Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként, támogatnád ezt?

Szülőként, támogatnád ezt?

Figyelt kérdés

Direkt ide írtam, mert nem a politikai oldala érdekel, hanem az emberi és a családi.



Több párt is szeretné, ha levinnék a szavazati kor alsó határát 16. - 17. életévre.

Te, mint szülő, ezt támogatnád? Szerinted van a gyereked 16, 17 évesen olyan szinten, hogy dönthessen az ország politikai vezetéséről?

HA, szerinted igen, akkor ugye azt is eldöntheti, hogy kivel szexel? Azaz, ha eldöntheti, hogy ki hoz emberi életeket meghatározó törvényeket, akkor eldöntheti azt is, hogy szexelhet-e egy felnőtt férfivel, ugye?



2020. dec. 16. 18:00
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
43%
Engedném, szerintem nem hülyeség, nekem 16 évesen szerintem elég komoly elképzeléseim voltak már a politikáról, olvastam újságot, beszélgettem felnőttekkel politikáról. Akit meg nem érdekel 16 évesen, az úgy sem megy el szavazni nagyrészt. Ja és szexben 14, sőt bizonyos esetekben 12 év (ha a másik fél 18 éven aluli) a beleegyezési korhatár, azaz nem bűncselekmény a szex, ha beleegyezéssel történik. Bár szerintem nem biztos, hogy helyes 12/14 évesen szexuális életet élni, de azzal egyetértek, hogy az állam ne avatkozzon be büntetőjogi eszközökkel ebbe a kérdésbe.
2020. dec. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
61%

16 éves fiam sokszor arra sem képes, hogy magától reggel felkelljen és az online órán részt vegyen. Nem beszélve arról, hogy nem képes egy halra sem figyelni.


18 évesen sem áll arra készen, hogy szavazzon. De akkor már van joga hozzá.

2020. dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
7%
24 évesen még nem voltam szavazni és amit sokan írtak tesztes kérdéseket sem tudom mi micsoda.
2020. dec. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
22%
Nem! Plane a mai Z generacios hu*** gyerekeket nem, akik a szamitogep elott es tefonnal a kezukben elik az eletuket! Fogalmuk nincs at eletrol es annak nehezsegeirol, a sok sok kihivasrol es ilyenekre bizzuk a jovonket? Akkor inkabb szavazzon az a 16 eves, aki mar fogott kapat a kezeben, ne pedig pl. a sok kis csit** aki el van ajulva a Fegyortol pl...
2020. dec. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
89%
Engem érdekelné, mi az összefüggés a szavazás és a szex között.
2020. dec. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!