Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak sztem lesz ennek rossz vége?

Csak sztem lesz ennek rossz vége?

Figyelt kérdés

16./F vagyok a bátyám 18.

Hát igazából, hogy úgy mondjam amióta betöltötte a 18-at kb féléve eléggé megváltozott.

Nem úgy értem, hogy most itt most milyen balhékat csinál hanem így mindennapi dolgokba.

Semmit sem úgy csinál ahogy a szüleink tanították nekünk.

Külön szobánk van és amíg nem volt 18 a szüleink azért számon kérték a rendet meg stb.

De amióta betöltötte már semmit sem úgy tart ahogy régen.

És megfigyeltem de direkt mindent fordítva csinál ahogyan tanították neki.

Szándékosan csak azért is kifordítva veszi le a nadrágot és úgy hagyja és másnap úgy veszi fel.

Ha már száraz neki a mosott ruhája nem várja meg a vasalást hanem szó nélkül elveszi és nem érdekli,nem hajtja össze a ruháit hanem csak bevágja a szekrényébe meg stb.

Ebből már régebben is voltak konfliktusok egyébként, hogy őt nem érdekli ő biztos nem fog ilyen hülyeségekkel foglalkozni csak legyen tiszta és szevasz de akkor még nem nagyon mert komolyabban fellázadni.

Meg például olyan is volt, hogy kivett a hűtőből egy kaját és akkor mondták neki az megmelegítenék jobb lenne és erre azt mondta neki jó hidegen és kész aztán felment a szobájába.

Mostmár nyilván a szüleim rá hagyják mert ha 18 éven keresztül ellenkezett ezekkel akkor már nyilván nem fog megváltozni csak nem tudom.

Sztetek csak én gondolom túl ezeket a dolgokat, hogy lehet elment egy rossz irányba?


2021. jan. 4. 21:03
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
5. Természetesen nem jár kifordított nadrágban csak amikor leveszi akkor lusta normálisan levenni és csak kihúzza a lábát és aztán úgy hagyja és utána másnap nyilván nem így veszi fel😅
2021. jan. 4. 23:17
 12/29 anonim ***** válasza:
8%
Semmi gond, majd kap egy-két pofont az élettől, és árnyaltabban látja a világot.
2021. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%

10-es miért is hülyegyerek? 😂 mert hidegen eszi a kaját, vagy mi?


Egyébként arra akartam rávilágítani, hogy úgy is lehet csinálni dolgokat ahogy te akarod nem csak ahogy a szüleid.


12-es ember te miről beszélsz? Azért mert rendetlen meg ilyenek? Hol éltek ti? Nektek nincs saját életetek?

2021. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is elképesztő hogy egyesek ennyire merevek.

Én sem szoktam vasalni, mivel egyrészt nincsenek is olyan kényes anyagú ruháink, másrészt teregetésnél ki lehet úgy húzkodni hogy ne gyűrődjön.

32 éves nő vagyok, rengeteg pofon ért már az életben (mint ugye minden felnőtt embert) de attól nem fogom megmikrózni a kajámat 😃

Egyszerűen vannak akik hidegen szeretik, nem értem hogy ez miért probléma egyeseknek. Mindenki egye úgy ahogy neki jól esik.

Nem arról van szó hogy a srác sátánista szektába jár, állatokat kínoz, vagy drogozik, jesszus.

2021. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%
Semmilyen rossz vége nem lesz.
2021. jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%
24 éves nő vagyok. Nemrég költöztem el a szülői házból albérletbe. És hogy miket csinálok? 😦 Nem úgy teregetem ki a zoknikat, ahogy anyukám tanította. A desszertet eszem először leves helyett. Nem porszívózok 2 naponta, ahogy azt anyukám a családi házban elvárta. Nem megyek aludni este 10-kor, ahogy anyukám mindig javasolta. Vizesen hagyon a kádat fürdés után, pedig a szülői házban az utolsó fürdő embernek mindig szárazra kellett törölnie. Szted ennek rossz vége lehet? 😣
2021. jan. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%
Ugye ez troll kerdes. Konyorgom.
2021. jan. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
89%

Minek figyeled meg a saját testvéredet ilyen szinten? Te ilyen besúgó, szülők s.ggnyalója típusú tesó vagy? Mert akkor nem csodálom, hogy a bátyád nem akar a család többi részére hasonlítani.

