Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a jobb a gyermek szempontjá...

Mi a jobb a gyermek szempontjából?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb a gyerek szempontjából hosszútávon?


Anya és apa együttélnek, ritkán vitáznak, de már nem tekintenek nőként és férfiként a másikra, inkább egy jó testvéri viszonyként írnám le a helyzetet és így együttmaradnak.


A másik verzió szerint (amit férjem elutasít) elválnak mindenféle sárdobálás nélkül és mindenki új életet kezd.

Én magam ez utóbbit találom járható útnak 2 okból is.


Az egyik, hogy a gyerek nem azt követi le mintaként, hogy anya és apa mennyire szereti egymást és hogy is működik egy normális család, hanem hogy csak élnek egymás mellett mint két jóbarát.

Nem biztos hogy szerencsés, ha ezt hasznosítja majd a saját életében.


A másik, ha nem a gyerek szemszögéből nézem a dolgot: mindkét felnőttnek szerintem szüksége van egy társra (mind lelkileg, mind testileg).

Férjem azt mondta, hogy ő azért vállalt gyereket, hogy ő nevelje fel és nem más férfi. Ami rendben is volna, ha normális családként működnénk és nem csak apa és anya létezne ebben a családban, hanem a férfi és a nő is.

Én így nem tudom elképzelni hosszú távon az életemet.

A gyerek most 2 éves, illetve eddig nem volt 3. fél a házasságunkban ez biztos. Én személy szerint nem is tervezem, hogy legyen, inkább elválnék.

Melyik a jobb döntés?

Mindenki véleménye érdekel, de olyanokéra is kíváncsi lennék akik úgy nőttek fel, hogy csak miatta/miattuk maradtak együtt a szülők.



2020. dec. 23. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
71%
Ha el akarsz válni válj el. Mindenképp sérülni fog a gyerek, de majd kiheveri. Az első verzióban semmi baja nem lenne a gyereknek, már ha úgy lenne, ahogy írtad.
2020. dec. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ugyanez van, mint amit leírtál. Vagyunk egymás mellett, apa és anya és semmi több. Én csak azért nem szavazok a válás mellett nálunk, mert sajnos még egy jó pár évig fizetjük a lakáshitelt, és ha külön mennénk, annak mindenki meginná a levét.
2020. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
93%
2 Nem akarok beledumálni az életedbe, de a kérdezőéről is pont ez jutott eszembe. Szóval hogy nem vitatkoztok, nincsenek balhék, elvagytok. Nem tudtok valahogy visszatalálni egymáshoz? Nem lehet, hogy csak be vagytok fásulva? Szerintem a kérdezőnél meg nálatok is talán lehetne még javítanotok a kapcsolaton.
2020. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
30%
Lehet hogy lehetne, de valahogy egyáltalán nincs hozzá ingerem. Párom próbálja erőltetni, de egyszerűen nem megy. F
2020. dec. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
99%

Ha jól értem a kérdést,akkor nincsenek gyakori viták,nagy balhék stb.

Viszont kialudt bennetek a "tűz",már nem ÚGY szeretitek egymást.

Szerintem ezt pártkapcsolati terápiával rendbe lehetne hozni.

Nem veszett el még minden a kapcsolatotokból,hogy feltétlenül vállni kelljen.

2020. dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

#3-as próbáltunk, egy nagyon nehéz időszakon vagyunk túl és sikerült is igazából kijavítani mindent, De! kiderült egy olyan dolog róla amivel nem tudok azonosulni, mert annyira ellentétes az elveimmel.

Igaz hogy ez a dolog abban az időszakban történt, de én csak most szereztem róla tudomást és nagyon bánt.

Nem megcsalásról van szó, hanem egy olyan dologról amit én a legvadabb álmaimban sem feltételeztem volna róla. Így egy hónapja most én távolodom tőle.

2020. dec. 23. 08:30
 7/63 anonim ***** válasza:
99%

"De! kiderült egy olyan dolog róla amivel nem tudok azonosulni, mert annyira ellentétes az elveimmel."


Ha szabad kérdézni,akkor mi ez a dolog?

Lehet,hogy segíteni tudnánk,hogy ezt elfogadd!

2020. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
22%
Együtt maradni, és mind a 2 szülőnek legyen külön szeretője.
2020. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
82%
Valami hiányzik a leírásból, titokban marad, ugyanis pont az nem derül ki, hogy mi a probléma. Te valamiért elégedetlen vagy a férjeddel, ő viszont gondoskodó apa. Nézz szembe önmagaddal.
2020. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
84%
Valószínű hogy ugyanaz hiányzik belőle, mint az enyémből. Hiába gondoskodó apa meg jó szülő (ezzel nekem sincs bajom) de nincs kettőnk között semmi, legalábbis részemről. Nincs vonzalom, nincs összebújás, nincs szex. F
2020. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!