Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindent megtesztek a szüleitek...

Mindent megtesztek a szüleitekért?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz ez a helyzet, édesanyám egyedül él vidéken és a pandémiás helyzet miatt nem is nagyon merjük látogatni. Szenved a magánytól, idős, segítségre lenne szüksége. Vannak lent rokonok, akik amennyire tudnak, segítenek neki, de folyton bűntudatom van, hogy nem teszek meg érte mindent. Jelenleg nem tudom magamhoz költöztetni, ráadásul nem is szeretne Budapestre költözni, meg a járvány miatt nem is lenne szerencsés. Van valakinek hasonló problémája?

2020. dec. 23. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is ugyanez van. Anyum egyedül lakik vidéken, én Pesten és nem merem látogatni. A magányt azzal enyhítjük, hogy lényegesen többet telefonálunk. Azt nem tudom pontosan, hogy ezt hogy értetted : "segítségre lenne szüksége", ha beteg az nyilván más, mintha csak magányos. Az sem mindegy, hogy az "idős" mit takar, ebből lehet 65 is (ők még szerintem jól elvannak, sétálgatnak stb.), vagy közel 90, ez is árnyalhatja a képet.

Én is rosszul érzem magam valamelyest emiatt, jön a karácsony is és nagyon fog hiányozni, ő is, meg az egész család. Viszont így helyes, kerüljük a fertőzést. Amúgy akkor hagytam abba anyum sajnálgatását, amikor túlzásba vitte és egy nap kb. 8szor hívott és este vagy másnap visszahívtam, erre mondja, hogy én sose hívom őt vissza, meg nem lehet elérni, amúgy a problémát már megoldotta, amiért hívott, és utána még darálta másfél óráig. Munka után le tud fárasztani, szóval 2 naponta hívom kb vissza ilyen 1-2 órán csevelyre az eddig szokásos kb heti 1 helyett. Mondjuk én nemrég költöztem el otthonról és örülök, hogy egy kicsit végre külön vagyunk.

2020. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!