Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit ajándékoznátok az édesanyá...

Mit ajándékoznátok az édesanyátoknak, hogy szeretve érezze magát ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Elég hosszú történet, röviden megpróbálom összefoglalni.


Nagyon rossz a munkahelye, eléggé megviseli, ahogyan bánnak vele. Többször kértem, hogy lépjen onnan ki, de a fizetés miatt muszájnak érzni maradni Januárig.


Az édesanyjával elég viharos a viszonya...nagyon nehéz gyerekkora volt..a nagymamám egy bántalmazó típus volt finoman szólva...anya mondta nemrég, mennyire nehéz neki feldolgozni, hogy soha nem szerette őt a saját édesanyja...valamelyik nap későn jött haza..aggódtam is, másnap tudtam meg, hogy titokban meglátogatta az anyukája házát..kívülről megnézte..:(



Nagyon elkeseredett, depressziós egy ideje...sokszor rajtam vezeti le, ilyeneket mond, hogy megkeserítem az életét meg miattam nem szeretik őt az emberek, mindennap elvégzem a házi munkát, ételt főzök neki..aztán meg mindent a fejemhez vág...már megszoktam ezeket a durva bántásokat, amikor ez a hangulat eluralkodik rajta, máskülönben kiugrottam volna az ablakon...de nem én vagyok a lényeg most.



Nagyon szeretném, ha boldog lenne és szeretve érezné magát...ha ezt a borús depresszív állapotot megtörhetném és egy kis fényt vihetnék be.


Művészeti tevékenység még közel áll hozzám...csak nem tudom még milyen témában készítsek neki ajándékot karácsonyra..



Esetleg tudnátok segíteni ötletekkel...az sem baj, ha az általam említettől eltér az elképzelés!


Nagyon köszönöm előre is! ❤



2020. dec. 19. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Neked NEM kell megmentened őt! Erre egy élet rá tud menni, ahogy alighanem az övé is ráment. Neked azzal kell törődnöd hogy te előrejuss, és ehhez el kell engedned az ő életét. Nem lehet az hogy te legyél a “felnőtt” aki a “gyerek” kedvében jár, gyerekként, nem ez az egészséges
2020. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Savlekotő ***** válasza:
82%
Tipikus leveri rajtad a multad te meg még puncsolnál is ezért..
2020. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyrehozni ezt valóban nem lehet és rajtad sem vezethetné le, nem azért kell szülni, hogy aztán a gyereket is ugyanúgy lehessen bántani, mint őt anno.

A karácsonyi ajándék kedves ötlet, csak ne csalódj, ha nem érsz el nagy változást.

Esetleg többet mondhatnád, hogy dehát te szereted, amikor csúnyán szól hozzád, hátha észreveszi magát ilyenkor. Persze máskor is mondd neki, hogy szereted, ha így van.

Milyen művészeti ajándékra gondoltál?

Első körben nekem a festés, rajzolás jut eszembe, montázs készítése gyerekkori képeidből, közös emlékeitekről, esetleg írhatnál neki egy dalt vagy verset.

Illetve valamilyen használati tárgyat is készíthesz, pl a minap láttam üres vászontáskákat, azokat lehet mindenfélével dekorálni, meg festeni stb.

2020. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Köszönöm a normális választ! Festményre gondoltam, ami szeretetet fejezne ki, csak nem tudom, mi lehetne az, azért nagyon köszönöm az ötleted!🙂


A többieknek: nagyon jó kapcsolatom van az édesanyámmal és nagyon szeretem...ez az állapot olyan féléve kezdődött nála és fáj látni, hogy ennyire boldogtalannak érzi magát...soha nem hagynám cserben, nem is értem ezeket az utálkozó hozzászólásokat.😕

2020. dec. 19. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel tarsasjatekot magatoknak! Kartyat vagy marokkot vagy dominot vagy memoriakartyat vagy activityt pl. Ezzel ki tudod magatokat kapcsolni ,ami mindennel tobbet er!!
2020. dec. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!