Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen a kapcsolatotok a...

Milyen a kapcsolatotok a "mostoha-szüleitekkel"? Mi a normális?

Figyelt kérdés

Anyukám nemrég házasodott, viszonylag rövid idő alatt (kb fél éve vannak együtt) és most együtt élünk, így hárman,a férfinél. Nem is igazán szerettem volna kiírni ezt a kérdést, mert alapvetően jó a kapcsolatunk, kedves, jó ember..


Lehetséges, hogy csak gyerekes megnyilvánulás, de néha elfog a kirekesztettség érzése. És valahogy egyre gyakrabban. Nem ismerem még igazán, furcsa új helyen lakni, teljesen idegen környezetben, ezzel a viszonylag idegen emberrel, más életkörülmények között.

Anyukámék nagyon szeretik egymást,olyan kedvesen és szeretettel bánnak egymással és ezt olyan jó látni...ezért nem szeretném felhozni, hogy ez nekem valahogy talán gyors volt,mert boldognak szeretném őt tudni.

De velem valahogy az a férfi hideg egy kicsit és egyértelműen távolságtartó, ez pedig számomra furcsa mert soha nem kezeltek még így "családban"...

Apukám kb másfél éve hunyt el,és valahogy ezt még mindig nem sikerült feldolgoznom...addigra anyáékkal már elváltak, és kapcsolatban élt, de őt is szíven ütötte. Azt a férfit, aki, akkor volt a párja fiatal koromtól kezdve ismertem és mindig közvetlen és kedves volt velem, bevont a családi mizériákba..ez most innen valahogy hiányzik nekem.😅 (magyarázatképp: ha beszélgetünk, csak anyukámról tudok vele, ha másról szeretnék ő biztos rátereli a témát. Kérdezheti, hogy milyen ajándékokat vehetne neki, hova szeretne menni,mert akkor elvihetné...valahogy engem nem igazán szeretne megismerni. Most vettek egy közös kutyát, ami miatt én évekig rágtam anyukám fülét(már van egy macskám, de nagyon szerettem volna), de csak elmentek most és hazahoztak egy random kutyát, amit már elneveztek az úton és most velük alszik majd..talán tényleg nagyon gyerekes vagyok, de szerintem legalább elhívhattak volna a kutyusért..)

Igazából megszakadna a szívem, ha én vetnék véget anyukán boldogságérzetének és a szerelmi gödrének, amibe belezuhant...de a férfi távolságtartása miatt, most nem is tudom hogyan álljak ehhez az emberhez, mi is akar ő lenni számomra.. Tényleg egy koloncnak érzem magam.

Napról napra csak apukámra gondolok mostanában..talán ezért fáj annyira, hogy ez az "apafigura" ilyen piszok nehezen nyit felém,anyukám pedig (az egyetlen, akim igazán van a világon, mert a családunk...enyhén szólva az udvariasságon alapszik csupán és egymás felé sem nézünk:D) azt erzem, hogy valahol hanyagol engem.

Igazán nem tudom van-e a panaszkodásomnak itt helye. Csak valamikor ez fosul esik:)

17/L



2020. dec. 28. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt valószínűleg ők még eléggé a kapcsolatuk nászutas fázisában vannak, valószínűleg ezért érdeklődig még mindig annyira anyukád felől és tereli rá a témát.

Másrészt amiért kicsit talán távolságtarto az az hogy nem tudja hogy hogyan közeledjen feled. 17 éves vagy, egyértelműen nem gyerek, szerintem nem mer apaként viselkedni veled, aminél több oka is lehet. Lehet hogy csak szimplán nem tudja mit kezdjen veled és e miatt zavarban van (ahogy neked ő, te is neli kb totál ismeretlen vagy). Az is lehet hogy a távolsággal akarja tiszteletben tartani apukád emlékét - valószínűleg attól is fel hogy nem örülnel neki ha megpróbálná atvenni a helyét. De az is lehet hogy anyukáddal megbeszéltek hogy nem szól bele a nevelésedbe,viszont így nem tudja hogy milyen szerepe is lenne az életedben.

Inkább beszélj anyukáddal. Akár így hogy tartotok egy anya lanya napot és akkor talán a hanyagolás érzése is elmúlik. Mond el neki, hogy bíród az új férjét csak új neked a dolog, de szeretnéd ha kicsit jobban megismernéd őt is. Azt mutasd meg neki (hogy ha már ezt magadban is lerendezted) hogy szeretnéd ha jobban az életed része lenne a pasas (még ha nem is konkrétan apafigurakent, de a családod részének szeretnéd tudni).

2020. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezen már túl vagyok, beszéltem vele erről, de igazán semmire nem jutottam vele. Igazából tagadja😅😃

Az férfi felé meg nem tudok már ennél jobban közeledni, meg is szoktam ölelni, próbáltam vele beszélgetni..nehéz.

De köszönöm szépen☺️

2020. dec. 28. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

A pasi naon odavan anyadert.


Lehet,h nem mer jobban baratkozni veled,mert nem tudja,hol van az illendoseg hatarvonala. Felti a kapcsolatat anyaddal.


Hidd el nehez egy ilyen koru ferfinak egy 17 eves feltetelezem nagyon csinos kisholggyel egyutt laknia es visszafognia magat.


Ne haragudj ra emiatt. Biztos nem volt meg ilyen baratnoje,h lanya lett volna.


N/40

2020. dec. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Röviden és tömören: egy kalap sz...


Anya meghalt már... jó rég, gyerek voltam, aztán apa összejött A-val, aki eleinte még normálisan viselkedett velem, majd miután összeköltöztünk (mi mentünk oda és nem volt beleszólásom gyerekként) kimutatta, milyen valójában.

