Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként, támogatnád ezt?

Szülőként, támogatnád ezt?

Figyelt kérdés

Direkt ide írtam, mert nem a politikai oldala érdekel, hanem az emberi és a családi.



Több párt is szeretné, ha levinnék a szavazati kor alsó határát 16. - 17. életévre.

Te, mint szülő, ezt támogatnád? Szerinted van a gyereked 16, 17 évesen olyan szinten, hogy dönthessen az ország politikai vezetéséről?

HA, szerinted igen, akkor ugye azt is eldöntheti, hogy kivel szexel? Azaz, ha eldöntheti, hogy ki hoz emberi életeket meghatározó törvényeket, akkor eldöntheti azt is, hogy szexelhet-e egy felnőtt férfivel, ugye?



2020. dec. 16. 18:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
67%
Függ hogy mennyivel idősebb partnerről beszélünk. 18 évesen az 5 év bőven belefér. 25 körül a 10-15 is.
2020. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
57%
Valószínüleg a kijelentésemre lepontozást kapok de nem érdekel. A legkissebik gyerekem jelenleg 14 éves. Őt valamilyen szinten érdekli a politika. Ő vetete fel és ez szerintem is igaz, hogy ahoz, hogy valaki szavazni tudjon kéne egy bizonyos ismeretség és indoklás, hogy miért megy el szavazni. Így valamivel le lehetne kissebíteni azoknak a számát akik a krumpli miatt mennek szavazni. Ha az én döntésem lenne akkor őt már nyugodt szívvel elküldeném szavazni mert tudom, hogy átgondoltan dönt. Viszont a 16-17 évesek nagy része alig tud valamit a politikáról és nem is érdekli őket úgyhogy szerintem jó, hogy csak 18 éves kortól lehet szavazni
2020. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
84%
A szavazást inkább érettséghez kötném és nem korhatárhoz. Sok egyszerű felnőtt van, akik bár ne szavazhatnának és a fiatalok közt akad olyan, aki jobban átlát a propaganda szövegeken. A partner választás esetében viszont a 16 éves gyerekem hiába kapálózna,hogy az ő lovagja milyen kedves, udvarias, romantikus, izgalmas vagy bármilyen, ha ésszerű korkülönbségnél (5-7 év) több van köztük, akkor nem támogatnám a "kapcsolatot". A szokásos 17 éves lány és 35-40 közti pasija ugrott be a kérdés láttán. Mindenki esküdözik, hogy komoly és milyen érett és blabla. Ez a korszak az egyik legbefolyásolhatóbb szakasz, ezért nem lennék boldog tőle.
2020. dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Igazából a valamilyen formában a cenzust állítanám vissza (hogy ti. aki szavaz, az legyen bizonyos szinten iskolázott és kenyérkereső ember.)
2020. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
82%
En inkabb IQ-hoz kotnem...
2020. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%
16-os: ez sem rossz gondolat. Verbális vagy nonverbális IQ-tesztre gondolsz, esetleg van preferált vizsgálati formád?
2020. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
En ugyan nem vagyok szülő,azert válaszolok. A szavazást értelmi szinthez kene kotni, azonban ez lehetetlen. Igy maradjon a 18, de a felso korhatárbol is kene boven lefaragni, ugyanis főként nem a 70-80 eves fideszes nyugdíjasok jövőjéről van szo. Sokan tisztába sincsenek vele, hogy melyik parthoz ki tartozik, stb. Pont ezert lehet oket megvenni egy zsák krumplival is. A szexet meg eddig is eldönthette mindenki, hogy kivel csinalja, es azert mondjuk egy 17 évesnek nehogymar engedélyt kelljen kerni hozza.
2020. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
77%

"A szokásos 17 éves lány és 35-40 közti pasija ugrott be a kérdés láttán." - mi is 17L/33F -ként kezdtük... 23 évvel ezelőtt. A jelek szerint működik:)

Én mondjuk büntetőjogi eszközökkel is megvédeném a 14+ fiatalokat attól, hogy a 2. legfőbb ellenség, a szülő erőszakkal beleugathasson a párkapcsolati-szexuáis életükbe. Valszeg, mert egyfelől a miénkbe senki sem ugatott bele, tehát tudom, hogy ez jó. Másfelől még egy emberibb korban voltam gyerek, amikor az állam még megvédte a fiatalokat a klerikális reakció mocskától, és alkalmat teremtett hozzá (KISZ-táborok, építőtáborok stb) ahol a fiatalok a szülők persze "csak a legjobbat akaró úvó tekintetétől" távol nyugodtan lehettek fiatalok.

2020. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
36%
Én nem vagyok szülő, de én 20 év alatt nem is engedném, hogy szavazzanak. Magamat is beleértve elég éretlen voltam 18 évesen. Nem is nagyon láttam bele a politikába és mások véleményét részesítettem előnyben. Biztos vannak érettebb 16-17 évesek is, de a többség még nemnagyon lát bele ezekbe a dolgokba...
2020. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Maximum feljebb kéne vinni, mint lejjebb. Menjetek be egy jobb hírnevű gimnáziumba, és nézzetek körbe.
2020. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!