Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha utálnak a...

Mit csináljak ha utálnak a szüleim és bántanak?

Figyelt kérdés
Állandóan azt kapom, hogy szerethetetlen vagyok, életképtelen, pedig tanulok és 16 éves korom óta suli mellett dolgozom, mégis csak bántanak és mindennap megkapom hogy jobb lett volna ha meg se születek. Lelkileg már kikészülök ettől, teljesen depressziós vagyok, van egy párom aki szeret de neki is rossz nézni hogy mindennap a szüleim miatt bőgök mert úgy éreztetik velem hogy értéktelen szar ember vagyok... hogy lehet ezt lelkileg túlélni? mit tehetnék?:(
2020. dec. 25. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
pszihológus kellene neked.
2020. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell őket komolyan venni, a legjobb ha minél hamarabb elköltözől és elfelejtetted ezt az egészet.
2020. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Egyrészt ne hidd el nekik, amit mondanak. Legyél magabiztos abban, hogy értékes ember vagy! Másrészt azt mondod, hogy 16 éves korod óta dolgozol, ez azt jeleni, hogy már elérted vagy közöl vagy a 18-hoz, amikor is elköltözhetsz tőlük, és akkor nem kell napi szinten elviselned ezt. Tarts ki!
2020. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
18 vagyok de sajnos még tanulok és mivel zsebpénzt nem kapok a szüleimtől általában ruhákra, suliba kajára, néha szórakozásra elment a pénzem így egyenlőre nem tudnék elköltözni :( Januártól próbálok egy kicsit jobban fizető diákmelót találni (most a vírus előtt pultos voltam egy kocsmában) és félretenni de addig is lelkileg már kikészülök...
2020. dec. 25. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
"Drága anyuci! Ha annyira nem akartad, hogy megszülessek, akkor nem kellett volna szétrakni a lábad, vagy idejében el kellett volna menned abortuszra. Mivel mindkettőhöz hülye voltál, magadat szidd, ne engem. Köszi! Csá!"
2020. dec. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Ne törődj velük, a párod szeret, tehát nem vagy szerethetetlen! Lehet irigyek rád, vagy csak simán taplók. Tudom hogy rosszul esik, de próbáld figyelmen kívül hagyni a megjegyzéseiket. Bírd ki a középiskola végéig, aztán ha továbbtanulsz, mehetsz koliba vagy albérletbe, egy jó ösztöndíjjal és diákmunkával el tudsz éldegélni.

Azt amúgy nem értem, a szüleid nem vesznek neked ruhát, meg ennivalót a suliba? Otthonról nem tudsz vinni szendót vagy valamit? Miért megy arra a pénzed? Nekem alap ruhákat megvettek, ha valami különlegest akartam azt a magam pénzéből, de cipő, téli kabát, farmer, ilyeneket megvettek és kaját is.

2020. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vettek, a kaját mindig nekem kellett megoldanom. Néha anyukám ruhákra adott pénzt mert ő egy fokkal talán türhetőbben viselkedik de általában magamnak kell/ kellett megoldanom.
2020. dec. 25. 21:14
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tervezek továbbtanulni, pont a helyzetem miatt inkább dolgoznék, hogy minnél előbb elmehessek...
2020. dec. 25. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Mit tanulsz? Ha vege a sulinak mindenkeppen lepj le toluk szerintem a legjobb lenne ha kulfoldon próbálkoznal :)
2020. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!