Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anyukám ennyire...

Normális, hogy anyukám ennyire meg akarja szabni hogy mit hordjak?

Figyelt kérdés
Nekem alapból a sötétebb bő (oversized) ruhák jönnek be, ezekben érzem jól magamat. De akárhányszor megyünk vásárolj, anya rám akarja erőltetni a noiesebb, virágos, madaras, v nyakú pólókat, hiába mondom neki, hogy nem tetszik és nem is hordanam. Ha valami leer a s*eggem ala(pl polonak az alja) akkor azt már meg sem veszi, mert állítása szerint úgy nézek ki benne, mint egy rossz zsák. Ha meg valami miatt mégis megveszi, akkor otthon egész nap duzzog, és meg a következő hónapban is elohozza, hogy jaj megvettuk azt a nagy pólót, szóval most noieset veszünk neked. Arra is érdekesen reagalt, amikor közöltem vele 14 évesen hogy szeretnék szempillaspiralt használni néha suliba. Nagyon kevés volt akkor az önbizalmam, és ezért is akartam festeni a szempillámat. Idén ősszel pedig elkezdtem tust használni, de ez sem igazán tetszik neki, mert hogy "ennyi idősen ne kellessem magam mindenféle fiúnak". (16 vagyok) Nem érti meg, hogy azért sminkelek, mert így találtam meg önmagam, és nekem ez tetszik, nem pedig azért hogy xynak bejojjek. Ez normális ennyi idősen, és csak én vagyok hisztis, vagy tényleg furcsa tőle?

2020. dec. 31. 04:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%

Érvelési hiba van a kérdésben. Az ilyen hibák elkerülése érdekében haszáld a [link] oldalt



Anyud nem azt szabja meg mit hordj, a hanem azt, mit nem.

És igen, ez normális, hogy pl nem akar bikiniben látni az magyar útcákon decemberben. Tehát alapvetően a fő kérdésre a válsz az, hogy normális.


A kifejtett részben azért más a helyzet.

De az is normális, hogy nem érti miért akarod a nőiességed rejteni. Ez pszichológiai esetnek is tűnhet, ha nincs mögötte értelmes, valós érvekkel megadott magyarázat.



Pl billie elish divat a nőiesség szégyenlése és rejtegetése. Van mögötte egy ideológia is. De semmivel sem másabb divat, mint ami ellen tiltakozik. Ezt csinálták a punkok is 40 évvel ezelőtt.



Miért akarsz úgy kinézni, mint egy zsák?


Ez telejsen normális, hogy nem érti és aggódik az elmeépséged miatt


Szépen meg kell nyugtatni, hogy miden rendben. El kell neki mondani, hogy ő is értse.



Tipikus tini eset.

2020. dec. 31. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem akarok zsakkent kinézni, de általánosban nőies ruhákat hordtam, és mivel korán erő típus vagyok, hallgathattam az osztálytarsaimtol hogy "jó a melled/lapos a segged/megfognam a melled" meg az ilyeneket, viszont én nem akarom, hogy ezek alapján "itelkezzenek" az emberek.
2020. dec. 31. 04:41
 3/29 anonim ***** válasza:
98%

Ezek borzalmasan roszzul esnek még csak olvasni is. Milyen csürhe helyre jártál? :(


Anyud tud erről?

2020. dec. 31. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
22%
Azert sminkelek, mert igy megtalaltam onmagam. Ennyi lennel?
2020. dec. 31. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
7%
Annak örülni kell ha dicsérik a melleidet. Nekem soha nem volt cicim, én mit kaptam ezért az osztálytársaimtól? Ugyanígy bő pulóvereket, pólókat hordtam emiatt. Az én anyám sem értett meg sohasem. De akkor már inkább a nagy mell mint a semmi. Mégiscsak nőiesebb.
2020. dec. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
15%
Inkább örülj, hogy dicsérik a külsődet.
2020. dec. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
A hadd fogjam meg a csöcsöd nem dicséret, hanem szexuális zaklatás.
2020. dec. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
3%

#7


Hogyne. Irány feljelenteni.

2020. dec. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
Ne bántsátok szegény lányt. Most kamaszodik most kezd lázadni, ha Ő bő ruhákban érzi jól magát akkor miért ne tenné. Kevés az önbizalma és ezzel próbálja elkerülni a figyelmet. Ahogy felnő változni fog. A szempillaspirál 16 évesen teljesen belefér. Ezzel nem "megtaláltad önmagad" csak jót tesz az önbizalmadnak, jobban érzed magad a börödben. Még rengeteget fogsz változni külsőre/belsőre.
2020. dec. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

Egy gyereket, aki még fogalmatlan, mit te, kedves 7es nem feljelenteni kell, hanem elbeszgetni vele, felvilágosítani, ismertetni az emberi élethez alapvető jogokat és kötelességeket és az erkölcsi normák határát.


Ágyúval nem kell vérébre lőni!

2020. dec. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!