Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként, támogatnád ezt?

Szülőként, támogatnád ezt?

Figyelt kérdés

Direkt ide írtam, mert nem a politikai oldala érdekel, hanem az emberi és a családi.



Több párt is szeretné, ha levinnék a szavazati kor alsó határát 16. - 17. életévre.

Te, mint szülő, ezt támogatnád? Szerinted van a gyereked 16, 17 évesen olyan szinten, hogy dönthessen az ország politikai vezetéséről?

HA, szerinted igen, akkor ugye azt is eldöntheti, hogy kivel szexel? Azaz, ha eldöntheti, hogy ki hoz emberi életeket meghatározó törvényeket, akkor eldöntheti azt is, hogy szexelhet-e egy felnőtt férfivel, ugye?



2020. dec. 16. 18:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
14 éves kortól eldöntheti, kivel szexel. Most is. Nem támogatom a szavazati kor leszállítását.
2020. dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Az atlag 18 évesnek se sok fogalma van a politikáról, úgyhogy én épp ellenkezőleg, felemelném a korhatárt.


A szex meg nem tudom hogy jön ide, pláne hogy 16 évesen akár 80 évessel is szexelhet már jo ideje.

2020. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Tinédzser korban magakorabelivel szexeljen ne felnőttekkel. Persze azt is biztonságosan. Ebben a korban igen befolyásolhatók, így nem látják át tisztán, hogy a másik pontosan mit akar tőle. Egy vén róka meg pont erre csap le. Egyébként a 18 évet én korainak érzem a politikai válsztás szempontjából, nagy befolyásoló tényező ott a család, mert a gyereknek nincsen még olyan politikai rálátása, mint egy felnőttnek.
2020. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
17%

3-as

18 évest sem nehéz ágyba vinni egy tapasztalt vén rókának.

2020. dec. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodtan szexelhetsz, butaság volt a politikát ide keverni. Ha a szüleidnek problémája van a partnereddel, azt velük beszéld meg.
2020. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%
4. Egy 18 évesnek sincs feltétlenül több esze mint egy 17 évesnek. A kulcsszó itt a tapasztalt. Egy 18 évesnek nincs úgy rálátása az életre és a párkapcsolatokra mint egy 40 évesnek, hiába van a piacon 14 éves kora óta.
2020. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

ÁLLJ!


Vagy én fogalmaztam rosszul...vagy ti, (direkt)értitek félre a szex részt.

Tudom, hogy 14. életévtől szexelhet. De én ezt arra értem, hogy ha szerinted szavazhat, akkor ugye összejöhet A TE GYEREKED, egy idősebb partnerrel? Mert ezt a legtöbb buta szülő keményen tiltja.

2020. dec. 16. 18:49
 8/35 anonim ***** válasza:
63%
Ilyen fiatalon a szülők sokban befolyásolják hogy hova rakja az x-et.
2020. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
70%

"Szülőként, támogatnád ezt?"

Igen, abszolút támogatnám. Sokkal kompetensebbek, mint a 70+ évesek többsége. És az ő jövőjük a tét...

A másikon nincs mit támogatni, Magyarországon 14 éves kortól mindenki azzal szexel, akivel akar - szerencsére.

2020. dec. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%

Ami engem illet szerintem a 14 éves is szavazhatna. Akkor a kormány talán majd jobban odafigyelne az oktatásra is.

Akik szerint meg egy 16 éves még nem elég felelős szavazó, azok mit mondanak a segélyből élő életükben nem dolgozottakról? Vagy azokról a felnőttekről, akik egy kiló krumpliért leszavaznak bárkire? Vagy azokra a Julcsi nénékre, akik a politikus bácsi szeme színe alapján választanak? Ők felelős szavazók lennének csak azért mert felnőttek?

2020. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!