Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Voltatok már hasonló helyzetben?

Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Apáról lenne szó...alapjáraton nem rossz a mi kapcsolatunk, kb. minden 2. hétvégét nála töltöm. Anyával elváltak amikor 6 éves voltam. Kiskorom óta csak a veszekedést hallgattam. Az utóbbi időben is mikor nála voltam is csak azt hallgattam hogy a bátyámmal veszekednek... Rengeteg negatív dolog gyűlt össze az évek alatt miatta is meg más miatt is. Most itt vagyok 16 évesen és az a helyzet hogy december 5.-én találkoztam utoljára apával, azóta nem hív...Eddig is mindig én hívtam ha pedig nem hívom mindig mondja nekem hogy miért nem keresem meg ilyenek...Ő sose hív vagy csak ritkán akkor amikor rájön a "játszom a minta apát" szerep. Pár napja volt a születésnapom és fel se hívott...Itt a karácsony és nem hív..Lehet most mondani hogy van ennél másnak nagyobb baja is meg hasonlók de nekem nagyon rosszul esik hogy elfelejti a saját lánya születésnapját? Születésnapom egész estéjét végig sírtam mert annyira sz@rul voltam...Én mindig felköszöntöm még a névnapján is..és ha elfelejtette utólag miért nem hívott fel? Megtehette volna...Igazából azért sírtam sokat miatta, mert nagyon sok jó emlékem is van vele..hiányoznak..régen nem ilyen volt. Vagyis nem csak ilyen..Nemtudom mi történt az elmúlt időben...Nagyon magam alatt vagyok mi a véleményetek erről?
2020. dec. 24. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Nyugi már, csupán három hete nem találkoztatok. Lehet kozbejott neki valami surgos vagy fontos dolog
2020. dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Túlságosan egyszerű lenne felhívni és megkérdezni tőle miért nem tudja felhívni az egyetlen lányát karácsony napján?

Helyette gyakorira írkálsz...

2020. dec. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Következő születés- vagy népnapján te se hívd. A férfiak olyanok, hogy ha csak adnak nekik, anélkül, hogy cserébe elvárnának valamit, akkor azt hiszik, hogy mivel nem szól a másik, minden oké.
2020. dec. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Ez azért durva. Szerintem egy apának a legfontosabb a gyermeke, a fontossági sorrendbe neki kell elsőnek szerepelnie. Lehet, hogy valami közbe jött, de nekem ne mondja senki, hogy egy sms-t a mai világban nem tudott volna küldeni. Ha meg valami próblémája van, akkor miért nem mondja el neked? Hiszen a lánya vagy. Még ha nem is közeli a kapcsolatotok akkor is, te az a személy vagy az életében, akit elvileg védelmeznie/szeretnie kéne. Ha nem kapsz infót róla, hívd fel! Mond meg neki amit érzel, ami a szíveden az a szádon legyen. Attól függetlenül, hogy a szüleid váltak, a lánya maradtál. Ha nem érti meg a dolgot, akkor hagyd, ne foglalkozz vele. Remélem minden rendben lesz!
2020. dec. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Elmúltál már 16 éves (Szabályzat 2. pontja)!!!, ezek szerint a szüleid már 10 évvel ezelőtt elváltak.

Valószínű, hogy azóta már a papád is új családot alapított, és meglehet, hogy az új család valamivel többet jelent már neki, mint ti.

Ez nem jelenti azt, hogy téged nem szeret ugyanúgy, de ennyi idősen hozzá szokhattál volna, hogy az ő életében már nem te vagy a középpont.

Lassan te magad is teljes nagykorú leszel, meg kell tanulni felnőttként kezelni a dolgokat.

2020. dec. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5:Nem alapított új családot, és a koromtól függetlenül szerintem egy felnőtt embernek se esne jól, ha az apukája már nem keresné annyit.

A 3. és 4. válaszolónak köszönöm:)

2020. dec. 25. 08:25
 7/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

14 éves voltam, amikor a szüleim elváltak. Az édesapám elköltözött másik városba, új családot alapítva. Attól kezdve soha többé nem keresett minket, a gyermekeit, tudom mit beszélek.

Ez a kis történeted vagy kitalált mese, vagy ha valóban ennyire fáj, akkor még nem vagy még 14 éves sem, nemhogy a Szabályzat szerinti 16-on túli.

2020. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem kitalált mese, ja és ha megengeded, had tudjam már jobban hány éves vagyok :)
2020. dec. 25. 09:29
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

4-es nyugodj le, nem a gyereke kell az elso helyen legyen elete vegeig😀 tudod felneveled es utjara engede alap es ideals esetben egy eletkepes felnott egyedet.


Kerdezo sajnos ha egy csaladan is lennetek biztos, hogy apaukad helyett anyukad tartana eszben a szulinapodat.

Apadrol itt mi nem tudhatunk semmit es ugy latszik te se tudsz annit, hogy tud miert nem keresett szulinapodon es most se.


Nem kerulhetetett coviddal vagy massal korhazba????

Uzenj neki, hogy hali fel tudsz hivni? Ha arra nem reagla egy fel napon belul, akkor hivd. Ha felveszi akkor mondd el neki aggodtal erte es mi van vele viccesen probald megjegyezni apu elmulasztittad a szulinapom...es itt a karacsony is. Potoljuk valamikr?

2020. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9

Nem kerülhetett. A bátyám vele lakik, nem beszélnek sokat de azért tudom hogy simán ráérne.

2020. dec. 25. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!