Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis, hogy ennyire ragaszk...

Normalis, hogy ennyire ragaszkodom az otthonlethez, es legszivesebben nem utaznek vissza?

Figyelt kérdés
26 eves ferfi vagyok, aki szamara fobtos a csalad, a a szuleim, batyam. Egy ideje kint elek kulfoldon, kint dolgozom, es a hatarzar miatt nem volt konnyu most se hazajonnom Budapestre. Tobb mint 2 hetet voltam itt, de oszinten tudnek meg maradni. Fura, hogy ennyi idosen igy erzek? Bar szeretem a kinti munkam, eleg fura lakotarsaim vannak igy oket kicsit sem hianyolom.

2021. jan. 2. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem fura. Nekem nem tudom mi lenne, ha nem lenne kint családom. Szerintem én a pokolba kívánnám, főleg, ha közösen bérelnék haverokkal/lakótársakkal.
2021. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Annak ellenére, hogy kint szeretnék élni a jobb körülmények és fizu miatt, nem szívesen lennék ott, mert politikától függetlenül (amit igazán utálok) szeretem Magyarországot
2021. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Masodik alkalom hogy kulfoldon elek. Mindig is abban a remenyben mentem ki, hogy mennyivel jobb mindenhol az elet, es csak nálunk ilyen rossz minden. Aztan ra kell jonnom hogy hiaba a jobb fizu ha folyton honvagyam van.
2021. jan. 2. 18:19
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
4 évig éltünk külföldön, évente 2x 2 hétre jöttünk haza. A család hiánya mindenkit megvisel legyen az ember akárhány éves, szóval ne aggódj ez teljesen normális.
2021. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon elek a parommal. Jó a pénz, a könnyű élet, es oszinten nincs gondom se az orszaggal se az emberekkel. Jo kornyeken elunk, egy szep alberletben. Megis honvagyam van, raadasul en haza sem tudtam menni unnepekre. De oszinten, ez normalis, es csak az ido donti el, hogy mi lesz veled. Es itt nem 1-2 evrol van szo. Nehany ismerosom mar 10 (!) eve el itt, vannak akik nosztalgiabol haza jarnak evi 2-3 alkalommal, de amugy semmi penzert nem koltoznenek haza, boldogok itt, es van aki mar 10 eve szenved, es gyuloli ezt, de nincs igazan mas valasztasa bizonyos okok miatt.
2021. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. És nehogy azt hidd hogy mindenhol jobb mint itthon. De ha éppen jobb is akkor sem minden. Nem is mindenki szeret külföldön lenni, legalábbis hosszútávon nem mindenki bírja ki.

Szerintem tedd mérlegre a dolgokat. Mert ha kinne megismerkedsz valakivel esetleg gyereked is ott születik akkor már nem biztos hogy lesz lehetőséged hazajönni.

Nem tudom mi köze ennek a mamahotelhez amit beírtál, a honvágy és higy hiányzik a családod egy teljesen normális érzés.

2021. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem azért is lehet ennyire erős a honvágyad, mert külföldön csak létezel, de nincs egzisztenciád. Legalábbis abból, hogy írod, hogy "fura lakótársaid" vannak, tehát nem egyedül élsz vagy a pároddal.

Én aránylag aljamunkát végzek Németországban, mégis külön bérlek albérletet. Nyilván, nekem is van, hogy hiányzik az otthoni családom, meg a barátaim, de itt is igyekszek szocializálódni, amennyire alapból tőlem telik.

Off: Én is voltam még december elején otthon, én úgy jöttem vissza, hogy "na, ideje volt". Otthon mindenki olyan negatív, hogy nem igaz, folyton a vírusról beszélnek. Itt sokkal normálisabb az ilyen hozzáállása mindenkinek és nem csak az iyen baromságokról lehet beszélgetni másokkal. :)

2021. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es valoban! Szakmaibgyakorlaton vagyok kint. Igazabol nem is a nyelv nem ismerete zavar a leginkabb hanem a szuleim es a barataim hianya. Persze, ott is vanbak baratok,de az teljesen mas valahogy.
2021. jan. 2. 19:39
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is kint élek Németországban csak annyi különbséggel hogy én most karácsonykor sem tudtunk haza utazni a barátainkhoz ,anyukámhoz mert vissza felé karantén várt volna itt Németországban.

Pedig nagyon hiányoznak barátaim.itt kint nincsenek barátaink max egy két ismerös.

2021. jan. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Én 4,5 éve élek kinn, de eszem ágában sincs hazamenni, és mindent megteszek azért, hogy itt élhessem le az életem.


A rokonok, a család hiányoznak, maga az ország egyáltalán nem. A természeti kincsek, igen - mert nagyon szép, és szerettem otthon is túrázni -, de a sok minden más nem.


De mások vagyunk, megértem a te nézőpontodat is. Bár azt nem vágom, hogy lehetsz szakmai gyakorlaton úgy, hogy nem ismered a nyelvet???

2021. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!