Amúgy mi hárman vagyunk lányok testvérek, már mind felnőttünk és egyikünk se úgy csinálja a napi rutint mint otthon kellett, mert van saját életünk, gyerekeink, háztartásunk. Egyikünk se vasal szárítás után és mind élünk még. Amúgy mi a bátyád féle lázadást 15-16 évesen kezdtük, szóval a bátyád elég későn kezdte, rólad nem

Is beszélve. Teljesen normális ahogy viselkedik, inkább kezd el követni a példáját.

2021. jan. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%

Tisztellek téged és szüleid, hogy ti vasaljátok mosás után a ruhákat. :)

Mindent vasaltok egyébként? Bugyit, zoknit, gatyát, nadrágot, felsőt, pulcsit, tehát tényleg mindent?

Számomra ez olyan furcsa.

Én kimosom aztán szépen behajtom a szekrényembe, de nem vasalok. Pedig lány vagyok:D:)

Meg szüleim sem.


Egyszer egy bácsival utaztam a vonaton. Ő mesélte, hogy szomorú, mert nincs már felesége. Olyan jó volt neki mikor mindig hazaért a vasalón már ott volt a tiszta vasalt ruhája és úgy szereti a vasalt ruhák illatát.


Számomra az is fura volt, hogy ezeket mondta, mondom biztos az időseknél szokás vagyis régebben, a jómodúbb nagyszüleinknek ez szokás volt. Ugyanis az én nagymamámék 80 évesek, nekik nincs vasalójuk, se wc-jük, se fürdőjük. Szóval nekünk ilyen szokások nincsenek. :)


Testvéred nagyon természetesen viselkedik. Szerintem csak unja a nagy tisztaságot, makulátlanságot, tökéletességet. De attól nem rossz ember.


Nekem apukám néha szemtelen és beleszól, hogy mit hogyan egyek. Pl. ne egyek a húshoz kecsapot, mert hogy az úgy milyen már.. :D


Vagy ő a másnapos kirámtott húst csak hidegen eszi meg én meg csak megmelegítve.


Én így kívánom, ő úgy.


Más az ízlés.


Nem szabad, hogy ilyen alap dolgokba beleszóljunk!


Attól vagyunk egyediek, hogy mas a személyiségünk, más az ízlésünk, mások a szokásaink.

2021. jan. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
92%

Amugy szerintem ez egy kamu kérdés, mert ilyen a világon nincsen mint ti.

Én értem hogy van egy rutin, de komolyan ilyeneken majrezni?

Ha ez így real, akkor valszeg azért csinálja mert 1) egyszerűen így esik neki jól. Mit kell beleszolni? Nem a te cuccod, nem te etted hidegen a kajat. 2) valószínűleg haragszik rátok valahol, ha ezt ő nem is tudja amit tökre megtudok érteni. Folyamatosan bele kottok piti baromsagokba, szerintem már egész egyszerűen direkt csinálja mert bele van fáradva hogy minden lepeset figyelitek és beleszoltok. Az én anyám is hasonló volt, persze nem ilyen durva de olyan hulyesegekbe kötött bele mikor gyerek voltam, hogy felnőtt koromra rendesen idegbajt kaptam akárhányszor megszolalt és nem, nem direkt. Értem én hogy nevelni akart valamire, de pont hogy a fordítottjat érte el és hiába vagyok egyedül, azért se úgy csinálom ahogy ő akarta. Mert egyszerűen jogomban áll és jól esik, még akkor is ha csak valami apró hulyesegrol van szó. Ő ezt nagy lázadásnak élheti meg mert a szüleid valszeg mindig bolhából csináltak elefántot.

Ahelyett hogy a bátyádat frusztrálnád, inkább foglalkozz magaddal. De komolyan, hagyjátok szegény fiút megenni hidegen azt kaját.

2021. jan. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!