Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb anya a bíróságon a végsőkig harcol a felügyeleti jogért majd később meg azon háborognak hogy az apa miért nem veszi ki a részét mindenből?

Figyelt kérdés
És ne gyertek rögtön azzal hogy közösen vállalták a gyereket, ugyanis akkor a bíróságon is közös felügyeletet kellett volna kérni ha már a "gyereknek 2 szülője van" stb. De konkrétan sok esetben az apa jogait egy tollvonással megszűntetik majd el van várva hogy ugyanúgy a gyerekeinek éljen továbbra is. Ez hol reális szerintetek?
2021. jan. 7. 08:45
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/227 anonim ***** válasza:
5%

#128-as:


Értjük. Akkor te olyan becsületes állampolgár vagy, aki a munkahelyén sem élt vissza soha juttatásokkal, kedvezményekkel, amik családosoknak szóltak? Gondolom, nem élsz adókedvezménnyel, meg semmi ilyesmivel.

Másrészt: A szexuális életed addig tartozik csak rád, ameddig a négy fal között ráncigálod meg a Marikát. Ahogy létrehoztok közösen egy emberi lényt, akit majd valamikor kiengedtek (esetedben kirugdosol) a világba, a társadalomba, az onnantól sok más emberé is.

2021. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/227 anonim ***** válasza:
71%

" Akkor te olyan becsületes állampolgár vagy, aki a munkahelyén sem élt vissza soha juttatásokkal, kedvezményekkel, amik családosoknak szóltak? Gondolom, nem élsz adókedvezménnyel, meg semmi ilyesmivel." - ez magától értetődik, nem?


"Ahogy létrehoztok közösen egy emberi lényt, akit majd valamikor kiengedtek (esetedben kirugdosol) a világba, a társadalomba, az onnantól sok más emberé is." - ez nagy tévedés, mindenképpen magánügy.

2021. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/227 anonim ***** válasza:
69%
Azt nem tudjuk felfogni, hogy valakinek van egy gyereke, aki felőle éhen is halhatna, de mondjuk sokan vannak így, sajnos.
2021. jan. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/227 anonim ***** válasza:
31%
"valakinek van egy gyereke, aki felőle éhen is halhatna" - ez azért barokkos túlzás... ha valaki kér tőlem kaját és van, adok neki... ha van azonos génünk, ha nincs.
2021. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/227 anonim ***** válasza:
63%
Hogy nem vettük észre, hogy ilyen krisztusi jellem vagy! Nahát!
2021. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/227 anonim ***** válasza:
93%

Az én anyám pont azért háborgott, mert apám a láthatási időn kívül is foglalkozott velünk, de főleg velem, mert én voltam a legkisebb, meg alapból elég apás voltam. Értem minden délután eljött a suliba, ebédeltünk és beszélgettünk, megtehette mert vállalkozó volt saját céggel, maga osztotta be az idejét, így ezt az ebédidőt minden nap rám szánta. Anyámat meg alig láttam, a mamám volt velem miután faterom kirakott ebéd után otthon, mert muter számára a válás után kinyílt a világ és estig a barátnőivel mászkált meg mittudomén mit csinált. Ha faterom fél órával az apás hétvége időpontjánál hamarabb állt a ház elé, nem engedett ki hozzá még akkor se ha kész volt a leckém meg minden, ott kellett ülnöm fél órát és nézni ki a fejemből. 14-15 evesen már nagyobb volt otthon a pofám, nem hagytam, hogy anyám szívasson, volt hogy egy-két napot rá is húztam a hétvégére és fateromtól mentem suliba, na erre is kiakadt anyám és elhordott minden hálátlan szarnak. (Pedig a válás után kb le se szarta a fejem, gyakorlatilag a nagymamám nevelt, ő tanult velem, ő adott kaját, meg úgy kb ő csinált mindent amit egy anyának kellene.)

Szóval a válásokat nem nagyon lehet így általánosítani, mert szerintem minden anya és minden apa más. Gyerekként meg neked is jogod van eldönteni kivel akarsz lenni, csak ki kell nyitni a szádat.

Az az apuka meg aki válás után szarik a gyerekeire, és csak passzívan sajnálja magát, meg gyerektartást se fizet, az ne csodálkozzon ha baszogatva van az exnej által.

2021. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/227 anonim ***** válasza:
74%

#135, látod, látod... miért, azt képzelted, hogy Dagobert bácsiként ülök a vagyonomon, és nem szoktam pl jótékonykodni se? Akkor nagyon tévedsz:)))

Ez olyan, mint a #131-es "Akkor te olyan becsületes állampolgár vagy, aki a munkahelyén sem élt vissza soha juttatásokkal, kedvezményekkel, amik családosoknak szóltak? Gondolom, nem élsz adókedvezménnyel, meg semmi ilyesmivel." Már ne haragudj, de aki olyan fillér-koitáló, hogy egy ekkora támadási felületet nyit, hogy rá tudjon szabadulni a gyámügy, a TB meg a NAV, az szimplán nagyon idióta. Ha az ember megúszni akar dolgokat, akkor elemi érdeke is az, hogy kerüljön minden feltűnést, ne szerepeljen semmiféle segély meg juttatás-listán se, nehogy eszébe jusson bárkinek is a szociális és családvédelmi osztályon...

2021. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/227 anonim ***** válasza:
60%
79-80# Kedves kérdező! A fiam rendelt ma ebédet, 1560 ft volt. Reggeli 800 ft vacsora 800. Ezt add össze, majd szorozd 30 nappal. 90 akárhányezerre jön ki. Semmi nasi, meg egyebek. Szóval itt kezdődik a gyerekek eltartása pénzügyileg.
2021. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/227 anonim ***** válasza:
74%
#138, azért ne legyél irreális. Akkor szerinted egy 4 tagú - átlagos - családnak csak a kaja 400 eFt körül lenne havonta. Ilyen paraméterek mellett a magyar családok 2/3-a nem létezhetne.
2021. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/227 A kérdező kommentje:
138 hát nem rendelgetni kéne. Mondjuk én 2000 Ftból simán megfőzök 3 emberre 2 napra.
2021. jan. 8. 06:08
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!