Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak sztem lesz ennek rossz vége?

Csak sztem lesz ennek rossz vége?

Figyelt kérdés

16./F vagyok a bátyám 18.

Hát igazából, hogy úgy mondjam amióta betöltötte a 18-at kb féléve eléggé megváltozott.

Nem úgy értem, hogy most itt most milyen balhékat csinál hanem így mindennapi dolgokba.

Semmit sem úgy csinál ahogy a szüleink tanították nekünk.

Külön szobánk van és amíg nem volt 18 a szüleink azért számon kérték a rendet meg stb.

De amióta betöltötte már semmit sem úgy tart ahogy régen.

És megfigyeltem de direkt mindent fordítva csinál ahogyan tanították neki.

Szándékosan csak azért is kifordítva veszi le a nadrágot és úgy hagyja és másnap úgy veszi fel.

Ha már száraz neki a mosott ruhája nem várja meg a vasalást hanem szó nélkül elveszi és nem érdekli,nem hajtja össze a ruháit hanem csak bevágja a szekrényébe meg stb.

Ebből már régebben is voltak konfliktusok egyébként, hogy őt nem érdekli ő biztos nem fog ilyen hülyeségekkel foglalkozni csak legyen tiszta és szevasz de akkor még nem nagyon mert komolyabban fellázadni.

Meg például olyan is volt, hogy kivett a hűtőből egy kaját és akkor mondták neki az megmelegítenék jobb lenne és erre azt mondta neki jó hidegen és kész aztán felment a szobájába.

Mostmár nyilván a szüleim rá hagyják mert ha 18 éven keresztül ellenkezett ezekkel akkor már nyilván nem fog megváltozni csak nem tudom.

Sztetek csak én gondolom túl ezeket a dolgokat, hogy lehet elment egy rossz irányba?


2021. jan. 4. 21:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%

Hát elég fura kérdés:D

Ilyen apróságokon kiakadni, katonának nevelnek titeket vagy mi?

Nálunk nem szokás vasalni a ruhákat mosás után, ha valakinek hidegen esik jól a kaja akkor miért ne ehetné hidegen? Az meg már az ő baja hogy rendetlenség van a szobájába nem te meg a szüleid alszatok ott

2021. jan. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
95%
A fürdővíz hőmérséklete nincs megszabva?
2021. jan. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
93%
Aki hidegen eszi a kaját, abból a B613 ügynöke lesz?
2021. jan. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
93%
Ennek miért lenne rossz vége? Nem drogozik csak kialakította a saját szabályait, rendszerét. Én is 18 vagyok és rengeteg dolgot nem úgy csinálok (hasonló kaliberűeket), mint ahogy tanították. Pl. Ha főztem akkor az edényeket hagyom kihülni, nem pedig egyből bepakolok a mosogató gépbe. Ennek mégis milyen rossz vége lehetne? Az, hogyha elköltözök egyedül akkor nem mindent magamnak kell egyből kialakítanom, hanem már most vannak olyan szokásaim, amiket tudok tartani? Mert akkor tényleg baromi rossz vége lesz...
2021. jan. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem csak belefáradt a szüleitek rendmániájába.


Nálunk is ez volt, hetente egyszer nagytakarítás, hétvégén függönymosás, az alsógatyát is vasalnunk kellett, meg ilyen bromságok. Tudod, mennyire gyűlöltem, hogy amíg otthon éltem ez volt a program minden héten, ami azt jelentette, ha el akartam menni valahová, jött az üvöltözés, hogy nem megyek, mert "kötelezettségeim" vannak.

Szánalmas, mintha nem lenne mindegy, hogy pénteken vagy szombaton takarítom ki a szobámat - nem nem volt mindegy.


Én amint lehetett elmenekültem és örülök, hogy én osztom be, mikor-mit takarítok, nincs ez a hiszti. Amióta elköltöztem vasalót sem vettem a kezembe, inkább megválogatom-kiakasztom a ruháimat száradni.

2021. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
93%
A szüleiteknek nincs jobb dolga mint azt figyelni, hogy hogy veszitek le a nadrágotokat? Nekem is van gyerekem, de ha vasalatlanul veszi fel a pólót nem harapom ketté a torkát, ha úgy néz ki mint egy kapca, akkor úgy járt, őt nézik hülyének nem engem. A kajára kizárólag akkor mondom, hogy szerintem melegítse ha zsíros, mert a hideg zsír f*sat. Ha nem hát nem... Nem nekem lesz hasmenésem 😂
2021. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom kezd saját életet kialakítani, saját szokásokkal. Én is mindent úgy csináltam ahogy láttam, meg beleszoktam, egész addig, míg egy részére rá nem jöttem, hogy hülyeség. Nekem máshogy tetszik, máshogy jó, akkor úgy csinálom. Függetlenedik az ember, elkezd leválni. Ennek a része, hogy saját szokásokat alakít ki.

Én 34 vagyok, a testvérem 36. Világ életünkben én voltak a szófogadó kislány, bátyám meg lázadt tini korától. Mindketten továbbtanultunk, vidéki kollégiumban éltünk. Én végre önállóság, függetlenség, teljesen új szokásokat alakítottam ki, új életet kezdtem, aztán férjhez mentem, gyerekem van, stb. a saját életem élem. Bátyámon azt vettem észre, hogy egyre inkább a szüleinket követi mindenben. Minden szokást úgy tart, ahogy gyerekkorunkban volt. Nagyon furcsa. Pl. a szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy egy útvonalon járnak mindig, meg van a kedvenc útjuk, van amire juszt se mennek. Bátyám teljesen leköveti ebben őket, és pont olyan makacsul kitart a szüleink "döntése" mellett. Én mindig új útvonalon megyek ahova csak lehet, mert nekem unalmas és szürke, egyhangú mindig ugyanúgy menni. Gyalog is, autóval is. A karácsonyt most úgy ünnepli a szüleimmel, mintha újra kisgyerek lenne. Minden ételt úgy ahogy anno volt, szenteste velük kell lennie stb. Házas ember. És most értékelődik fel nála a szülői minta, nagyon érdekes. Én örülök, hogy végre senki nem szól bele, mit hogy csinálok.

2021. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
85%
Szia ! Mindenkinek van magánélete ! És ezt jobb tiszteletben tartani Nem vagy az anyukája sem az apukája aki esetleg rászólhatna. Inkább azt látom hogy keresed hogy mibe lehetne belekötni és sajnos ez csak a kapcsolat rovására fog menni. Foglalkozz a saját dolgoddal :)
2021. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
80%
Azért ezek igazán nem főbenjáró bűnök, amiket "elkövet". Lehet, hogy jól látod azt, hogy direkt csinálja, és lehet, hogy a szüleitek ha békén hagynák, hogy a saját szobájában pl. azt csináljon és úgy, ahogy akar, akkor nem lázadna így a rend ellen. Ha mindig is ilyen volt, akkor egyszerűen nem olyan pedáns, mint azt elvárnátok tőle, de azért ezek kicsi trehányságok, sokkal rosszabb lehetne. Egyébként pedig a szüleiteknek kellene tudni, hogyan bánjanak vele, ha pl. elkezd családi normákat döntögetni, nem neked. És azért érdemes a dolgokat a maguk súlya szerint kezelni. Az, hogy nem fordítja ki rendesen és hajtja élére a gatyáját, amikor leveszi, nem egyenértékű mondjuk azzal, hogy füvet szív a szobájában.
2021. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!