe a jegybanknak vagy valami ilyesmi nehézségűt.

- Hogy működik a választási rendszer?


Aki bebukja a kérdéseket, az ne szavazhasson, életkortól függetlenül.

2020. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
11%
Ekkora hülyeséget, mint a 22-es XD nyilván azt hinnénk, hogy hurrá, előrébb vagyunk, valójában meg csak bemagolná ezeket, és ugyan úgy kiállna a hülyeségei mellett... De persze, ennyi erőből had menjen a 6 éves is szavazni, mert jól megtanult verset mondani! :)
2020. dec. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
83%

Ebben nem az a lényeg, hogy ki szavaz, hanem hogy ki nem szavazhat. Az a pár 18 év alatti, aki szavazni akar, az valószínűleg érdeklődik a politika iránt úgyis.


Egy felnőtt meg igenis legyen tisztában a rendszerrel, ne az legyen, amit a szomszédom magyaráz, hogy az Orbán egy jó ember, ezért szavazok minden évben rá. (És komolyan nem lehet neki elmagyarázni, hogy nem szavazunk minden évben.)

2020. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
8%
A Momentum amúgy nem tudom melyik univerzumban él, de valaki szólhatna nekik hogy az ilyen korúak nagy százaléka le se szrja a politikát és az előző választásokon se ment el szavazni. Először inkább azon kéne dolgozni hogy rávegyék ezt a korosztályt arra hogy szavazzanak, mert ezzel legfeljebb a fidesznek szereznének több szavazót c kategóriás és egyéb perifériára szorult egyének személyében akiket krumplival, tüzifával, vagy egy tízessel le lehet kenyerezni. Szóval szerintem ez inkább szól erről, mint arról hogy érett-e valaki 17 évesen, és emiatt nem is támogatom. Amúgy meg vannak ám érdekes dolgok így is, egyik kedvenc sztorim mikor 11.-ben a már 18-at betöltött osztálytárs nagy büszkén mondta hogy ő elment és a fideszre szavazott, aztán mikor valaki nekiesett azt válaszolta: "nekem úgyis mindegy, érettségi után megyek ki németbe" :DDD
2020. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
78%
Ja és nem értem hogy a szex egyáltalán hogy kapcsolódik a szavazáshoz, az hogy valaki 14 évesen szexelni akar nem hat ki egy egész országra lol
2020. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
54%
Én azt gondolom, hogy kéne egy általános szavazati korhatár, ami mondjuk lehetne a 18 év. Alatta meg mondjuk 15 éves szavazhat, szülői engedéllyel és egy megfelelő teszt eredménnyel. 16-18 között nem kell szülői engedély, csak teszt. 18 fölöttieket pedig elég lenne szúrópróbaszerűen tesztelni, de nem mindenkit, csak random. Aki elbukik a teszten, az abban az évben nem szavazhat, a következő bármilyen szavazáson pedig kötelező neki a teszt. Szerintem valami ilyesmi kellene.
2020. dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
55%

Egy felnőtt meg igenis legyen tisztában a rendszerrel, ne az legyen, amit a szomszédom magyaráz, hogy az Orbán egy jó ember, ezért szavazok minden évben rá. (És komolyan nem lehet neki elmagyarázni, hogy nem szavazunk minden évben.)"

attól még a fent említett rendszer sajnos nem jelentene megoldást erre a problémára, inkább országszerte híresztelni kéne azt hogy igenis érdeklődjenek az emberek a politika felé, és akarjak tájékozódottak lenni. Kivételes alapon egy demokrata rendszer sem működne, ezért felesleges felhozni ilyen buta példákat.

2020. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
32%

Én simán levinném a korhatárt. Ha már szavazhat a 100 éves demens, meg az is, aki nem ide adózik, akkor egy 16 éves miért ne?

Felőlem 16 évesen eldöntheti kivel szexel, de haza nekem ne hozza a vénember partnerét. Ez kb olyan, mintha a Fideszre szavazna. Szégyellném, hogy ilyen hülyét neveltem, de nem akadályoznám.

2020. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
67%
Attól mert a fiatalok nem beszelnek a politikáról, nem jelenti azt, hogy nincsennek tisztában vele. Fogalmatok sincs, hogy mit csinál egy fiatal a telefonján. Azt is megmerem kockáztatni, hogy többet tudnak mint mi, idősebb generáció. A mai fiatalság tájékozottabb, ide beleértve a legsuttyóbb egyént is. Ők már nem a TV-ből vagy a facebookról tájékozódnak, hanem összetudják vetni a különböző oldalak és pártok programjait. És persze ne felejtsük el, hogy a született döntések nagyban befolyásolják a jövőjüket. Szóval aki szeretne szavazni 16 évesen (kizárólag efelett engedélyeznem az egyéni döntéshozást) igenis szavazzon. Mert a legtöbb ember aki most szavazz, csúnya kimondva, de lehet, hogy meg se éri a vegkimenetelt. De persze ehhez az kell, hogy ne üldözzék el a fiatalokat. Bár egyre valószínűbb, hogy ez a kormány terve.
2020. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
29%
30, most nagyon nevetek. Én a 18 körüli generációból elég sok népet ismerek, mind a tanultabb, mind a nem-tanultabb fajtából, és hidd el, nem tudnak semmit sem a politikáról. Persze mindig van kivétel, akit mint írták feljebb is, valószínűleg amúgy is érdekel a politika, de nagyja részt semmit sem törődnek vele, ami természetesen a szülőknek is köszönhető.
2020. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!