Bármit tettem, soha semmi nem volt neki jó. Ha segítettem utánam újra megcsinálta, mert én "csak elrontok mindent,, ha nem segítettem akkor lusta voltam. Ha valami eltűnt a házból, mindig "én loptam el" - tökmindegy, hogy ő rakta el máshová.

Emellett olyan sok jó szót kaptam tőle:

- úgysem vesznek fel a Semmelweisre, mert nincs annyi eszed (elsőre bekerültem)

- nem gondolod, hogy kevesebbet kéne enned, én a te korodban 50 kg-s voltam (170/59-re kaptam ezt a beszólást)

- úgyis kibuksz az egyetemről

- azt hiszed kellesz bárkinek is ilyen kövéren?

- a férfiak nem szeretik a malacokat

Stb-stb-stb.

Végül huszonkét évesen sikerült lelépnem albérletbe - bár ő már tizenkilenc évesen kirakott volna, mert "mit élősködök rajta" - öhm, apa fizette minden kiadásomat, ami igencsak visszafogott volt.

Aztán mikor huszonhat évesen az exem szakított velem kb egyik napról a másikra, mert "élni akar" és félő volt, hogy utcára kerülök akkorm ostohám kijelentette, hogy én az ő házába (ahol egyébként apa is él) nem teszem be a lábam többé.


Szóval nem éppen jó a kapcsolatunk, ami oké, nem köteles elviselni, de akkor mondja meg kerek-perec hogy "a lányod nem költözik ide" pont.

Apáról meg... nagyon sokáig haragudtam rá, amiért soha nem llt ki értem és mindig a nőjét mentegette - még most is, egyébként, ő a szentlélek -, de már nem izgat. Vele rendeztem a kapcsolatomat, sok őszinte beszélgetés után.

2020. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mozaikosok válasza:

Kedves Kérdező! Szerintem teljesen természetesek az érzéseid, és jó, hogy ilyen őszinte vagy magaddal is, hogy meg mered fogalmazni őket. Egyetértek az első két hozzászólóval: anyukád kapcsolata még frissnek mondható, azért ilyen intenzívek az érzéseik, és hogy a párja távolságtartó, az simán adódhat abból, hogy nem tudja, hogyan közelítsen feléd, aki már nem is gyerek, hanem egy felnövekvő lány, akiből hamarosan nő lesz. Egy kamasszal a saját szülei sem mindig tudják, mi a legjobb mód a szeretetük kifejezésére, mert már nem a babusgatás és a játék van központban, és nehéz megtalálni a megfelelő egyensúlyt, hogy az önállósodásban is segítsék, a leválásban a szülőkről, és a biztonságot és figyelmüket is éreztessék vele. Adj magadnak és nekik is még egy kis időt, az együttélés majd szépen kialakítja, ha van nyitottság bennetek erre. Kolonc semmiképpen sem vagy, a férfi tudta, hogy anyukádhoz te is hozzátartozol! Ha néha jelzed, hogy te is részt vennél valami közös programban (túra, társasjáték, sport, filmezés stb.), akkor elkezdődhet majd az egymás jobb megismerése, összecsiszolódás, ami a közös családi élethez szükséges. Minden jót neked!

Baranyai Szilvia

mozaikosok.blogspot.com

2020. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:))

Sokat segítettek számomra a helyzet valódi megítélésében, ill., hogy más szemszögből is fel tudjam fogni a dolgot.

Eszembe sem jutott, hogy a kialakult helyzet férfi számára is ilyen kihívást jelenthet...de igyekszem majd ezt mélyebben átbeszélni velük.

2020. dec. 29. 12:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eléggé más a kapcsolatom anyukám párjával és apukám feleségével.

Apukám feleségével már az első pillanattól fogva jól kijövünk, mindig is szimpatikus volt, kedvelem, egyáltalán nem zavar a jelenléte meg semmi ilyen, inkább örülök, hogy ha megyek apámhoz, akkor ő is ott van. Mindig tudunk valamiről beszélgetni, elvagyunk, sok a közös bennünk, bár lehet ebben az is közrejátszik, hogy jóval fiatalabb apámnál és azért egy elég nyitott, beszédes típus. Én nehezebben nyílok meg ,visszahúzódóbb vagyok, de előtte hamar sikerült megnyílnom. Tudok rá családtagként tekinteni, néha olyan, mintha a nővérem lenne, volt már, aki azt hitte testvérek vagyunk (15 évvel idősebb nálam).

Anyukám párjával semmilyen a kapcsolatom. Eleinte távkapcsolatban voltak anyával, már akkor sem igazán kedveltem, nem örültem, amikor megtudtam, hogy jön a hétvégére. Nem utálom és nem hibáztatom őt semmiért, mert nem ártott nekem, nem rossz ember, csak totálisan mások vagyunk mindenben, éppen ezért annak sem örültem, hogy összeköltöztünk vele. Tényleg az ég világon semmi közös nincs bennünk, ami engem érdekel, az őt nem, fordítva is így van és a szokásaink is teljesen mások, a személyiségünk is tök más. Meg hát ő egy 50-es férfi, én meg egy 18 éves lány vagyok, elég nagy a generációs különbség is. Beszélgetni nem nagyon szoktunk, csak ilyen napi 2 mondatokat, de előfordult, hogy annyit sem. Ő is távolságtartóbb, de tudom, hogy ez nem miattam van, neki az egész családja ilyen, teljesen mások a szokásaik, pl. ez most karácsonykor is előjött.

2020. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!